Spartakus (2010) (seriál)

Jupiter´s cock!! :-) tak toto je iny serial..... Intrigy, prasarne a jatky v kazdej casti, takze je sa naco pozerat. Starovek zaziva s serialoch svoju renesanciu, o tom nieje pochyb. Velmi vydarena seria, ale pri hodnoteni som na pochybach, lebo pokracovanie ( Gods of the Arena) sa mi pacilo omnoho viac a ked tam davam 5, tu musim dat 4. John Hannah je spravny hajzel a Lucy nech sa snazi sebeviac,aj tak bude pre mna stale Xenou.. ano a predstavitel Crixa je podla mna najhranatejsi clovek na svete. Vedlajsie postavy ma uputali omnoho viac ( Varro,Glaber) ,aj ked Andy ma slusnu charizmu. Potagonistov by celkom iste uvitali studenti anatomie, na tie ich spomalene telicka sa fajn pozera :-) (OMG!!!) No po vzhladnuti dalsej serie mam sto chuti jednu hviezdu ubrat...Andy I miss you. Plamenne prejavy noveho Spartaka mi akurat tak steklili branicu a o jeho mimike a emociach pomlcim, esteze to tam zachranoval Parkerov Glaber. Fuckuje a cockuje sa znova, len napadov ubudlo a ked sa tvorcovia nespamataju, dalsiu seriu vidiet nechcem.

Zkáza zámku Herm (2007)

Taka pomala zkaza hocicoho sa len tak nevidi. Je to natocene v krasnom prostredi, ozvucene a nasnimane,ale priiserne nudne, taha sa to ako sopel, az som si skoro nechty obhryzala a to som nerobila uz roky. Maly hlavny hrdina so smutnym osudom je utajeny predchodca emo a uz ked vyrastie...a zacina to byt zaujimave, akoby film stratil dych ..a ja s nim ked som zaspala v kresle. Esteze to pre mna zachranuje zachmureny ( ale velmi charizmaticky :-) a vseschopny bad ass- knieza Nansac. Zo vsetkeho najviac ma dostal pes beziaci cez obilne pole ( WTF??) a chvila lasky pri horiacom zamku :). Dve hviezdy su mozno malo pri zaujimavom namete a peknej formalnej stranke, ale toto ma fakt neoslovilo.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Jedina zem, ktoru bez prestania ohrozuju teroristi a mimozemstania je Amerika,takze uz len ten namet/nazov mi neprisiel moc divny. Zaciatok nejasny, v strede nic moc a na konci filmu, kedy ma prist rozuzlenie a daka ta myslienka neprislo nic...iba jedno velke WTF? Hereckemu obsadeniu kraluju modre oci Daniela Craiga a Forda som fakt necakala, ale radsej mu odporucam, aby natocil piate pokracovanie dobrodruzstva Indyho a jeho geriatrickeho stolceka :-) nez toto........ Pol hviezdy za Oliviu a Craiga....

Captain America: První Avenger (2011)

Kde sa vzal, tu sa vzal v stovezatom NY zil maly chudak Steve. Kazdemu bol na posmech, bol chudy a maly a ked ho niekto bil hrdinsky drzal az mu nakopu rit, lebo z bojiska sa predsa neuteka. Zato je spravny vlastenec a podozrievam ho,ze americkou vlajkou ma obtoceny aj hajzel.Potom pride ta prava sanca s doktorom a krasnou agentkou co vidia neviditelne. Miesto potenia v telocvicni dostane do zadnice vyse tucta injekcii a cary-mary je z neho enonuno hrdina. Potom sa to vsak vsetko po*erie a tak treba opat raz predviest zachranu sveta a dake bicepsy..no a samozrejme obtiahnuty trenckot s americkou vlajkou,lebo tych nikdy nieje dost. Nuda,nuda, americke klise, velmi slabe. Na X-menov to zdaleka nema. A znova raz sa Nemci rozpravaju bezchybnou anglictinou.

