• Reality-TV

Geu hae yeoreum (2006)

Spočiatku sympatický romantický film, ktorý sa postupne stával čoraz vážnejším. To všetko počas revolučných časov. Pekný film, sympatickí hlavní hrdinovia a emotívny záver (holt Juhokórejci), no mal som pocit, že to typické kórejské romantično sa dostavilo až v poslednej štvrtine filmu. Žiadna emočná žmýkačka, videl som aj krajšie spracované JK filmy, no aj tak sa oplatí pozrieť.

Nebohá paní Pomsta (2005)

"She fed her bleach?" "Really? For how long?" "Three years." "What a clean stomach she must've had." Zatiaľ najsympatickejšia časť celej trilógie a pomaly začínam Park Chan-wookovmu štýlu prichádzať na chuť. Slušná zmes násilia, humoru, absurdity a flashbackov v podaní hlavnej hrdinky s anjelskou tvárou, ktorá však anjelom nie je ani náhodou.

Dalkomhan insaeng (2005)

Solídna kórejská kriminálka, ktorá príjemne prekvapila. Dej plynul prirodzene, 120 minút mi nevadilo a Sungwoo mal charizmu, hoci mi ho bolo miestami ľúto. Nuž, nastal čas sa popri kórejských emócie žmýkajúcich romantických filmoch pohrabať aj v kriminálkach.

Boj sněžného pluhu s mafií (2014)

Mafia, sympatický Stellan, fajn soundtrack a véééééľa snehu. Na kriminálku dobré zloženie, no ten humor som tam nejak nevedel nájsť. Na druhej strane mi to bolo omnoho sympatickejšie, než predošlé dva severské filmy, ktoré som videl.

Aienji (2003)

Slabšia romantika, než na akú som u Kórejcov zvyknutý, no miestami zahrialo pri srdci. Najmä záver bol dosť emotívny. Zvyšok filmu bol tak na 3,75* a Kórejky mám čím ďalej, tým radšej.

Tommy (2014)

Po Anderssonovom Holubovi som si povedal, že dám severskej kinematografii ešte šancu...a ani tentokrát ma ničím neoslovila. Chladná, bez akýchkoľvek emócií a čohokoľvek, čo by ma zaujalo. Možno je to tým, že reflektuje osobnosť severanov, ktorí mi tiež prídu rezervovaní a chladní. Dve hviezdy za námet a Lykke Li.

V sedmém nebi (2014) (pořad) odpad!

Ukončili mu činnosť v jednej televízii, odišiel k druhej. Rovnaké emočné znásilňovanie a manipulácia diváka ako predošlá relácia. Pomôcť druhým je chvályhodné, no spôsob, akým to robí Rozboril je výsostne nechutný a arogantný.

Eorin shinbu (2004)

Milá a trocha uletená romantická komédia, ktorá mi zbehla ako voda. Možno trocha naivná, no to jej na kvalite nijak neuberá. Za Geun-youngine držky bod navyše.

Orientácie (2009) (pořad) odpad!

Ako spravodajská relácia možno ovečkám poslúži, no seriózne spravodajstvo to nie je ani náhodou.

Muž odnikud (2010)

Správne pochmúrne a napínavé, kórejská neesonovka. Jediné, čo mi skazilo celkový zážitok z filmu, bol 'murikánsky dabing a odfláknuté a často nepresné české titulky.