• Western

Tajemství hrobky (2006)

NAČRTNUTIE OBSAHU: Rímsky veliteľ Taurus je odvolaný z bojov, aby z poverenia samého cisára išiel do Jeruzalema na tajnú misiu. Až k vládcovi Rímskej ríše sa totiž dostala správa o smrti a následnom zmŕtvychvstaní Ježiša z Nazaretu. Taurus má rozlúštiť túto záhadu, ktorá bola sprevádzaná zatmením slnka a zemetrasením. KOMENTÁR: V ten deň bola zem otrasená veľkou stratou... Zaujímavosťou je, že aj v tomto filme, aj vo filme Umučenie Krista od Mela Gibsona je Pilátom Pontským ten istý herec - Hristo Shopov. V obidvoch filmoch tiež vystupuje Christo Jivkov. V Umučení Krista ako apoštol Ján, v tomto filme ako Štefan. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 15 rokov.

300: Bitva u Thermopyl (2006) odpad!

Kde sú pozitívne vzory?! Sparťania tu nevyznievajú o nič lepšie ako Peržania. Chorých a slabých chlapcov zabíjajú hneď po narodení, ďalší zomierajú pri prehnane ťažkých skúškach, zabíjajú nepriateľských poslov len preto, že ich urazia, nežnosť považujú za slabosť. Toto má byť cesta k slávnemu hrdinstvu?! Zbytočná posteľná scéna vo filme už len potvrdzuje jeho morálnu úbohosť. Ale ani umelecká stránka filmu nie je na tom o moc lepšie. Zvláštne sfarbenie filmu skôr vytvára umelý gýč ako realitu dávnych vekov. Nedočkáte sa ani veľkolepých záberov na boje obrovskej armády proti 300 Sparťanom. Ani tých 300 poriadne nevidíte, skôr máte dojem, že je ich tam 20, 50, možno 100. Keď sú boje zblízka, na bojisku to často vyzerá ako keby tam proti sebe bojovalo len niekoľko vojakov, tak sú od seba ďaleko jednotlivé súboje. A časté spomaľovanie boja to robí ešte okatejším.

Poslední vlak (2006)

Veľmi silný a presvedčivý film o poslednom transporte z Berlína do Osvienčimu. Hrôzy, na ktoré by ľudstvo nikdy nemalo zabudnúť, aby sa už nikdy neopakovali! Cez množstvo zla sa vo filme na povrch prediera aj dobro, ktoré sa objavuje aj medzi nemeckými vojakmi. Nie všetci totiž prestali byť ľuďmi... ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 15 rokov.

Tam, kde je láska (2009) (TV film)

Voľné pokračovanie filmu NA KRÍDLACH LÁSKY (2009). ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 12 rokov.

Tisíc a jedna noc (2000) (TV film)

Kvalitné spracovanie napínavých príbehov, ktoré sú plné fantázie a poučenia. Film má v závere veľmi pekné sekvencie s lietajúcim kobercom.

Zabij, nebo budeš zabit (2007)

Napínavý film, kde príbeh o živom internetovom prenose zabíjania medzi desiatimi väzňami na opustenom ostrove nie je samoúčelný, ale postupne nás vedie k tomu, aby sme nepodporovali ani sledovaním zlé programy. Odporúčaná prístupnosť: Od 18 rokov.

Syn draka (2006) (TV film)

Zatiaľ 2* (akurát začiatok 2. časti som nevidel).

Vivat Beňovský (1975) (seriál)

1. časť: 5 hviezdičiek 2. časť: 4 hviezdičky