Star Trek (2009)

Relativně zábavný popcorňák pro teenagery kteří usnou ve chvíli kdy minutu neuvidí aspoň jeden výstřel z blasteru, neuslyší aspoň jeden jednoduchý vtip a někdo někomu nedá přes hubu... roubovat na Star Trekovský vesmír propriety a styl ze Star Wars, zápletku z Lostu a všechno ostatní z Top Gunu je zvrhlé a pravověrní Trekkies z toho buď umřou, nebo půjdou umřít Abramse. ...ale dívat se na to pořád dá, Space opera s vynikajícími trikovými scénami už tu dlouho nebyla a navíc to celé uběhne subjektivně ani ne za hodinu. Jen se prostě každý musí smířit s tím že až na jakžtakž zajímavého Spocka je ten film nehorázně hloupý a povrchní, a množstvím gagů se místy z komedie zvrhává přímo do parodie... což není moc ok. 7/10 |

Rychlí a zběsilí (2009)

Vin se konečně po letech opět přetahuje s Walkerem o šaltrpáku... a konečně je na ně opět stejně zábavné se dívat. Že je F&F blbé jak troky a drží se svým scénářem "Základní příručky pro žánrové řemeslníky" jako klíště je jasné a nikoho to nevzrušuje, důležité je že stejně jako logika jsou ignorovány i špatné díly série a že Vin je stejně cool jako ve svých starších nejtrademarkovějších filmech. Když mezi zuby necedí hlášky a nedrandí polodigitální asfalt, tak aspoň intenzivně mrká na pamětníky jedničky a prvních dílů NFS s klasickými tunelovými tratěmi... a ostatní mu v tom zdatně přizvukují, ať už jsou to tak akorát nevýrazní záporáci, floutkovský Walker, policajti s pár vtipnými štěky, či ženské které tu jsou klasicky jen k tomu aby svými zadnicemi vyleštily kapoty nadupaných bouráků. 7/10

Fanoušci (2009)

Nic vtipnějšího do kin letos nepřijde, jednoznačně. Tedy aspoň pro lidi kteří se nestydí přiznat svou nekonečnou lásku ke starým příběhům z předaleké galaxie. Navíc tady, kupodivu, kromě vražedných vtipů, miliardy narážek a geniáních cameo rolí funguje velice dobře i samotný příběh (a naštěstí ne sentimentálně, žádné fňukání nad ošklivou rakovinou). A nejnádhernější na tom je že z filmu přímo sálá chuť a nadšení se kterým ho autoři točili... tohle není film pro běžný nechápající dav, tohle je od fanoušků, pro fanoušky. Jinak řečeno - trochu chytřejší Tenacious D, ve kterém jsou místo metalu Star Wars. A je to boží. 9/10

Huset på kampen (1998)

Milé, vtipné a mírně bizarní... vcelku chutná jednohubka.

The Doors (1991)

Pojď mé dítě, ukážu ti cesty bolesti a pohoupám tě na vlnách extáze. Budeme tančit a bláznit a žít.... Dokud nám duše nezhnijí pod nánosy fetu a lihu, protože skz dno tisící lahve v řadě už se i ty ideály nějak ztrácejí v mlze. Už ani to šílenství hlubokomyslných depresí z marnosti vlastní existence pak nevypadá zdaleka tak oduševněle... jako spíš blábolení zničené trosky. Ale možná taky ne. 9/10

Resident Evil: Zánik (2007)

Stále blbé až to bolí, ale snaha o videoherní postapo s klasickým příšerákem na konci tu přesto nevychází zcela naprázdno a jako odpočinkové béčko baví Extinction skoro tak jako první díl... což je po brutálně tragické Apokalypse velmi chvályhodné. 5/10

Vikingové II (2008)

Blbé jak troky, ale přesto vcelku zábavné. Ze všech těch klišé a občas až příšerně přepíčené slzupudnosti by šla hlava kolem i tříletému dítěti, ale to dítě by naopk nejspíš při pohledu na ty hromady mrtvol stejně chcíplo hrůzou, takže proč ne. Jen mi to zpočátku mírně evokovalo Černočernou Tmu, ale té tohle béčko nesahá ani po kotníky... nehledě na to že tohle nemá se žánrem sci-fi společného prakticky nic. 6/10

Mučedníci (2008)

Velká škoda že Martyrs neskončil už někdy kolem čtyřicáté minuty po scéně s holčičkou s vysouvacím nožíkem, pak by šlo o vcelku dosti zajímavý a uvěřitelný psychologický film. Dějové twisty s hromadou blábolení a zbytečných a nudných gore scén z něj pak ale udělaly docela frašku... u samého závěru už jsem vyloženě prskal smíchy. 6/10

Absurdistán (2008)

Snaha o v názvu avizované absurdity je tu patrná na každém rohu, ale... je to absurdní tak maximálně ve stylu vesničky z filmu Tři Veterání a kdo kdy četl o Kocourkovu, toho tady nemá co překvapit... a bohužel ani moc pobavit. Snaha o okouzlení magickým realismem se u mě silně míjela účinkem, veškeré "pravdy" které Absurdistán chrlí do světa by dohromady dalo i pětileté dítě a tak zbyde jen jednoduchá pohádka o ultravidlácké vesnici, líných chlapech, emancipovaných ženských a jednom hodně nadrženém mladíkovi. 5/10

Kurýr 3 (2008)

Ve francouzštině je osm různých výrazů pro slovo demence - to poslední, nejsilnější, se vyslovuje stejně jako francouzský název Kurýra 3... a nebo by to tak alespoň mělo být, protože kdyby se někdy pořádala soutěž o nejdementnější film všech dob, tento by nejspíš vyhrál a dokonce i předchozí díly série či výplody Uwe Bolla a Eda Wooda by se před ním krčily v koutku. Ale budiž, ne každý akčnák musí být tak chytrý jako je třeba Komando, stačí když v něm furt někdo někoho mlátí dostatečně cool způsobem aby to svižně uteklo. Prostým výčtem však dojdeme k tomu, že tady je jen jeden efektní skok autem z vlaku do vlaku, jedna převelice nudná honička s auty na jakési rumunské polňačce, pak Statham párkrát někoho rutinně zmlátí a nakonec ultraklišé způsobem zrakví rádobydrsného uberevil záporáka, který je tak směšný že by z něj vyplivl bránici i Hanibal Lecter. Tudíž se nabízí otázka - není náhodou čumění na prázdnou zeď zábavnější než tohle? Dal bych 4/10, ale že Statham tu svou děvku nezastřelil, nemohu jinak než 2/10