Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Klasičtí Piráti, tak jak je známe - tedy kromě Keiry a Orlanda, nicméně Johny Depp svou roli zvládá naprosto bravurně, že i když samotný přiběh zas za tolik nestojí, tak scény s ním film vždy pozvednou o několik úrovní výš. Film měl pár hluchých míst a zbytečných scén, které jej pouze prodlužovaly, ale vcelku to byla podívaná dobrá. Člověka udržuje stále v napětí a čekání, jak že to nakonec dopadne a hlavně poslední třetina filmu běžela jak po másle. Nejvíc mi utkvěla scéna s mořskými pannami a vůbec - od tohoto momentu mě film bavil nejvíc. Nemůžu dát míň než 80%.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Příběh se zajímavým tématem (místy mi připomínal Dannyho parťáky), akorát výrazně nabušenější akční scény (někdy na mě až přílíš neuvěřitelné) a plné rychlých, drahých a krásných aut a ještě hezčích ženských. Kdyby bylo ve filmu méně "amerických" scén, možná by ode mě dostal i 5 hvězdiček, protože mě bavil a ve výsledku mně ty úsměvné scény už ani nevadily... nejvíc vtipná byla část s trezorem válcujícím celé Rio de Janeiro! Ale jinak pěkná podívaná, která si zaslouží těch 75%.

Thor (2011)

Musím dát 5 hvězd! Moc se mi líbil nápad zasadit bájné postavy do našeho moderního světa způsobem, že film nevypadal jak nějaká trapná parodie, ale působil fakt reálně. Nádherně promyšlená planeta Asgard, úžasné i vedlejší postavy, jako obrovský černoch, chránící vstup na planetu, úžasně ztvárnění obyvatelů znepřátelené planety (fakt mi šel mráz po zádech) a naproti tomu "slizský a otravný agent" (škoda jen že ke konci tak vyměkne) :) Je to fakt zajímavá podívaná, která mě od začátku do konce bavila a i když film z upoutávek vypadá trochu kýčovitě, tak ve skutečnosti vůbec kýčovitý není. 90%

Vražedné pobřeží (1991) (seriál)

Nevím, jak by mě tento seriál bavil teď ale když jsem byla malá holka, tak mi nemohl utéct ani díl. Okouzlující Nick Slaughter s jeho v každém dílu jinak barevnou rozeplou košilí byl neuvěřitelně sexi a ještě k tomu vyřešil pár zapeklitých případů. 80%

Lhář, lhář (1997)

Jojo, tento film moc hezky ukázal, jak těžký je třeba jen jeden den říkat jenom pravdu - a to nejen v odpovědích, ale i v tom, co si myslíme... tyjo to by byly v práci kšefty, kdyby mě lidi viděli do hlavy. Moc pěkné téma, výborně a vtipně ztvárněné a ještě k tomu s happyendem. Co víc si přát? Skvělý Jim Carrey si nezaslouží méně než 80%.

Yes Man (2008)

Moc jsem od tohoto filmu nečekala, ale musím říct, že je fakt moc pěkný. To že jsem se párkrát zasmála, to jsem i u Jima Carreyho čekala, ale myslela jsem, že to bude klasická Careyovská kravina. Ale tento film má i myšlenku a docela zajímavou. Tak si říkám, proč taky neříkat ANO v situacích, kdy bych ho ani neřekla - i když určitě že ne vždy (to zde bylo tak nějak přehnané a to že to vedlo k dobrému byla spíš náhoda), ale říkat ho častěji než doposud. Této moc pěkné a vlastně i romantické komedii dávám 80%.

Spaceballs (1987)

tak jsem se po nějaké době zas pořádně nasmála. Úžaná parodie na všechny Star Wars, Trek apod.... Ať jsem tenhle film viděla jako malá, nebo teď po shlédnutí všech dílů Star Warsu, směju se mu pořád stejně. I když po jejich shlédnutí je ještě vtipnější :D Jinak super komentář "monologa" a jeho výtažek z filmu "Hovado"... Doporučuju všem a dávám 90%.

Hvězdný prach (2007)

Nádherná pohádka pro dospělé. Úžasný příběh, na který jen tak nezapomenete, příběh, který má spoustu zákoutí, žádná hluchá místa a dost napětí na to, aby vás udržel u obrazovek. Přitom se tvářil tak nenápadně a ve výsledku taková pecka. Ráda se kdykoliv na tuto pohádku podívám a vím, že mi hned spraví náladu. A když už ne samotný příběh, tak minimálně Robert De Niro tančící v kajutě jako v kabaretu :D Nesmím opomenout skvělé herecké výkony hlavních představitelů i Michelle Pfeiffer - i v tolika letech je k sežrání. Všem doporučuji a dávám 95%.

Dorian Gray (2009)

Trochu zvláštním způsobem zpracovaný Podivuhodný obraz Doriana Graye, nicméně nemohu říct, že by mě film nebavil, nebo že bych se chvílemi opravdu nebála. Líbí se mi na konci uvědomění si hrdiny, jakým vlastně žil životem a ukázku toho, že vnější krása opravdu není všechno. Jak rád by byl zase tak hodný a nevinný, jako dřív. No holt mluvily z něj mnohaleté zkušenosti a ne mladická nerozvážnost :) Pěkná scéna v kostele, kdy knězi popisuje svou duši... Dávám 70%.

Líbáš jako Bůh (2009)

Ale tak odpadem bych jej určite nenazvala. Pravda scénář a celkově příběh nijak nevyniká, ale ja jsem se tedy u tohoto filmu párkrát nasmála a i některé trapné scény byly ve výsledku pobavující. Nemusíme tu přeci hodnotit spoustou hvězdami pouze dramatické filmy, které mají nějakou skrytou myšlenku, nebo nečekané vyvrcholení... Já hodnotím 50%, jelikož mě film pobavil a neměla jsem vůbec pocit, že bych jej měla vypínat, přepínat a nebo nedejbože trpět až do jeho konce...