Misery nechce zemřít (1990)

Drama ano, horor vůbec, spíš bych tento film žánrově zařadila do psychothrillerů. Výborně se na něj kouká, zejména díky Kathy Bates, která si za tuto roli opravdu oskara zasloužila! Vynikající skoky mezi milující ošetrovatelkou a psychicky labilní a nepředvídatelnou saní. Jamese Caana bych zase ocenila, za jeho skvělou mimiku - výborně to na Annie (Kathy) hrál. Film vinikajícím způsobem gradoval a konec byl opravdu chvílemi až hororový. Dávám 85%.

Postřižiny (1980)

Typicka Menzelovská komedie s pěkným Hrabalovským námětem (však kdo by z Čechů neznal). Na tomto filmu se mi kromě Magdy Vašáryové líbí to, jak na mě dýchla atmosféra tehdejší doby - sice malinko nadsazená. I když pivo moc nemusím, tak při některých záběrech ve filmu bych i ochutnala. Dávám 65%.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Tento film patří mezi ty komedie, na které se můžete dívat pořád dokola a pořád se u nich budete smát a vždy vás něčím zaujmou. Čím jsem starší, tím lépe chápu pocity Bridget a zase se na film dívám jiným pohledem než v době, kdy vznikl. Úžasné zpracování toho, že vše nemusí být takové, jaké se nám na první pohled zdá. Celý film si říkáte, jestli se vůbec ti správní dva dají dohromady (a to i 5 minut před jeho koncem). Tématicky se malinko dotýká filmu (knize) Pýcha a předsudek... že pane Darcy? :) Výborné zpracování i skvělé herecké výkony hodnotím 95%.

Tři dny ke svobodě (2010)

Velmi zajímavý a chytlavý film. Nějak jsem od něj nic nečekala, ale zaujal mě od prvních pár minut. Dobře že se zbytečně nepitval na začátku v prokazování Lařiny neviny a šel hned k věci - jejímu vysvobození z vězení - tak trochu Prison Break. Velmi dobře promyšlený plán, nepředvídatelný a s nečekanými zvraty. Do poslední chvíle čekate, jak to tedy nakonec dopadne a jestli je Lara opravdu nevinná... Russel Croww jako vždy výborný. Dávám 90%.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Oproti jiným komentářům mám výhodu (dá-li se tomu tak říct), že jsem nečetla knihu, proto nemohu srovnávat (ale už se na ni chystám). Nicméně filmové ztvárnění bylo úžasné, tajemné, napínavé, nepředvídatelné až do samého konce rozuzlení případu a navíc zasazené do krásné krajiny. Chvilku trvalo, než mě film vtáhl do děje, ale pak jsem nemohla odtrhnout oči od obrazovky a celou dobu jsem se snažila přijít na to, kdo by to mohl být... Zajímavé a nečekané jsou i vsuvky z Lisbethinina života. Mám moc ráda tento druh filmů a jelikož mě opravdu velmi bavil, přikláním se k 5ti hvězdám a dávám 90%.

127 hodin (2010)

Kdyby byl film aspoň o 20 - 30 minut kratší, možná by ode mě dostal i 5 hvězd. Bohužel jsem už ke konci odpočítávala minuty a říkala si "teď už to musí nějak skončit" asi každou vteřinu... Jinak dílko je to vydařené, dobrý, realistický nápad, který byl i výborně ztvárněn. Musím ocenit i dobrý výkon Jamese Franca (zejména jeho kamerové talk show) "ooops" :D a výborný úvod filmu, který člověka hned vtáhne do děje. Samotný konec byl také vynikající a opět mě přinutil přestat sledovat čas. Škoda toho zdlouhavého utrpení (Franca i nás, diváků). Díky té "chvilkové" nudě dávám 75%.

Interstate 60 (2002)

Wow, tedy že tento prakticky "neznámý" film bude tak zajímavý jsem opravdu nečekala. Popis mě docela zaujal, tak jsem si řekla "proč ne" a dobře jsem udělala. Škoda, že je tento film tak nenápadný a doporučení na jeho zkouknutí se dědí pouze "z generace na generaci". Jelikož mám velmi ráda trilogii Návrat do budoucnosti, čekala jsem od tohoto filmu že bude dobrý, ale musím říct, že mě fakt dostal! Ten prostě musíte vidět. Zajímavý, nevšední, poučný, plný barev a humoru... Jasných 5 hvězd a 95%.

Nevěrná (2002)

Dobře jsem udělala, když jsem při prvním koukání usnula asi ve 2/3 filmu - tyto jsou totiž ty nejsilnější a nejzajímavější z celého filmu. Naštěstí ta slabší část je jenom poslední třetina a proto ve výsledku hodnotím film velmi dobře. Samý úvod vás opravdu zaujme a drží pozornost, dokud se to nezvrtne a nestane se z filmu jakási slátanina thrilleru a dramatu, ale špatně promíchanou... Úplný "neukončený" konec reputaci trochu napravil, takže jsem pak musela o filmu docela přemýšlet, jakže to vlastně dopadlo... Doporučuji a dávám 70%.

Ostrov (2005)

Velmi chytlavý a zajímavý film, který se vyvíjí a nedá člověku ani na chvilku oddych. Vychází z opravdu nevšední myšlenky vytvoření svého klona pro případ, že budete v budoucnu potřebovat jeho orgány (nebo cokoliv jiného - něco jako když si koupíte náhradní díl na svoje auto). Ze začátku se seznamujete s prostředím a všechno vám připadá naprosto úžasné... až na ty nezodpovězené Lincolnovy otázky. A pak začne klasická "Bayovská" akce a už neodtrhnete oči od obrazovky. Ve filmu jsou zvláštní nečekané zvraty a proto je velmi překvapivý a nabitý situacemi - a to se mi na něm velmi líbí. Dávám zasloužených 80%.

TRON: Legacy 3D (2010)

Co se týče samotného příběhu, tak bych hodnotila určitě méně, ale musím říct, že mě hodně dostalo 3D zpracování tohoto filmu. Úžasně udělané efekty, plné barev a super hudba, neboli: z kina jsem si odnášela super zážitek. Nedokážu nyní říct, jak na mě bude působit, až někdy kouknu na tento film v 2D (hlavně kvůli samotnému příběhu, který mě nějak zvlášť nenadchl - a to jsem předtím zkoukla TRONa "1", abych byla v obraze), ale nyní hodnotím 70%.