Pravdivé príbehy s Katkou Brychtovou

Publicistický / Rodinný / Drama / Povídkový
Slovensko, 2013, 110x30 min

Katka Brychtová (průvodce), Peter Oszlík, Přemysl Boublík, Lucia Vráblicová, Milan Vojtela, Andrea Sabová, Danica Matúšová, Ján Dobrík, Marcel Ochránek, Pavol Šajmovič, Gabriela Csinová (více)

Láska, zrada, smrť, odcudzenie, rodinné hádky - to všetko je prítomné v Pravdivých príbehoch  s Katkou Brychtovou. Ich hrdinovia žijú okolo nás, je to náš sused, kamarát, blízky príbuzný. Títo hrdinovia sa dostávajú  do situácií, ktoré sú neraz veľmi ťažké, ale cesta von existuje. Nikdy nie je vopred nič stratené... (oficiální text distributora)

Piri

Kvalitne zdramatizované príbehy, až na to prevedenie. Herci si to užívali, lebo práve toto je to pravé orechové pre hercov, rôzne charaktery, pózy, vyrozprávanie vlastných pocitov v rámci deja - má to črty rozhlasovej hry, čo tomu dodáva šmrnc. Keby slovenská filmová tvorba bola na takej úrovni ako tá rozhlasová, zbierame ceny ako huby po daždi :) Škoda toho prihlúpleho názvu - mali to nazvať Skutočné príbehy zo života alebo jednoducho Príbehy zo života / Životné príbehy, to že rozprávačom a moderátorom je K. Brychtová, nemá čo v názve figurovať, ako keby ona bola ich autorkou... ()

tommy187

Pilot : Nebyť toho hlúpeho názvu, možno by som si tento program zapol aj s pozitívnejším pocitom. Už od začiatku bolo vidieť že to bola silná hra na city, ktorá sa má človeka "dotknúť" a tým pádom si zapnúť aj nasledujúci diel. Tento program má zároveň šťastie že nie je extra dlhý, teda nikoho nezabije keď si z času na čas zapne nejakú časť. Táto prvá časť bola herecky fantasticky odohraná, skvele odrežírovaná, ale (bohužiaľ) ma neprinútila zapnúť si aj nasledujúcu časť. Teda ja to ohodnotím hneď po prvom dieli. :-) Najlepšia a najobľúbenejšia časť - 4. časť (väzenie a drogy) ()