poster

Tísňová linka

 • USA

  The Call

 • Slovensko

  Tiesňová linka

 • Velká Británie

  The Call

Thriller / Krimi

USA, 2013, 95 min

Externí recenze k filmu (8)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Hodinu a půl trvající snímek v závěrečné půlhodině pootočí svým žánrovým vyzněním. A slibně rozehranému thrilleru dá scenárista koncovku jak z nějaké hodně špatné variace na Hitchcockovo Psycho, zkřížené se snahou přiblížit se i sérii Saw." (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ***

  "Avšak akonáhle sa hlavná hrdinka vydá zachraňovať obeť sériového vraha do terénu, Tiesňová linka stráca dovtedajšie kúzlo a zbavuje sa všetkého na čom stála. Razom sa objavujú všetky možné žánrové klišé, chýbajúca logika a speje to k neskutočne blbému záveru, ktorý ako keby ani nepatril k rovnakému…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) ***

  "Dílčí problémy však nejsou ničím proti úletu, kterým je celá poslední třetina filmu. Originální koncept je opuštěn, Jordan se začíná podobat tuctovým akčním hrdinkám a šílencův stereotypní motiv je plně vysvětlen. Nejspíš i scénáristovi a autorům námětu došlo, jak najednou potřebují něco…" (více)

 • FanMovie.cz (Jan Varga) ***

  "Ze začátku zápletka ještě celkem ujde, divák je držen v napětí a očekávání toho, co se bude dít a atmosféra je pozvolna příjemně navozována. Pak dojde ke stěžejnímu únosu a od té doby je víc a víc znát, že scénář (resp. děj) tohoto thrilleru je opravdu velmi debilní, že jeho nelogičnost se postupem…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) **

  "Obě herečky v hlavních rolích a také psychopat (Michael Eklund) hrají celkem dobře (nikdo další důležitý ve filmu není) a televizní režisér Brad Anderson používá občas osvěžující vizuální / zvukové triky, které brání nudě. Co je to ale všechno platné, když má film neuvěřitelně debilní scénář, což v…" (více)

 • Horor-web.cz (Martin Štefko) **

  "Je strašná škoda, že je snímek takový nevyrovnaný. Kdyby byl celý jako ta prostřední pasáž v autě, bylo by to něco neskutečného, ale takhle se jedná o film, který má naprosto skvělou jednu část, ale v úvodu a v závěru prostě selhává. Nezachrání to ani afro Halle Berry, které začne být po nějaké…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ***

  "Brad Anderson je celkem šikovný režisér, který má řemeslo v malíku a v kariéře už párkrát dokázal natočit hodně povedené napínáky. Jeho novinka bohužel pracuje se scénářem, jehož zvraty by odhadl i člověk, který byl v kině naposledy na Slunce, seno, erotika. Párkrát se příjemně leknete, občas možná…" (více)

 • Topzine.cz (Pavlína Nouzová) ***

  "Ačkoliv film jako celek není ničím objevným, obsahuje poměrně vysoký počet zajímavých nápadů a scén. Už samotná snaha natočit nízkorozpočtový thriller je výjimečná v době opulentních fantasy. Stejně tak závěrečné pátrání v tmavém sklepě či úchylka padoucha příjemně odkazují na více než dvacet let…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace