Svéráz národního rybolovu (1998)

Rusi majú teda fakt svojský zmysel pre humor, každé druhé slovo síce bolo vodka no i napriek tomu tam lietali fakt zabíjacké hlášky. Navyše ksichty ktoré tvorcovia vybrali, tak to bola úplná špecialita. Taký slabší odvar štyroch hviezd, stále však perfektné.

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Film, ktorý sa vám snaži povedať, že Hitler bol prakticky psychopat - trpel predsudkami a určite i mnohými inými poruchami osobnosti. Film opisuje to ako Hitler zmýšlal, ako žil, ale neznázorňuje samotnú Hitlerovu krutovládu. Opisuje len to, čím prešiel, kým sa prepracoval na post kancelára .... opisuje Hitlerov osobný život a ľudí, ktorí ho obklopovali. Situácie boli okato ovplyvnené plytkým zmýšlaním amerických režisérov pri tvorbe jednotlivých scén, v ktorých medzi sebou ľudia komunikovali. Film mal však fantastického Stormeara, ktorý zahrá sňad všetko, či Schreibera - ten sa hodil práve do takéhoto prostredia a čo sa týka Carlylea bol to pravdepodobne jeho životný výkon, určite bol šťastnejšia voľba ako nemec Ganz ktorý bol na Hitlera príliš starý, v Páde tretej ríše.

Willenbrock (2005)

Naozaj film zo života, v ktorom som jednotlivé scény fakt ocenil pre to ako boli prirodzené. Scéna pri prepadnutí bola maximálne uveritelná. Horšie už boli dialógy, ktoré boli mierne poameričtené, ale film v celku dôkladne psychologicky pitval osobnosť hlavnej postavy čo bolo veĺké plus. Dobrý snímok.

Tajemná zahrada (1993)

Krásne prostredie, avšak samotný námet sa mi zdá dosť pritiahnutý za vlasy a hlavní detskí predstavitelie boli tiež hrozný,pochváliť sa však dá Maggie Smithová ktorá sa zo svojou postavou slušne popasovala, ale veľa pozitív som vo filme nepostrehol.

Z kapsy rozprávkara (1999) (TV film)

Krásne prostredie, skvelý herci, absolútne perfektné zobrazenie života na slovensku a ešte dokonca aj obstojné triky, takže v celku fajnové slovenské prirodzené dielo.

Rande s upírem (2000) (TV film)

Blbá americká rodinná komédia ktorá na sebe občas naberala mierne chumáče profesionality, práve preto tie dve hviezdy.

Sám v temnotě (2005) odpad!

Sračka! Boll je fakt sprostý, peniaze ktoré využil mohli byť minuté omnoho osožnejšie, hrozné niečo čo sa ani len nedá nazývať filmom . Rekvizít a trikov tam bolo doslova plná riť ale logika? To asi Boll nepozná, niečo fakt hrozné. Slater hral tak zle ako zvyšok „hercov“, proste len jeden velký zmatok z ktorého vás môže maximálne bolieť hlava. Znechutený som bol prakticky počas celého filmu, Sám v temnote sa dá nazvť aj urážkou tých ktorý sa snažia vyprodukovať niečo hodnotné, najviac ma ale nasral Burke, pán veliteľ bol nejaký príliš mladý, ale Uwe si podľa všetkého zaumienil ludí zaujať tým aký je sprostý, Sračka!

Kauza CIA (2006)

Stále neviem čo sa týmto filmom snažil DeNiro rozpitvávať, či celú organizáciu alebo či len chcel poukázať na ťažký život členov CIA, Damon ma konečne v nejakom filme svojim výkonom aj oslovil rovnako to bolo aj z Jolie, Baldwinom, Hurtom či mnohými iními ktorý v tomto filme vystupovali, nespokojný som bol asi len s Michaelom Gambonom. Veľmi zdĺhavý a zložito podaný film v ktorom mohli byť vynechané mnohé nadbytočné scény.

Dokonalý trik (2006)

Dokonalý Trik mal skutočne originálny jedinečný námet, avšak Nolan sa mohol držať viac pri zemi. Vynikajúco zvládol vizuálnu a technicku stránku filmu, kostýmy a masky boli fakt úžasne, no všetko bolo len o tom aby na vás tento film zanechal stopu, aby ste si ho vždy pamätali ako tajomný snímok z mnohými neobjasnenými faktami, avšak tie veci z dvojníkmi a všetko okolo toho bolo až príliš neskutočné, bolo to niečo čomu som jednoducho nemohol uveriť, ku koncu sa to začalo aj príliš kombinovať, úplne zbytočne čo filmu dodalo sci-fi rozmer ktorý nebol v súlade s uplynulým dejom, ale dojem to teda fakt zanechalo, no snažím sa do brať zdravím sedliackym rozumom a dospel som k názoru že film nemôže v mojom rebríčku prekročiť hranicu troch bodov aj keď sa dajú mnoho veci pochváliť, niektoré som už vyzdvihol no existuje jedna ktorá potrebuje osobitnú pochvalu, a tou bol casting, Bale,Jackman,Caine,Serkis ale aj mnohý iní herci roztočili naozaj skvelý herecký kolotoč, k slabšej časti patrilo skôr to ženské zastúpenie.

Horší už to nebude (2006)

Originálny námet, filmovo kvalitne podaný celkovo sa snažiaci pôsobiť komicky i dramaticky, misky váh boli rovine, mierne sa s kurzu film vychyloval iba pri scénach z Dustinom Hoffmanom v tých častiach som sa dosť pobavil, toto su podla mňa filmy budúcnosti, či sa my to páči alebo nie a na Stranger the fiction sa mi nepáčilo mnoho vecí, najmä Ferrel či Gylenhallova ktorých výkonostná krivka dostala besnotu, raz vrchol raz dno ale inak milý príbeh okorenený o pár grafických vymožeností.