Pět hříšníků (1964)

Nevím jestli je slabá předloha nebo to zavinil Balík ale povídkový film je pro mne nepřesvědčivý zdlouhavý a neuvěřitelně nudný.Když si k tomu přidáte disharmonickou hudbu a domršený zvuk,kdy buď neslyšíte co postavy říkají, nebo se sháníte po ovladači, abyste film ztlumili, tak nezbývá než dát 40 %.

Žralok v hlavě (2005)

Loser Kaiser postávající před svým bytem a zapředávající rozhovory s kolemjdoucími. Mám rád filmy s podivnými postavičkami,které jakoby z našich měst mizely. Ale tomuto dílu chybí uvěřitelnost. 60%

Blízko nebe (2005)

Pro mne velmi milé překvapení.Je to takový pábitelský film s výraznou vizuální ale zvládnutou složkou.

Udělení milosti se zamítá (2002) (TV film)

Čekám na tebe. Tolik let už tě znám. Schody do nebe kloužou jak led. Ruku ti dám. Tolik, tolik hvězd máš nad sebou. Je tolik, tolik cest, co tě k nim dovedou. Jméno mé už znáš. Jsem tvůj stín i tvůj strach. Dál mě potkáváš, vyrůstám na slzách. Tolik, tolik hvězd máš nad sebou. Je tolik, tolik cest, co tě k nim dovedou. Čekám za mlhou. Netušíš, co ti chci říct. Co se skrývá za tou tmou? Možná nic. A možná víc... Tolik, tolik hvězd máš nad sebou. Je tolik, tolik cest, co tě k nim dovedou. Melodie Landovy písně Tajemství doprovází celý film. Když se narodíte na nesprávném městě, nesprávným lidem,v nesprávnou dobu,musí vést vaše cesta do pekla,nebo máme svobodnou vůli to změnit? To je myslím motto: na kterém postavil J.Svoboda svůj film. Dávám 80 %

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Návrat záhadologa Vašíčka (scénář) vyhnaného Grygarem z ČT v projektu DETEKTOR. Za " odvahu " točit mystiku a za to, že závěr nebyl racionálně vysvětlen,jak hojně bývá. Za efekty, a za českého Indiana Jonese - Tojana :-) Jirka Strach odvedl na malé české poměry nadprůměrnou práci. 80 %(2019)

Město nic neví (1975)

Asi nejhorší Kleinův film.Herecké výkony úděsné.

Světlo černé svíčky (1972) (seriál)

V českém znění: Alfred Strejček - Giso Weissbach (Fred Laurenz), Jiří Holý - Norbert Christian (Josef Krakmeyer), Míla Besser, Jan Přeučil, Consuela Morávková, Ilja Prachař, Bedřich Šetena, Karel Urbánek, Oldřich Janovský, Rudolf Vodrážka, Karel Vlček, Oldřich Vlach, Miroslav Moravec, Jiří Zahajský, Dalimil Klapka, Karel Houska, František Doubrava, Jan Bartoš a další Špionážní seriál produkce NDR... V pekle ráje (60 min) V záři slunce (50 min) V kruhu ďábla (76 min)

Ledoví muži (1960)

V hlavní roli j.Lír a krasobruslařka a příležitostná herečka Milena Kladrubská. Dávám 50 %

První den mého syna (1964)

Je to zvláštní film.Čerstvý tatínek Kostka ve velké euforii po narození syna, se rozhodne,že neurotika Pucholta (s kterým se setká na záchytce) přerobí k obrazu svému. V závěru ale dostane na budku od místního šéfíčka jisté partičky (Munzar) a začne Pucholta nenávidět... Co tím chtěl básník (Helge) říci? 65 %

Jeden deň pre starú paniu (1966)

S takovým scénářem nemohl ani M.Holý nic udělat... No je to jedna velká nuda.Kdyby nebyli Kvieteik s Dvorskou takoví hezcí lidé ,tak jsem to nedokoukal:-) 40 %.