Kovbojové a vetřelci (2011)

Očakával som kovbojov a emzákov a presne to som dostal. Avšak potenciál, ktorý takýto crossover má bol žalostne nevyužitý. Ale zabavil som sa. /60%

Svět podle Prota (2001)

Kevin Spacey je jednoducho super. Jeho Prote je tak úžasný, že by som si ho nasťahoval k sebe domov a celé hodiny by som počúval o K-Paxe. A keď sa do toho ešte pridá Jeff Bridges, tak máme o zábavu postarané. Škoda že film v poslednej pol hodinke nabral trochu zvláštne obrátky, ale inak úplná parádička. /85%

Takoví normální zabijáci (1994)

Zvláštny film, ale mne sa velmi páčil. Viem si však predstaviť, že to nieje pre každého. /80%

Umění lhát (2009)

Najprv som chcel napísať, že film nedostatočne využil svoj potenciál ale potom som si uvedomil, že to vlastne moc nieje pravda. Však nápadov tam bolo fakt dosť. Problém je skôr v tom, že film o svete kde neexistuje lož možno neponúka taký potenciál ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Každopádne celkom príjemná oddychovka, aj keď s pár hluchými miestami. /60%

Princezna Mononoke (1997)

Stretol som sa s názormi, ževraj Mononoke-hime je na animovaný film príliš dlhý. To je ale asi ten úplne posledný prívlastok. ktorým by som ho očastoval. Takýto neuveriteľne čarovný príbeh odohrávajúci sa v magicky krásnych prostrediach, podfarbený úžasnou hudbou, plný prepracovaných postáv a navyše stvorený tak výbornou animáciou by som sa dokázal dívať aj štyri hodiny. /95%

Než si pro nás přijde (2007)

Dosť nevyužitý potenciál. Film má peknú myšlienku ale je zabudnuteľný. Vďaka Jackovi Nicholsonovi a Morganovi Freemanovi a pomerne zvládnutému koncu ale určite stojí za pozretie. /70%

Velké nesnáze v Malé Číně (1986)

Dosť hovadina, ale pobavilo. Kurt Russel je správne drsný a film sa nebere príliš vážne, takže pohoda. /65%

Poslední samuraj (2003)

Solídny velkofilm, ktorý nič nepokazí. Tomovi Cruisovi postava až prekvapivo dobre sadla a po celý film mi bol velmi sympatický. Kvalitné dielo, ale už tu boli aj lepšie. /80%

Kick-Ass (2010)

Po prvom pozretí by som tomu dal čistých 5! Niečo tak originálne, brutálne a hlavne zábavné som už dlho nevidel. Všetko vo filme funguje ako má, dej sa skvele stupňuje a dokáže byť aj dostatočne emotívny. A k tomu ako čerešnička na torte - brutálna vulgárna úplne skvelá Hit Girl. Po druhom pozretí to však stratilo ten úžasný šok. Takže solídne 4./80%

Taxikář (1976)

Tá hudba. Tá úžasne vybudovaná depresívna atmosféra. Ten Robert DeNiro. Tá Jodie Foster. Scorsese je majster svojho remesla. Nikdy nepochopím ako môže tento film tak neuveriteľne hrať na city a pritom nám to nehádže priamo do tváre. Jednoducho skvelé. /95%