laepus

okres Opava

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 19.3.2019  21:21
    Bílé peklo (2001)

Miluju tenhle film. To ruské svinstvo je neuvěřitelné a opravdu celý film fandíte náckovi, aby uprchl z lágru až někde v prdeli totálně na Kamčatce přes celou Sibiř. Fascinující je i ta posedlost ruského pronásledovatele, která vrcholí zdrcující scénou na mostě... ale víc už psát nebudu, abych se sám nepřipravil o potěšení z dalšího zhlédnutí.

• 15.3.2019  20:56
    Vyjednavač (1998)

Herecký koncert. Souboj dvou extrasilných osobnosti, od kterého nečekejte víc než od řemeslně dokonalého amerického akčňáku. A dostanete přesně ono - napětí, hlášky, akce, drama, zvraty. A to v podobě, která se neokouká.

• 15.3.2019  20:53

U málokterého filmu se jeho tvůrci museli bavit tak skvěle jako u tohohle. A naštěstí jsem se tentokrát bavil i já jako divák. Jedna z nejlepších filmových mystifikací vůbec.

• 15.3.2019  20:49
    Margin Call (2011)

Prvotřídní herecké obsazení filmu o tom, jak parta bankéřů zatočila se světem jen pro to, aby náhodou svět nezatočil s nimi.

• 15.3.2019  20:44

V době, kdy se westerny netočí, je úžasné narazit na western, který funguje, jak má. Sympatický záporák a ještě sympatičtější klaďas, nádherné exteriéry, zajímavý příběh s parádním koncem a hlavně krásná muzika. Tleskám.

• 15.3.2019  20:40

Výborný Russell Crowe v zajímavém komorním filmu, u kterého mě totálně vytočil konec. Ale na druhou stranu aspoň nějaký konec. Mnohem raději mám film, kdy se s autory mohu rozejít v názoru, než když autor neví, co vlastně chce.

• 14.3.2019  16:01

Totální úlet. Je to přesně ten typ filmu, který vidíte jednou a podruhé nechcete.

• 14.3.2019  15:58

Jeden z mála opravdu nedodívatelných filmů. Ten, koho napadlo z úžasného námětu udělat šestákovou romanci namísto pořádně napínavého dramatu, by zasloužil ten nejkrutější trest, jaký se ve filmovém pekle uděluje.

• 14.3.2019  15:56
    Thor (2011)

Dementní plastový nesmysl vhodný pro ty nejdementnější děti, pro nikoho jiného.

• 14.3.2019  15:54
    Dracula (1992)

Je to natočeno opravdu děsivě (myšleno dobře, divák je vyděšen obsahem, ne formou) a přehnaná stylizace tomu nijak nevadí. Jen prostě po zhlédnutí Drákulovin s Leslie Nielsenem člověk polovinu filmu už nemůže brát vážně.

• 5.3.2019  21:26
    Zkáza Dejvického divadla (TV seriál) (2019)

Aneb Dejvické = stejně a stále stejně. A když to bude vypadat zase stejně, tak uděláme... stejně. U prvního dílu jsem se zasmál jen dvakrát ve druhé polovině a to už spíš jen z důvodu, že mi by bylo blbé se nezasmát vůbec. Ale hlavně že kráva Spáčilová tomu zas jako jediná rozumí, píše, jak je to úžasné a neodpustí si v recenzi Zkázy třikrát kopnout do Mostu, který prý byl trapný. Ale aspoň měl nějakou myšlenku a byl pekelně vtipný. No nic, zpět ke Zkáze - tohle už druhou šanci nedostane. Krobot hraje pořád Krobota, Trojan neustále Trojana, Čermák Ćermáka atp. Už si každý z nich zvykl na jedinou polohu, kterou jejich skalní obdivují, až se jim asi nechce hrát nic jiného... smutný příběh kdysi inovátorského divadla.

• 16.2.2019  19:11

Zejména díky titulní melodii (paradoxně jedinkrát odlišná od typické růžovopanterovské) dávám místo čtyř pět, rozhodně je to lepší než rozjížděcí první díl, který si Sellers ukradl pro sebe. Tentokrát je to celé postavené na něm. Rozměr původní divadelní hry z toho čiší v dobrém i špatném na všechny strany a nebýt Sellerse, byla by to totální nuda.

• 16.2.2019  19:08
    Na střeše (2019)

Velice vyzrálý film. Od mladého začínajícího režiséra o to cennější. Švehlík s Tranem jsou jasnými dominantami filmu, ostatní jen na pár vteřin přicmrndávají. Podařený hudební doprovod. Jediné, co mě totálně vytočilo, byl ten závěr... Možný spoiler: Proč se sakra čeští filmaři bojí dát filmu nějaký jasný závěr, nějaký svůj jasný názor, ano, budou to okecávat tím, že divák sám si musí prožít a pochopit, co se bude dít dál... ale už mám těch českých otevřených konců opravdu dost.

• 1.12.2018  10:29

Dobře jsem se pobavil, ještě pořád se dokážu dívat na Pata a Mata :) to je úžasné zjištění. Ale přece jen jsem čekal víc likvidační příběhy, tak jako bývaly ty starší. Jakoby oba dva hlavní hrdinové (samozřejmě že spíš autoři) časem vyměkli. Ale jak tam začali řádit na zahradě s motorovou pilou, šel jsem do kolen - to bylo to staré dobré A je to... Co se týká animace - úžasně udělaný sníh - často v jiných filmech vypadá jako nějaká vata nebo pěna, tady to opravdu působilo sněhovým dojmem. Smekám.

