Zredigováno (2007)

Dokud se budou v USA točit takové filmy, budou mít lidi celého světa naději, že jednou USA přestanou být největším teroristickým uskupením světa.

Absurdistán (2006)

Kdo by řekl, že rok 2505 nastal v ČR už v roce 2023...

Annapolis (2006)

Pro podobné sračkoidní US vymývárny mám slabost. Zvláště po 7 výborného moselského rieslingu.

Fontána (2006)

Film, který ukazuje pravdu. Ukazuje to v poetických obrazech a podobenstvích. Izzi poznala pravdu, našla Boha a proto už neměla strach z ničeho, ani ze smrti. Byla vyrovnaná, protože přijala samu sebe, našla Boha v sobě. Pochopila, že nic, co se na světě děje není špatné a vše má svůj důvod, protože ve všem je Bůh. Pochopila, že všichni jsme jedno a k jednomu směřujeme. Ukazuje zároveň pošetilost, sobeckost a nabubřelost lidí, hledajících nesmrtelnost v něčem jiném, než v navracení se k Podstatě, k Vesmíru, k Bohu.

Hadi v letadle (2006)

Jako parodie na podobné druhy filmů to docela ušlo. Jen nevím, jestli to tak bylo myšleno :-D

Po hlavě... do prdele (2006)

Film o tom, že do armády jdou jen lidi s psychiatrickou diagnózou. Nebo, že by to z těch lidí udělala až armáda? Každopádně to je k zamyšlení. Hodně nesoudržný a rozskákaný scénář se zbytečnými dějovými liniemi ... Přesto jsem vydržel až do konce a docela to ani nebyla nuda. "Budeš mít špatné reference." "Ne, když je zabijem všechny."

Pokojný bojovník (2006)

Pokojný bojovník. Film plný životních rad, poučení a inspirace, podaných přístupnou, nenásilnou formou. Každá druhá věta Nolteho by se měla tesat do kamene. Ten film si musím sehnat a vidět ještě aspoň jednou.

Poslední skotský král (2006)

Výborný a emotivně silný film o korumpování mocí. Něco podobného se stane každému vůdci, který má v podstatě neomezenou moc. Čím je ta jeho moc neomezenější, tím se přerodí ve větší svini. Docela vzkaz pro dnešní dobu, nemyslíte? Forest Whitaker předvedl skvělý výkon, taky se zařadil po tomto filmu mezi mé oblíbence. Něktří se ve svých komentářích podivují nad tím, že vzdělaný doktor po svém příjezdu do Afriky přefikne první neznámou černošku... Pro mne je to další z atributů filmu pro navození atmosféry a myšlení mladých té doby. Navíc to bylo součástí vzdoru k prudérní výchově hlavního hrdiny. Taky nezapomeňte, že je děj ze 70.let, kdy se o AIDS nevědělo (nebo ani nebyl). První případ AIDS byl až v roce 1981 a osvěta přišla až mnohem, mnohem později....

Tajemství (2006)

Pozitivní myšlení přitahuje pozitivní události... Dle mého naprostá pravda hlásána "podivíny" a bohužel nevyslyšena už celá tisíciletí... Není to, a ani nemůže být, hlavní myšlenkový proud jakékoli společnosti, neboť lidi se lépe ovládají, když mají strach. Proto jsou lidi drženi v neustálé obavě a strachu. Kdo chce, vezme si z filmu to dobré. Kdo chce, vidí kolem sebe i příklady. Kdo nechce, budiž, jeho volba. Bohužel je film natočen dost naivním způsobem pro Evropana, žijícího pod tvrdou slupkou svého ega nazývané líbivě konzervatismus, těžko stravitelným. Knížka je o dost lepší. I přes tu naivní formu nemohu k vůli hlavní myšlenky hlasovat jinak.