V jako Vendeta (2005)

Vendetta me velice mile prekvapila. Mozna to bylo tim, ze jsem v posledni dobe zadny film, ktery by me fakt nadchl, nevidel ... ale kazdopadne je tohle skvely kousek, ktery me ani na minutu nenechal vydechnout. Jestli jste cetli od Orwella 1984 a kniha se vam libila, pak by se vam mohl stejne libit i namet teto utopie.

Občan Havel (2007)

Jednim slovem - pekne. Humor naseho byvaleho pana prezidenta dava vsemu skvely nadech ironie a na to, ze je to vlastne "pouhy" dokument tak jsem se ani nestacil nudit. Ovsem priznavam, ze vuci nekterym lidem, kteri se uz v polovine osivali, kdy "to skonci" si myslim ze by nebylo od veci stopaz zkratit o cca 15 minut.

Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

No tak ze bych z tohoto kousku byl nejak nadseny se teda rozhodne rict neda. Rozhodne nechci rict, ze by to bylo spatne, ale ve srovnani s nadhernym komornim dramatem Elizabeth se to proste srovnat neda. Citim upadek, filmari chteli zas jenom vytriskat prachy s povedeneho kousku, a tak udelali pokracovani. Ovsem kostymy byly velice povedene, to se tomuto filmu uprit neda.

Bobule (2008)

Jednim slovem mazec. Tak dlouho jsem se uz v kine nezasmal. Samozrejme, ze ten film neni dokonaly. At uz vezmu v potaz hudbu, kdy jsem si rikal, proc davaji do klasicky ceskeho (ehm, moravkseho) filmu hudbu s anglickym textem a nebo proc v takovem filmu hrajou sami prazaci.... Ale to jsou proste detaily. Tenhle film se da urcite videt vic nez jednou a moc se tesim az ho zhlednu znova. Lidi, proste se na to mrknete, je to pr*** :)

Krásní & úžasní (2001)

Krásný a úžasný film. Skvělé obsazení. Mám moc rád Brendu Blethyn, Emily Mortimer a Jeka Gyllenhaal. Nevím co říct. Jsem docela překvapen z hodnocení ostatních. Takhle pozitivní film jsem už dlouho neviděl a vsadím se, že ještě dlouho neuvidím. Milé, přívětivé, inu, musíte posoudit sami. A pointa? Žádná není. Má snad život nějakou pointu?

Skafandr a motýl (2007)

Jedno mrknuti ano, dve mrknuti ne... Prvni cast jsem sledoval doslova bez mrknuti oka. Vizualni stranka je temer dokonala a jak kamera tak strih se snazi o co nejduveryhodnejsi podani sveta, videneho jednim okem, skrz filmove platno. Dari se to, rekl bych, vyborne. Ovsem ve druhe polovine jsem se zacal trochu nudit. Pribeh se ubiral svou vicemene monotonni cestou a nicim zvlastnim neprekvapil. Potom nastupuje az dojemny konec... Kdyz si predstavim, ze je vsak pribeh natocen podle skutecne udalosti, beha mi mraz po zadech. Trochu se i pak zamyslite nad tim vsim, nad zivotem, jake by to bylo kdyby ... Hm, radeji neuvazovat. Skafandr a motyl bych uz znovu videt nechtel. Pro me prilis depresivni.

Paříži, miluji Tě (2006)

Někdy méně znamená více. Asi to znáte sami. Nápad je to jistě originální, poskládat do jediného filmu kratičké příběhy režisérů zvučných jmen. Ovšem nevím jak vy, ale ke konci už jsem se v těchto příbězích poněkud ztrácel. Některé mi v paměti utkvěly hodně, na některé musím dlouho vzpomínat. Pro mě dosti nevyvážený film, a proto také těžko ohodnotitelný, ale celkově ve mě zanechal pozitivní dojem, zvláště díky poslednímu příběhu a tak strhávám pouze jedinou hvězdičku za tu přehnanou "nacpanost" filmu... Příště raději méně povídek, zato však delších. 80%.

Paranoia (2007)

Od First Born jsem nečekal vlastně vůbec nic. O to větší bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že to zas tak špatný film není. Atmosféra je chytlavá, zápletka sice poněkud fádní, ale naopak šokující závěr vše nahrazuje. Takže 3* si tento film rozhodně zaslouží.

Lola běží o život (1998)

Originalita se tomuto filmu upřít nedá. Krátká stopáž je také plus, nemáte šanci se nudit. Celou dobu jen zíráte, jak to asi dopadne a na konci se můžete pousmát nad ironií osudu. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů a nemůžu dát jinak než 5*.

Amélie z Montmartru (2001)

Tenhle film je pro mě prostě srdcovka. Audrey Tautou hraje skvěle, stejně jako ostatní. Zvláště bych chtěl pochválit Jamela Debouzze. Originální námět a vynikající zpracovaní spolu s kouzelnou hudbou Yanna Tiersena - to jsou hlavní přednosti. Mám moc rád francouzské filmy a tenhle je naprostou špičkou. Vlastně mě nenapadá nic, co bych měl vytknout.