Strážci Dračí brány (2006)

Mortal Kombat made in Hong Kong - debilní (=nemálo směšný) děj, debilní (=nemálo směšné) postavy, šílená stylisace, boží akční scény, überefektní předigitalisované vizuálno. Komiks potkává arkádové videohry a odkopává všechny pokusy o přemýšlení za obzor - tohle je nutno si užít, nebo u toho zemřít. 7/10

Kikudžiro (1999)

Road-movie mísíci "laskavou" lyriku s infantilně groteskním humorem by stylem každý zařadil spíš například do Francie, než do Japonska - země samurajů, úchyláků, milovníků mangy a gangsterů. Přesto právě díky takto nezvyklému prostředí získává Kikudžiro punc neobvyklého dílka které chytrého diváka nechce jen dojmout, pobavit a pokud možno neurazit, ale zaujmout ho trochu víc, unést ho mimo reálný svět do fantasie a hravě anarchistického blbnutí. Ve většině komentářů se tu zmiňuje Kolja... to je těmi stopovými prvky děje snad i pravda, ale mě napadá spíš srovnání s Michelem Gondrym, kterému je tento styl nepomněrně bližší. A o děj tu opravdu vůbec nejde, respektive se tu takřka nevyskytuje - a to je nejspíš i největší vada filmu, který přestává být filmem a stává se pouhým slepencem scének bez nějaké vnitřní provázanosti, což rozmělňuje i jinak vcelku zajímavou závěrečnou pointu. 8/10

Emmanuelle (1974)

Jako čisté porno Emmanuelle selhává takřka ve všech směrech (byť cigareta ve vagině je vtipná), jako nepovrchní, až spirituálně-intelektuální film o hlubších tajích erotiky a filosofickému přístupu k maximální rozkoši samozřejmě selhává ještě více, ba přímo brutálně... ale jako kombinacé obého, jakýsi hloupější skoropokus vytáhnout erotický film do vyššího umění, to překvapivě úplná sračka není. Místy nudná ano, místy směšná rozhodně ano, ale... nikoliv tragicky špatná. A samozřejmě nemůžu přejít i jistou nostalgii ke knize, kterou jsem ve svých třinácti letech náhodou objevil v knihovně rodičů. 5/10

Milenci z Pont-Neuf (1991)

Poetická láska ve víru špíny, fetu a levného chlastu, tedy jediných věcí, které ještě na beznadějné bezdomovce v životě čekají. Což o to, lyrický romantický film by to nemusel být špatný, i když za srdce příliš chytit nedokáže, ale stejně se určitému pocitu, že ve větší jednoduchosti by byla větší síla a zhruba půlhodina tu prostě přebývá, ubrání asi málokdo. Nehledě na to že, ač jsou sympaticky neheroické, zaujmout hlavní postavy příliš nedokáží a s tím se vytrácí i "osudovost" jejich příběhu... neb jsou, stejně jako bezdomovci v realitě, každému tak trochu u prdele a solidní zážitek by se tedy z filmu dal vykřesat jedině v případě že by cca po hodině a půl všechny umřely. 7/10

Nacktschnecken (2004)

Režiséra Kevina Smithe mám velice rád, nicméně vedle tohoto působí jeho novinka "Zack A Miri točí porno" jako mnohem hloupější, nerealističtější, nudnější a hollywoodsky nažehlená kopie. Téma mají takřka totožné, stylem se Slimáci (český název) od starších Smithovek také takřka neliší, jenže tady to na rozdíl od jeho filmu všechno funguje ve všech ohledech výborně, chytře a hlavně vtipně. 8/10

Stáhni mě do pekla (2009)

Kašlat na zmutované pavouky, TOHLE je Sam Raimi na kterého se chci dívat. Praštěný a záměrně béčkový komediální horor bez kompromisů, tak jako kdysi byly Evil Dead... a snad jednou znovu budou. 8/10

Megacities (1998)

Kde končí dokumentárnost a začíná umělecká zpověď vlastního pohledu na svět? Nebo se mohou prolínat? A nebude to náhodou tak trochu manipulativní? Tohle mi vířilo hlavou při sledování Megacities, hraném(!) dokumentu o životě těch méně šťastných ve světových velkoměstech. Plus jsem se místy jen bezmyšlenkovitě opájel líbivým vizuálnem (opět, patří tohle do dokumentu?... a nebo spíše do kýčovitých pohádek jako je Milionář z chatrče?) a místy i spal - jednak proto že je prostě místy až příliš utahaný a samozřejmě také proto že jsem ho viděl na Letní filmové škole 2009, kde na spánek času prostě moc není. Režisér si hraje s obrazem, zpovídá nejrůznější postavičky a předvádí jak se tam všichni mají špatně... ale předvádí je takovým způsobem, že vlastně všichni vypadají vlastně celkem šťastně a spokojeně, jejich prostředí vypadá tak plakátově hezky že by jste se tam chtěli vyjet podívat na dovolenou a k tomu se občas neopomene opájet nějakým tím několikaminutovým pohledem na zabíjení nebohých kuřátek v masokombinátu (sarcasm warning!), čímž se evidentně snaží vnutit západnímu, zcivilisovaností vykleštěnému, diváku představu jak strašně barbarští tam ti lidé určitě musí být. Není to celé příliš koncepční a de facto si z tohoto dokumentu divák nic neodnese neb to samé se už dávno dozvěděl z televizních novin, jen to v nich není tak efektně a umělecky nasnímané... ale pár zajímavějších momentů se taky najde a... hezky se na to kouká. Nicméně, pár bodů k dobru za pozdější debatu s režísérem, ze které vyplývá že dokument možná není až tak strašně hraný jak by se při jeho sledování mohlo zdát. Možná. 7/10

Penzion pro svobodné dámy (1982)

UltraWTF-exploation-eighties-porno-fantasy-parody-jakožehoror. Čtyřhvězdičkový odpad.

Treevenge (2008)

Brilantní kraťas se zbytečně dlouhým rozjezdem, ale o to lepším koncem.

Muzikál ze střední (2006) (TV film) odpad!

Jen pět minut kolem nějakého muzikálového čísla při basketbalovém tréninku, víc jsem nevydržel. To už se budu radši dívat na poetickou sondu do života koproficikého znásilňovače prasat.