Cesta do pravěku (1955)

Kdo by v dětství nechtěl prožít takové dobrodružství jako hlavní postavy Cesty do pravěku?

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Příběh byl pro mě, jakožto člověka který nehrál ani jednu Final Fantasy hru, sice napoprvé docela zmatený, ale faktem je že o něj vůbec nejde. Hlavní jsou tady skvělé akční scény zabírající takřka celý film a úchvatné vizuální zpracování, které překonává všechno co jsem kdy v počítačové animaci viděl.

Last Order: Final Fantasy VII (2005)

Krátký film popiuje část příběhu videohry Final Fantasy VII a zároveň funguje jako jakýsi prequel k filmu Final Fantasy VII: Advent Children. Z toho je zřejmé že pokud jste (stejně jako já) nehráli herní předlohu tak se budete v ději poněkud ztrácet, ale není to až tak zlé, obzvlášť při druhém shlédnutí a nebo spolu s již zmíněným filmem. I bez pochopení děje si ale můžete užít velmi pěknou animaci a výborné akční scény.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Ač události ve filmu jsou opravdu extrémně zvrácené a nechutné, a několikrát mi při něm bylo přímo fyzicky špatně, nemohu mu upřít dusivou a beznadějnou atmosféru a hlubokou úvahu o šílenství zneužívání absolutní moci nad lidskými bytostmi. Nikdy dřív jsem ve filmu neviděl tak absolutní zlo schopné i těch největších zvěrstev, toho nejděsivějšího fyzického a hlavně psychického týrání - které nepůsobí nijak nadsazeně. Zasazení do období fašistické libovůle byl od Pasoliniho vpravdě geniální tah, kterým primitivně popisného de Sada pozvedá na úplně novou úroveň.

Elfen Lied (2004) (seriál)

Po letech jsem si Elfen Lied pustil znovu a dost silně jsem vystřízlivěl, z bezmála maximálního hodnocení snižuji na lepší průměr... ale průměrný to seriál rozhodně není. Naopak, jde do krajností snad úplně ve všem, leč tentokrát už mě některé z těch "krajností" nemálo otravovaly. Horších 7/10 ___Můj starý komentář pro srovnání zachovávám: "Úžasná záležitost a jedno z nejlepších anime jaké jsem kdy viděl. Po několika prvních dílech jsem sice měl trochu pochybnosti, ale pak mě seriál plně pohltil a já nemohl jinak než si jen pořád pouštět další a další díly. Menší vady na kráse jsou jen jistá předvídatelost děje (alespoň já jsem ty největší zvraty odhadl předem) a občas jsem měl také pocit že některé srdceryvné scény působí trochu nuceně, až to hraničí s citovým vydíráním. I přesto je ale toto anime opravdu úchvatné dílo. 9/10"

Proposition (2005)

Nick Cave je génius a jeho nádherná hudba mě vždy dostane do zvláštní melancholické nálady. A stejně tak na mě fungoval tento western odehrávající se v velmi pomalém tempu v australské pustině.

The Flying Car (2002) (TV film)

Kratičká, vtipná, ale ne příliš originální scénka s tradičním "Clerksovským" humorem.

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Jo, Jay a Mlčenlivej bob sou ti největší řízci na téhle planetě a kdo s tím nesouhlasí si může vylízat klitoris,. --Takhle nějak by asi měl vypadat stylový popis nejzběsilejšího dílka geniálního režisera Kevina Smithe, ve kterém se známá dvojka huličů vydává v ujeté roadmovie nakopat koule filmařům v Hollywoodu. Ve filmu jsou hromady filmových odkazů a parodií, asi miliarda nejrůznějších cameo roliček a objeví se tu snad všechny postavy z Kevin Smithova universa. Obyčejným lidem to asi nic neřekne (spíš budou nechápavě kroutit hlavou), ale filmoví fajnšmejkři budou nadšení. Škoda jen zbytečné a blbé role Willa Ferrela.

Amadeus (1984)

Vzhledem k tomu že trpím značnou averzí proti historickým kostýmním dramatům jsem, i přes vysoká hodnocení a přes to že filmy Miloše Formana velmi obdivuji, k tomuto dílu přistupoval se značnou skepsí. Ta se ale velmi brzy rozplynula a pak dokonce i změnila v bezbřehé nadšení a úžas. Film totiž není jen poctou Mozartovi a jeho hudbě, ale hlavně je to úchvatné vyprávění o obdivu, závisti a nenávisti které k Mozartovi cítí starší komponista Salieri, o od začátku marné snaze obyčejného člověka konkurovat géniu jakým byl Mozart.

Kruh 2 (2005) odpad!

Viděl jsem jen konec filmu, ale i ten mi bohatě stačil - smál jsem se celou dobu. Jako komedie/parodie možná, ale jako horor?To ani omylem. EDIT: Včera jsem s pár přáteli z filmu viděl další půlhodinu - Je to absolutní nářez, WTF momenty se předhánějí v co největší mimóznosti, digitální Jeleni mezi námi zkultovněli během pikosekundy, Samara batolící se všude možně je geniální a když si vzpomenu na dům rozpadající se pod zuřivými útoky turbodřevomorky tak se budu v pase lámat asi ještě hodně dlouho. A ne, vážně jsme u toho neměli žádnou trávu ani alkohol, u tohohle jednoduše vůbec není potřeba. Ring 2 je totální sračka, ale při správném rozpoložení a v dobré společnosti taky skvělá zábava - takže si k mému hodnocení klidně nějakých 6-20 hvězdiček přihoďte.