Sedm samurajů (1954)

Sedm samurajů nebo Sem statečných? U mě vyhrál US remake, ale v podstatě jen z jediného důvodu: vyrostl jsem na něm a zřejmě na mě měl i jakýsi vliv :) Tudíž čistě osobní důvody. Jinak je pravdou, že Sedm statečných má lepší hudbu, lepší vykreslení hlavních postav a plynulejší děj bez hluchých míst, ovšem po všech ostatních stránkách vede Kurosawa. A nejlepší je samozřejmě Toshiro Mifune - na toho do smrti nezapomenu.

Welkeom tu Dongmakgol (2005)

... to je neuvěřitelný! Přísahal bych, že mě u jihokorejských filmů už nemůže nic překvapit, ale zase bych se mýlil. Welcome to Dongmakgol je emoční exploze srovnatelná snad jen ... já nevím s čím. Nedokážu popsat nepopsatelné. Ačkoliv je Dokgmakgol především drama, pohladí po srdci tak lehce, až to... nebolí... Škoda jen závěrečných několika příliš patetických minut. ||| Dongmakgol je tak trošku Sedm samurajů po jihokorejsku. ||| Neznám krásnější filmový výbuch :)

Slepičí úlet (2000)

Na Slepičí úlet se může dívat celá rodina, ale pravdou je, že děti z něj moc mít nebudou. Myslím, že "pohádka pro dospělé" jej celkem vystihuje. Scénář není špatný, ale ve srovnání s Proklletím králíkodlaka je to přece jen nižší liga. Animace boží, trošku pokulhává atmosféra. Freedom!

Diktátor (1940)

Diktátor je vynikající film, přesně ve smyslu toho slova. Jednak jako komedie, jednak jako nositel důležitého poselství v nelehké době a jednak jako nestárnoucí kus. Patetičnost? Ano, je tam, ale těžko to můžete Chaplinovi vyčítat, protože stejně jako tam je patos, je tam i sebeironie. ||| Diktátor IMHO rozhodně patří do Zlatého fondu.

Láska je láska (1998)

Well... chtěl jsem dát tři, ale rozmyslel jsem si to. ||| Příběh samotný je příjemný, milý, snad až komorní, a bohužel stokrát viděný a nepřekvapivý. Jediný rozdíl je v tom, že ona nemiluje jeho nýbrž ji. Všechno ostatní už se drží zaběhlých kolejí. Tečka. ||| Tečka? Ne. Režie je skvělá, stejně jako vykreslení pocitů jednotlivých postav. Nejvíc oceňuji věrné zachycení života dnešní mládeže. 7/10

Těžká váha (2005)

Kvalitní podívaná, Russell Crowe dokazuje, že je špička. Záběry ze zápasů jsou neuvěřitelně realistické, kromě nich se ovšem režie úpěnlivě drží zaběhlých hollywoodských standardů -- což je škoda. Renée Zellweger mi do role extrémně nesedla, Paul Giamatti naopak ano, ale stále to byl "jen" jeho průměr.

Copak je to za vojáka... (1987)

Bojovka téměř za pět, ale jinak... Slušná zábava. ||| Od tohoto filmu si pamatuju tři jména: Langmajer, Roden, Jandák :)

Aneun yeoja (2004)

Ze všech komentářů tady mám pocit, že jsem viděl jiný film :) Ano, není to romantická komedie, ale "mrazivé drama" a "totálně nejčernější humor"? S tím nemohu souhlasit. Aneun yeoja je žánrově pestrý, ovšem dobře pospojovaný film, kterému dominuje romantická rovina následována dramatickou. Děj celkově je opravdu nepředvídatelný, ovšem některé situace jsou předvídatelné až běda a nepěkně šustí papírem. Kromě toho mi chybí obvyklé poetično korejských filmů, za což může i hudba, která je "jen" dobrá. 6/10 za lehce naprůměrný zážitek.

Zdivočelá země (1997) (seriál)

Na české poměry vynikající seriál s krásnou hudbou.

Donggam (2000)

Krásné poetické melodrama s nádechem romantiky pojednávající o dvou lidech, které svedla dohramody náhoda. Jednomu z nich změní život... jenže komu? ||| Mám podezření, že režisérovi se hlavní dějovou linii nepodařilo udržet tak, jak by si přál, protože příběh chvílemi poskakuje jako splašená kobyla. Ve výsledku ovšem stále nadprůměr, který stojí za vidění.