Pařba ve Vegas (2009)

Ucházející vcelku svižná průměrně vtipná a přeceňovaná jednorázovka

Soumrak mrtvých (2004)

Celá léta jsem slyšel ódy, hymny, chvalozpěvy na tento zombie film z prostředí Velké Británie v čele s komediální dvojící, která mě nikdy moc neoslovila. Pohár trpělivosti přetekl a já konečně toto veledílo shlédnul... Už chápu reakce všech. Rozjezd je celkem svižný a mou pozornost upoutala ze začátku hlavně přítomnosti Dylana Morana a díky tomu jsem snímek natčeně sledoval dál. Jakmile se objevuje apokalypsa a zombies začíná ta pravá zábava. Chování ústřední dvojice je vskutku groteskní a zombies vypadají na horror-parody překvapivě dobře. Dále film pokračuje svižným tempem a na scéně se objevuje Bill Nighty a filmu přidává na kvalitě. Teď už film nabírá na otáčkách a z filmu se stává hlaškama nabitá hororovo-komediální jízda, kde už člověk zapomíná na všechny předsudky co proti filmu měl a nechává se unášet technickou a komediální kvalitou filmu. Tento pocit se drží až do závěrečných titulek. Bravo. Angláni to opět dokázali.

Silent Hill (2006)

Co to mělo bejt! Čekal jsem hutnou děsuplnou paranoiu vyvolávající kulervoucí atmosféru jako ve hrách Silent Hill a místo toho... Dvě hodiny sem koukal jak nějaká špinavá kráva běhá odnikud nikam a sem tam potkává nějakou tu logickou anomálii a zlatý hřeb filmu přichází, když se na scéně objevuje tolik oslavovaný Pyramid Head, kterej se mi nelíbil už ve hře natož ve filmu. Nudná uzívaná nuda bez špetky potenciálů a hrůzy, kterou nám po léta přinášela firma Konami do našich obývacích pokoju a nutila nás prdelí štípat drát. Tohle nemá s hrou nic společného.

Oběť zla (2007)

Tenhle horor nezaujme ani nepřekvapí svou zápletkou a dějem, ovšem celkem zaujme povahou záporáků, kde je sice jedna z postav neskutečně šablonovitá, ale zbytek familie celkem překvapí. Dalším překvapením je hlavní mužská postava, která kompletně vypadává ze zažitých schémat tohoto druhu hororu a to hlavně proto, že nepadne na kolena a nezačíná prosit o milost. Místo toho tvrdě a vytrvale odolává snahám záporáků a ne a ne se podvolit jejich vůli ( Která je jak už to tak bývá docela zvrácená). Toto dílo se určitě nijak zvlášť nezapíše do dějim poklesláho opovrhovaného hororového žánru, ale jako jednorázovka překonává většinu svých soupeřů, u kterých se stále dokola opakuje námět studentů nebo teenagerů ve spárech zvrhlých buranských (až bolestně často zmutovaných) úchyláků a synů venkova. Pokud hledáte hororovou jednohubku pro nudný sobotní večer mohu jen doporučit.

Happy Feet (2006) odpad!

Jak je možné, že někdo kdo na prahu 80.let natočil něco takového jako Mad Max 2: The Road Warrior, natočí o necelých 30 let později takovej kryptofašistickej buržoázní škvár. Tohle je rozhodně nejprázdnější a nejblbější animák všech dob.

Honba za lesním mužem (2006)

Divim se jak tomu můžu dát 4*, ale tenhle film zkrátka má svoje kouzlo už jen kvůli těm idiotům co se skoro v 18 letech řežou gumovejma mečema a Justin Long jako netaktní trotl s Pontiacem Firebird a svym divnym kámošem. A jako třešnička na dortu přichází Apollo Creed coby "rádoby" odborník na Yettiho Je to tak blbý, že se vám to prostě nemůže nelíbit. :-)

V peřině (2011) odpad!

Jak může mít tahle pedofilní, nekorektní, buzerantská, sprostá a úchylná sračka vyšší hodnocení než kde jakej kameňák. U Kámeňáku se člověk ze začátku aspoň sem tam pousmál, ale tohle... Koukat na vodporný držky ( Včetně toho kudrnatýho idiota, kterej vypadá jako by zrovna byl propuštěn z Dachau - Filip Bílej nebo Kratochvíl nebo jak se ten paskvil jmenuje) a poslouchat vodporný nezajímavý písničky kolikrát zpívané Lucií Bílou, která mi leze krkem jako málo, která Říhanná nebo Ewa Šwarná. Doufám, že Brabce zase nepřepadne nějaká strašná můza a nenatočí další nervy drásající zpívající hororový muzikál s příběhem tak epickým a výpravným asi jako Teletubbies. Roden tomu taky nepomáhá pouze přikládá pod kotlem. Odpad všech odpadů!

Psycho (1960)

Dnes již trochu přežitá klasika hororového žánru. Ovšem to nic nemění na tom, že film vládne geniálním soundtrackem a na svu dobu velmi hutnou atmosférou.