The Bandit of Zhobe (1959)

Na rok vzniku pomerne slušný dobrodružný, výpravný film, síce s otrasnými hercami, ale zaujímavou zápletkou i prevedením. Celkom slušné.

Jánošík I., II. (1963)

Skvelý scenár, herci i réžia. Kuchta,Filčík, Jariabek a ďalší sedeli k svojim postavám ako uliaty. Bielik vyobrazil ďalšiu verziu Jánošika, mna osobne jej celková kvalita potešila. A či to tak bolo v skutočnosti nevadí, predsa len je to príbeh.

Pelíšky (1999)

Nemám síce rád české komédie no toto bola veľmi špecifická s horkastou príchuťou, no najmä z faktom že jej hlavným oporným bodom nebol vtip ale veľmi hlboká a hodnotná myšlienka autora. Pelíšky boli ďalším snímkom ktorý opisoval krutosť, no z časti i nezmyselnosť socializmu, skvelý Donutil, Polívka i Kodet ktorý su snáď rodenými komikmi, no svojou komickou postavou, odkázali i na serioznosť celého príbehu a na iróniu ktorá ho sprevádzala. Opäť humorná satira na socializmus ovšem podstatne slabšia ako veľkolepé dielo JJ Sedím na konári a je mi dobre.

Mechanik (2004)

Po dlhom čase opäť ďalší kvalitný mysteriózny snímok s fantastickým Baleom. Autori sa od samého začiatku snažili vykonštruovať do vzduchu akúsi záhadnú otázku ktorá mala diváka sprevádzať počas celého filmu, čo sa im u mňa i z časti podarilo. V skutočnosti to síce nebol nejaký veľký príbeh, no mal napätie, dobrý hercov, no najmä bol velmi záhadný. Pekný filmový počin.

Ukradený zázrak (2001) (TV film)

Bol som milo prekvapený, očakával som odpad.

Král dobyvatel (2005)

Slabý a nepremyslený scenár, zlý herci, ale rozhodne sa to dalo pozerať.

Nebezpečná samota (2006) (TV film)

Samozrejme, ďalší veľký nezmysel no videl som aj horšie. :)

Collateral (2004)

Ďalší z priblblých amerických príbehov z drsným a suverénym hlavným hrdinom. Nebola to síce až taká somarina no žiadne velké Boom sa nekonalo.

Sexy Pistols (2006)

Westernová komédia vhodná na odreagovanie, celkom fajn.

Purpurové řeky (2000)

Opäť len ďalší bežný pokus o mysterióznu detektívku ktorá je silno potuchnutá Amerikou, jasné je však, že nech sa už hocikto v tejto dobe pokusí o detektívku, nebude mať takú atmosféru a taký úžasný nádych ako kedysi. Ale ináč celkom pohoda a skvelý Reno.