• 23.11.2018  23:54

Končit se má v kompletním obsazení. "Ahoj Kotě, jak se vede? Já jsem Danny... Danny Blue." :) Stacey má obličej sice nějaký povytahovaný a vyhlazený, ale pořád je to neskutečná kočička :) Příjemný závěr s tím největším hejlem, jakého kdy podfukáři obrali - a tak se má končit.

• 23.11.2018  23:52

Další blbec na holení :) trochu násilně je tady naroubován Ashův malý příbuzný, jakoby autoři nějak nevěděli, jak vlastně zaplnit děj, ale pan Weasley je dobrý blázen a trik s hotelem na závěr je překrásný...

• 23.11.2018  23:50

Hra kočky s myší. Hra policie s podfukáři. Nebo podfukářů s policií? A nehraje si tady někdo i s diváky? A kdo tady vlastně koho podfoukává? Samozřejmě nevyzradím nic, ale je jasné, že tenhle díl patří mezi ty nejvypointovanější.

• 23.11.2018  23:48

Díl pro vtipálky - hejlové jsou opravdu tupouni tupí, které obrat by chtěl absolutně každý. Barrowman tady až skoro dělá karikatura sama sebe :) Ash si to opět asi musel užít to postupné hubnutí a je to taky jeden z dílů, kde hejl není z těch, kteří by se pak nějak mstili, takže člověk si pak neříká klasické "to by jim přece neprošlo..."

• 23.11.2018  23:46
    Boj o těžkou vodu (TV seriál) (2015)

Viděl jsem zatím jen první díl, ale je to fantastické. Skvělý příběh, výborně natočeno, hutná atmosféra, zajímavě napsané postavy, soustředění pozornosti na všechny aktéry - na Angličany, Nory i Němce. První díl končí v nejlepší možnou chvíli a už se nemůžu dočkat, až se dostanu ke druhému. Měl jsem od toho velká očekávání a rozhodně došla naplnění.

• 14.11.2018  23:24

Aneb Ash ve vrcholné formě a jeho závěrečný proslov... paráda :) člověk se přes smích i hrdost musí popadat za břicho. Mickey sice stráví celý díl v kufru a závěr je hodně operetní, ale krást dvakrát stejný obraz, dvakrát stejně a dvakrát špatně... hodně komediální díl.

• 14.11.2018  23:22

Tak hloupý hejl se snad ani nedá najít :) ale na druhou stranu to vlastně odpovídá tomu typu postavy, že to úplný inteligent asi nebude - nebezpečný to jo, ale tupý jak tágo :)

• 14.11.2018  23:21

Opět trochu (možná dost) zabrousíme do Albertovy minulosti... Díl, který je zároveň jeden z nejvtipnějších (vkrást se za bílého dne na policejní stanici) i nesmutnějších (ten závěr...), zvlášť když k tomu pustí Stinga Shape of my Heart. Brečel jsem.

• 14.11.2018  23:16

Už jen za ten úžasný Ashův začátek - fotbalový proslov podkreslený Dvořákovou Novosvětskou... sice fotbal nesnáším, ale to nevadí, ten proslov je univerzálně sportovní. A navíc tady ten svět fotbalu dostává dobře na frak.

• 14.11.2018  23:14

Nic není tak, jak vypadá. Aneb jak dělat blbce z diváka až do úplného závěru :)

• 14.11.2018  23:13

Jeden z mých nejoblíbenějších a podle mě i nejlepších dílů vůbec. S příjemným záporákem Dempseym, škoda, že nedorazila i mejkpísová. K tomu Albert jako hlavní postava podfuku, příjemná změna. A hlavně klasický monstrpodfuk nejen na hejla, ale hlavně na diváka :)

• 14.11.2018  23:10

Pěkně hnusná Hejlová, která si opravdu koleduje o pořádné vyškolení. Jeden z dílů, kde závěr působí "důvěryhodně" - trošku zbytečná mi tam přišla ta linka s Emou a jejím šamstrem.

• 5.11.2018  19:00

Čtyři si to ani náhodou nezaslouží, ale dám je... takže vlastně zaslouží :) Dějově, filmařsky, logicky je to děravé jak cedník a pozorný divák se musí ptát, jestli to opravdu tvůrcům nevadí. Ale jak vidím, tak nevadí. Navíc děj je z velké části kopií prvního dílu a mnohé vtipy se jen v drobných obměnách opakují. Ale přesto. Ale přesto fungují a smálo se úplně celé kino skoro po celou dobu filmu. Rowan Atkinson tak dokázal znovu sám utáhnout celý film jen sérií svých skečů, protože jakmile sleze z plátna (naštěstí se to neděje příliš často), je film nulový. Pro mě absolutně nejlepší fór je hned na začátku s Edwardem Foxem - znalci starších filmů pochopí ;) a pak scéna s virtuální realitou - ta je dokonalá a dost možná jedna z nejlepších věcí, jakou kdy Atkinson natočil.

• 5.11.2018  18:55

Módní průmysl už tady byl a fungoval (tehdy s Dannym, tentokrát s Mickeym), tak proč ho nezopakovat, když tím zároveň můžete pomoci Eddiemu?

• 5.11.2018  18:53

Opět díl, kdy policie tlačí partu do loupeže, kterou pro ně musí udělat... a samozřejmě opět díl, kdy parta policajty jednoduše (vlastně složitě) přehraje a opět zvítězí. Tentokrát i trocha Mission Impossible a zajímavá výjimka - poslední díl série a nemusí nikam utíkat...

• 5.11.2018  18:47

Už jen pro to, jak Mickey ztratil své kouzlo a musí o něj bojovat, stojí tenhle díl za vidění a hodnotím ho naplno. A Eddie si tenhle díl dozajista užil. Hejl je slizký, žádný šílený záporák a o obrání si koleduje už jen tím, jak se chová a vypadá :)

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30