Underworld: Evolution (2006) odpad!

Najhorsie pokracovanie vsetkych cias ! Ani jednotka nebola nijak extra dobry film, ale toto? Uplny shit. A navyse v tomto velkom nic stracali cas herci silneho kalibru, ci uz Jacobi alebo Beckinsale. Hanbite sa pan Wiseman.

Návrat do Cold Mountain (2003)

Cely priebeh filmu Could Mountain som si uzival a to i vdaka absolutne profesionalnemu vykonu Jude Lawa ktory mi pripominal Adriena Brodyho v Pianistovi, dalej sadla rola i Nicole Kidmanovej ci Renee Zellweger ktora bola ako tvrdohlabva a nekompromisna farmarka maximalne presvedciva. Taktiez som bol prekvapeny z toho aka enklava hercov ucinkovala vo vedlajsich rolach. Medzi ktorymi vykonom jasne ziaril najma oskarovy Hoffman ci skuseny veteran Donald Sutherland hoci prilis vela priestoru nedostal. Spokojny som bol i s vykonom mojho oblubenca, krala vedlajsich roli Brendana Gleesona ktoreho genialita je skutocne bezhranicna a silne dufam ze jeho usilie bude v blyskej dobe ocenene oskarom.Could Mountain mal vsak i dalsie perli vo svojich radoch ako Natalie Portman ci talentovany Giovanni Ribisi. Navyse mi sledovanie sprijemnoval skvely cesky dabing ktory ma v mnohych scenach filmu dostaval do stavu v ktorom som pribeh vnimal ako toceny v ceskom jazyku.

Riziko (2000)

Velmi svojsky vytvor v hlavnej role so vsestrannym hercom ktoremu ako uliata sadne kazda rola Giovannim Ribisim. Podla mojho nazoru hodne troch hviezd, skutocnu kvalitu bolo vidiet nama v tych najnepadnejsich scenach a filmovu vyzretost zasa v tych dusnejsich scenach. CIsty priemer.

Ned Kelly (2003)

Film so skvelym hereckym obsadenim avsak z velmi jednoduchym scenarom. Este by som rad pripomenul ze Bloom bol velmi neisty a odviedol rovnako slaby vykon ako v Troji, jeho protikladom je vsak Ledger ktory rovnako ako v Pribehovi o Rytierovi dokonale precitil svoju rolu.

Ohnivý oceán (2004)

Viem ze ak by som mal byt objektivni mal by som minimalne jednu hviezdu ubrat ale tak vynikajuci scenar, fantasticky Mortensen, uzasne efekty a strety v boji boli jednoznacnym plusom a i vdaka tomu tie styri hviezdy.

Červený drak (2002)

Na sledovanie Cerveneho Draka ma zlakal najma fakt ze ho reziruje Brett Ratner jeden z mojich najoblubenejsich reziserov. Avsak musim povedat ze niekde v polovici ma oslovil i samotny dej a tahal az dokonca navyse prijemne okoreneny o profesionalne zvladnute herecke vykony.

Detektivové z Hollywoodu (2003)

Tento vytvor pre mna nebol ziaden trhak iba dalsia akcna klasika ktora sa nedokaze vyslobodit z hranice dvoch bodov. Aspon u mna.

Lovci myšlenek (2004) odpad!

Jeden z najhorsich akcnych filmov aky som videl. Az na jednu bitku a psychologizmu mierne vsadeneho do deja uplny odpad.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Po technickej stranke dokonale zvladnute za co davam jednu hviezdu, druha patri skvelemu vyberu hercov a taktiez som bol milo prekvapeny z toho ze Bettany nebol zaporak a svoju rolu zahral rovnako excelentne. Tretia hviezda patri samotnemu deju a ta polovicna stvrta zasa celemu zvysku pozitiv ktore sa v tomto diele nachadzali.

Most do země Terabithia (2007)

Film slaby a uplne bez pointy. Ani len neviem za co som vlastne dal tu jednu hviezdu.