Pravdivé príbehy s Katkou Brychtovou (2013) (seriál)

Keď porovnám tento "seriál" napríklad s trápnymi Susedskými prípadmi, či Rodinnými záležitosťami, tak je to vyšší level, čo sa týka spracovania a výkonov hercov. Keby som nevnímal obraz, postačil by mi aj zvuk, čo sa stalo asi iba v prípade rozhlasovej hry Pán prsteňov. Uznávam, že názov je hlúpy.

Na doraz (2017)

Na doraz spolu s filmom Tiesňová linka patria medzi najlepšie filmy od Halle Berry, ktoré som videl.

Šampioni lakrosu (2012)

Páči sa mi otázka, ktorá padla v tomto filme: "Odkedy hrajú Indiáni Lakros?". Takže asi tak. Slovenská premiéra na TV Markíza 3.2.2017. V slovenskom znení Vlado Kobielský, Matej Landl, Lenka Košická, Miroslava Belancová, Štefan Mandžár a ďalší.

Stratený domov (2004) (TV film)

Myšlienka síce dobrá, no spracovanie "starodávne". Celkovo to na mňa pôsobilo, ako "futuristický" socializmus, v ktorom sa mihli mladé baby zo súčasnosti a aj pieseň od Katky Knechtovej na kolotočoch. Nakoľko je tento dokument z roku 2004-2005, vizuálne to teda pripomínalo 70. roky. A potom sa divne, že mladiství, resp. mladí nemajú záujem o to, ako sa niekedy žilo.

Hora mezi námi (2017)

Skvelá romantická dráma. Milujem filmy o prírode a o to viac, ak ide o prežitie. V tomto prípade boj o život spojil dvoch ľudí. Idris Elba svojim výkonom iba potvrdil, že je talentovaný a tento rok by si zaslúžil Oscara práve on. Napokon, aj Leo dostal Oscara za boj o život v prírode :)

Živý terč 2 (2016)

Slovenská premiéra na Markíze 30.9.2017. V slovenskom znení Martin Kaprálik.

Inkarnace (2016)

Myšlienka je veľmi zaujímavá. Keby som to mal zhrnúť, tak je to spojenie filmov Počiatok, Constantine, Matrix a Koniec dní. Čiže nič nového alebo originálneho. Niečo sa tam udeje a zase je to v jednej rovine, ktorá je monotónna. Žiadne spestrenie, či udržanie diváka v napätí. Možno až ku koncu. Žiadna atmosféra, dej nie je rozvetvený. Celý príbeh je zameraný na chlapca v izbe, ktorý sedí nehybne e nikto sa ho nesmie dotknúť a ktorého posadol démon, ktorý má nevybavené účty s Dr. Emberom. Smrť rodiny, opilectvo (ako aj vo filme Koniec dní). Keby sa režisér zameral viac na tú atmosféru, dej by sa s ňou zviezol a vytiahol by moje hodnotenie na 4 hviezdičky. Aj naprieč tomu, čo som už uviedol, sú tu aj svetlé stránky, ako to, že hlavný hrdina je na vozíku, to tu ešte zatiaľ nebolo a ešte dve scény, ktoré vedia vyľakať. James Wan je James Wan.

Vetřelec: Covenant (2017)

Popravde, čakal som od toho omnoho viac. Ridley Scott sľuboval, že to bude temnejšie a desivejšie, ako predtým, no neprišlo mi to tak. Akurát sa konečne rozuzlilo, ako vznikol Votrelec. Aj keď to miestami bolo také chaotické. Aj tak mi to nie až tak dávalo zmysel. Keď sa každý Facehugger liahne z vajíčka, ktoré kladie Kráľovná, nechápem, ako to mohol David vytvoriť sám. Kebyže vytvorí kráľovnú a tá nakladie vajíčka, budiž. Ridley Scott sa snažil z toho vytrieskať čo najviac, až sa prekombinoval. Spočiatku to bola veľká nuda, nudné a zbytočné dialógy, až kým sa dej nepresunul na opustenú planétu, kde je nejaký patogén vo veciach, ktoré pripomínajú šampiňóny, z ktorých sa ten patogén alebo vírus uvoľní. Taktiež nechápem tomu, ako tento vírus môže vytvoriť Votrelca v tele človeka, keď to dokáže iba Facehugger. Skrátka, film obsahuje množstvo nezrovnalostí, ktoré nedávajú význam a ktoré mi vadili. Nakoľko mal byť tento film temný a desivý, čo nebol, nepridala tomu vážnosť a tú pravú atmosféru ani hudba. A bonus, smrť Jamesa Franca hneď v úvode. Nechápem, kvôli čomu ho do tohto filmu obsadili? Aby natočil Prologue???? Škoda, je to asi najslabšia časť zo série o Votrelcovi. Keby sa to spojilo s Prometheom, bolo by to oveľa zaujímavejšie.

Strašáci (2011)

Škoda, že dej a scenár nie sú viac prepracované. Bolo to zaujímavé, ale veľmi predvídateľné a zbytočne natiahnuté. Celý dej bol venovaný úvodu, ktorý trval viac, ako polovicu filmu. Záver nič moc. Očakával som, že aspoň na konci hlavnému hrdinovi prepne a zmasakruje všetkých. V podstate sa mu to aj podarilo, ale za pomoci manželky, ktorá mala väčšie "gule". To so znásilnením bolo od veci, pointa žiadna. Dúfal som, že to bude hrať svoju rolu aspoň na konci, žiaľ, ani sa o tom manželka nezmienila svojmu bojazlivému manželovi. Mám z toho zmiešané pocity. Ale tak aspoň ten záver bol najzaujímavejší. Do toho konca sa to ťahalo, ako sopel.

Legenda o Tarzanovi (2016)

Žiaľ, nič veľkolepého sa nekonalo. Celý príbeh sa odohrával v umelo vytvorenom prostredí, pripadalo mi to, ako z čias Súboja titanov z 80 tych rokov. Dokonca, aj tie zelené listy v džungli boli umelé. Jediná vec, ktorá bola reálna, boli zrejme tie slamené domy. Dej filmu bol dosť nudný. Občas ma zaujala nejaká tá scéna, kde sa naskytla chvíľka napätia, ako boj s gorilou, aj keď nechápem tomu súboju, o čo vlastne išlo. Veľa scén bolo nereálnych a prevedených tak, ako keby to všetko čo sa dialo bola samozrejmosť. Chudák Samuel. Ten sa musel nabehať za Tarzanom :D Nechápem dokonca ani v čom spočívala jeho postava. Dokopy tam nič veľké nevykonal. Ale budiš, je to predsa Samuel L. Jackson. Film hodnotím, ako priemerný.