Balada o mŕtvych očiach (1988) (TV film)

Krasna balada na motivy romanu Rudolfa Jasika. V prvom rade jednoducho MUSIM vyzdvihnu carokrasnu hudbu..ak sa dobre pamatam od Svetozara Stura. Skvelo dokresluje atmosferu a krasnu prirodu. Herecke vykony vyborne, hlavne spickovy Gustav Valach otca ani nemusel hrat, on nim bol. Gaisberg bol ako slepy syn uveritelny...co sa mi pri nom casto nestava,aby som mu verila,ale tu sa prekonal. Skoda slovenskych inscenacii...bolo by treba takychto veci tocit viac.

Pásla kone na betóne (1982)

Clovek vobec nemusi byt vychodniar, aby sa pobavil a dal patricny pocet hviezd :-). Sarmantna Milka Zimkova to ukazala, ako to je, ked clovek zije na malej dedinke v 80-tych rokoch s krasnym prizvukom a narecim. Starosti aj radosti su vsade rovnake od vychodu na zapad a istym sposobom ma tu svoju "studnu" kazdy clovek. Ano a nemyslim si, ze "to ta Thatcherova" je zodpovedna za zensku emancipaciu :).

Medená veža (1970)

Co znamenaju pre svet Himalaje, to znamenaju Tatry pre Slovensko. Najkrajsie hory na svete nadherne nasnimane a obohatene pribehom troch kamaratov a jednej zeny v rezii Martina Holleho. Velmi posobivy pribeh, kde hra velmi vela psychologia a vina. Herecky koncert tria Kvietik/Mistrik/Rajniak. 10 hviezd :-) ..u mna minimalne.....

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

oooo...kto by toto nepoznal :) na to sa predsa da pozerat stale.Dnesne filmy hrajuce sa na westerny sa maju co ucit. Winnetou a Old Shatterhand sa zenu sa na svojich tatosoch napriec preriou a likviduju banditov. Asistentov im robi modrooky G.George ( moja ucta k jeho hrudniku a prsiam) Sam Hihihi Hawkins, zopar spravnych zalesakov a bad ass su bez ruskeho prizvuku :) Dej je sice predvidatelny,ale preria v Juhoslavii krasna, sarm hlavnym predstavitelov preraza platno a vsetko je ako ma byt. Jemne mi ale lezie na nervy kraska Ellen, ktora okrem toho, ze bola stale v nebezpeci vykrikuje meno "Frede!!" takou intenzitou, ze sa zastavila na cisle okolo 30-ky :D.

Dobrodruzi z vesmíru (1986) (seriál)

:) ked si na toto clovek spomenie, tak prvy nasleduje usmev. Kde sa na toto hrabu vesmirne strielacky typu Lost in space. Nervozna zaba, zirafa (asi) volaco ruzove a zelene (podla mna hovoriaca uhorka) su strateni vo vesmire a chcu sa vratit domov. Sice do znie vselijak, ale o nic divnejsie, ako zmutovane kung-fu korytnacky s potkanom ktore napada plechovy Afroamerican a mozog v bruchu robota. Ako mala som to strasne zrala ( spolu s Ninjami) a najviac mi v pamati utkvel diel, kedy Rana pohryzla Pipa do hlavy a ten plakal...no nepozerajte to! :) 4 hviezdy bez debaty.

Andělská tvář (2001)

Ako v dnesnej dobe kapitalizmu ohodnotit pokus o historicky film? Bez urazky a nie doslovne samozrejme :) je tu jednoducha bilancia - namet – 20 €, spracovanie a kostymy – 10 € , obsadenie a herecke vykony – 1.50 € , mat dovod smiat sa na zadrhnutom Jirka de Peryac Pomeje, obdivovat jeho mega hrudnik spolu s vejucimi vlasmi pri dialogoch na plazi a skale, kde prekonaval gravitaciu..:D – na nezaplatenie!! ..Inak na vsetko ostatne je tu Mastercard. :)