VALL-I (2008)

LCD, prosinec 2012.

Drive (2011)

Drive má ducha Taxikáře a navíc kráčí svou vlastní cestou. Velké překvapení, s přivřenýma očima z pět. LCD, prosinec 2011.

Nedotknutelní (2011)

Skvěle natočené, zahrané i odvyprávěné. Nekonfliktní, líbivé. Prostě tomu chyběl trošku větší říz :-) Ale koukalo se na to krásně a rád si to někdy zopakuju. Lucerna, červen? 2012.

Temný rytíř povstal (2012)

Po dvou letech další zklamání, tentokrát už trochu očekávané. Co ve filmu nefunguje nejvíc? Jakékoliv plynulé stupňování, ať už akce, napětí, nebo třeba rozvratu Gothamu. A to je setsakramentsky špatně. Asi největším zklamáním byl tuctový vzestup Batmana ze dna. Poslední půlhodinka byla už jen další hřebejk do rakve. Těžko se dalo očekávat, že Nolan Temného rytíře překoná (ačkoliv jsme v to mnozí ve skrytu duše doufali), ale tohle byl pád na zem. Doufejme, že příště povstane pro změnu Christopher Nolan. Šplíček, srpen 2012.

Harold a Maude (1971)

Cat Stevens! Film má bezvadný rozjezd a dobré tempo udržuje skoro až do konce, který je možná až příliš zbrklý. Jenže to nicnemění na tom, že Harold a Maude je komedie do nepohody par excellence. Dobrák, srpen 2012.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Neuvěřitelný klenot, alespoň první dvě série.

Máj (2008)

Prvotřídní vizuální kýč, kterému bych klidně přidal, kdyby měl alespoň kouska citu.

Mnichov (2005)

Něco mezi třemi a pěti. Ale když se zamyslím, kolik mi toho zbylo v hlavě po pár měsících od shlédnutí, volím tři. Možná napodruhé půjdu výš.