Noc na Zemi (1991)

Pět povídek o taxikářích, čtyři důkazy, že americký nezávislý film mě dokáže zaujmout. Filmová hvězda: 9/10, Winona je k sežrání. Německý klaun: 8/10, protože věřím, že tohle bylo ze života. Pobřeží slonoviny: 7/10, hodně charismatická holka :-) Kněz: 5/10, nuda, nevěrohodné postavy i příběh. Špatný den: 6/10, nevěřil jsem ani jednomu z těch čtyř. Podtrženo sečteno, doporučeníhodný snímek.

Hledám Amy (1997)

Zajímavý počin :-) První třetina je zííííívleně nudná a průhledná, druhá si hraje na romantickou komedii a ta třetí ... ta tomu celému nasazuje korunu :-) Každopádně zatím nejlepší film od Mr. Smithe.

Otec prasátek (2006) (TV film)

Předlohu neznám (au, au, ... au) a zřejmě proto mě Otec prasátek nedokázal zaujmout. Škoda.

Vampire Hunter D (2000)

Polk. Wow! Polk. První animé, které mě zcela upřímně uchvátilo. Vizuální stránka je úžasná, hudba sice jednodušší, ale o to více úderná, příběh na daný žánr průměrný -- ale o ten tu vážně nejde. Klobouk dolů, chci víc!

Poslední polibek (2006)

Takovej ten film, co vás ničím nepřekvapí, ale za určité konstelace potěší. A potěší tím víc, čím raději máte pomalá konverzační romanická dramata. Mr. Haggis opět ve formě. ||| Už dlouho jsem se po přečtení žánru tak dobře nezasmál, takže nálepka "komedie" svým způsobem sedí.

Vysloužilí lvi (2003)

Asi jsem čekal něco víc ze života, méně šejků, princezen a lvů, určitě jsem čekal silnější příběh nešustící papírem. Dvojice strýčků v českém dabingu nepřekvapila, malý-velký Osment také ne, film jako celek zklamal. 5/10

Alf (1986) (seriál)

Na poli americých rodinných sitcomů velmi slabý nadprůměr. 5/10

Aljaška v plamenech (1994)

Charakterní ekologistický specialista na exploze naftových vrtů, povinně naliknovaný příběh s ještě povinnějšími vložkami ala hrátky v baru, efektní úvodní výbuch. Mám rád Stevena Seagala, proto... 5/10.

Smrt krásných srnců (1986)

Mám rád Kachyňovy filmy, dokonce moc rád, ale u Smrti krásných srnců se musím pozastavit. Hlavní a nespornou kvalitou filmu je předloha a z ní pramenící silný příběh. Jenže způsob natočení, od naprosto příšerného zvuku, přes slabou hudbu, prapodivný střih, přesvětlenou kameru, až k některým křečovitým scénám (předávání věnce), v mých očích film šíleně sráží. Pan Heřmánek kraluje, ale lux by mi neprodal :)