Rozum a cit (1995)

Už knihu jsem měla vždy ráda (tak jako všechny od Jane Austenové) a klobouk dolů za toto věrohodné ztvárnění všech postav. Hugh Grant - neboli tajemný pan F - je tu opravdu jako neviňátko a Alan Rickman vystihl plukovníka Brandona úplně přesně (až jsem se jej chtěla ujmout sama, když jej Marianne nechtěla). Úžasné a klidné anglické prostředí je opravdu nádherné a uklidňující, až si říkám, škoda, že jsem se nenarodila o nějaké to století dříve :) Dávám 95%

Den nezávislosti (1996)

Můj názor na tento film skvěle vystihl golfista (cituji: Pokud se chcete pobavit Sci-fi podívanou tak ano, ale mozek nechte doma. Triky jsou výborný, ale jinak je to fakt "neuvěřitelně americký film" :-))... jako nebyl by to vůbec špatnej film, kdyby se nehýřil tolika hroznýma (a fakt trapnýma) americkýma hláškama a nebyl tak moc "přehnanej"... připadá mi to jako slátanina Armageddonu, Apolla13 a podobných sci-fi jinak dobrých filmů... Dávám 55% za to, že mě ten film víceméně bavil a hrál tam Will Smith... jinak bych se na to ani nedodívala.

Mechanik zabiják (2011)

Jelikož mám ráda Jasona Stathama a přesně tento styl jeho rolí a filmů, ve kterých hraje, tak jsem byla nadmíru spokojená. Pravda, začátek byl víc akční a zajímavější, než samotný průběh filmu (asi jsem nějak myslela, že to bude o něčem jiném) ale závěr to všechno napravil. Pokud máte rádi Kurýra, tak na tento film určitě koukněte - je to taková jeho obdoba akorát tentokrát Jason nedoručuje, ale jaksi zabíjí.... Dávám 75%

Beetlejuice (1988)

Super komedie u které se kolikrát nestačíte divit. Fakt mě baví i po několika shlédnutích. Nesmí se brát moc vážně, protože je to hodně úlet - jiné slovo pro to nemám. Michael Keaton jako Beetlejuice je úplně úžasný a skvěle zahraný. Hodnotím 75%

Krotitelé duchů II (1989)

Skvělé pokračování skvělého prvního dílu. Jeden z mála druhých dílů, který je stejně dobrý (možná jen malinko horší) jako jeho předchůdce. Dobře že zůstal stejný režisér a stejní herci, kteří jsou opravdu skvělí. Dávám 80%

Krotitelé duchů (1984)

Super film, na kterém jsem tak nějak vyrostla. A jak jsem se jako malá bála! I teď se na něj ráda podívám a to nejen díky Billu Murraym a Danu Aykroydovi. Ale i ti duchové jsou roztomilí... Této klasice dávám 92%

Osvícení (1980)

Wow! Kniha dobrá, film snad ještě lepší! Jack Nicholson si svou roli velmi vychutnává a zahraje ji opravdu věrohodně. Brrr... Bála jsem se skoro celý film a to jsem dopředu věděla co tam bude... Prostě Stephen King fakt umí psát, Stanley Kubrik umí režírovat a Jack Nicholson je výborný herec... co víc si můžete přát? Dávám 95%

Kdopak to mluví (1989)

Tak na tento film se vždy ráda podívám. Je to opravdu vtipná komedie "ze života" a Travolta je tady úplně k sežrání. A ty hlášky malého MIkeho jsou taky vtipné a trefné. Už se těším, až tuto skvělou komedii budou dávat v televizi. Hodnotím 75%

Kdopak to mluví 2 (1990)

Škoda tohoto trapného pokračování super komedie (tím myslím jedničku). Sice jsem to dodívala, ale už to vidět nemusím. Ta malá holčička mi připadala fakt hrozná! Kdyby tam nebyl Travolta (a malý Mike) a občas se tak pěkně neusmál, tak bych se na film asi ani nedodívala... Pár světlých chvilek tam bylo, proto dávám 40%.

Avatar (2009)

Po prvním shlédnutí filmu v 3D jsem všem tvrdila, že je to fakt pecka - a taky byla!.... odcházela jsem z kina úplně nadšená a viděla chvíli svět v krásných barvách. Když se mě pak zeptali, o čem že to vlastně je, tak jsem tak přemýšlela, jak odpovědět... Je to taková pohádka a hodných avatarech a zlých lidech, kteří touží jenom po bohatství (nerostném a jiném) a o pár hodných lidech, kteří chtějí avatarum pomáhat... takže vlastně děj o ničem. Nazvala bych to klasickou americkou zápletkou a dopadne to samozřejmě dobře (i když jak se to vezme). Jelikož ale neoceňuji pouze samotný děj, ale i to, jak na mě film působil, dávám mu 95% (možná v 2D by to bylo méně), protože ten zážitek po vyjití z kina byl úžasný. Doplňuji o zážitek v 2D - stále nechávám 95%, protože zážitek obdobný, jako z kina.