laepus

laepus

okres Opava

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 16.10.2018  17:19

Je až s podivem, že se Podfukáři dostali do Las Vegas až ve svém 24. dílu... Opět všemu vládnou správně nastavené vztahy v partě a podfukářská čest, nebýt Alberta, nebýt Dannyho, nic se nezkusí. Nebýt Alberta, nic se nepovede. Klasika.

• 16.10.2018  17:17

Tenhle díl příliš nemusím. Je tlačený příliš na sílu. Podfuk na podfukáře se sice tváří jako geniální, přitom je šíleně primitivní a postavný jen na vydírání. Ale Ashova smrtelná etuda je výborná, opět jdou do popředí vztahy ve skupině a Albert jako hlavní guru všeho a Danny jako neřízená střela ve vedení.

• 16.10.2018  17:15
    Svět po Hitlerovi (TV film) (2016)

Vynikající dokument. Bez příkras a bez nějakého zbytečného balastu ukazuje vše, co se v Evropě krátce po válce stalo. A historicky zcela správně z toho jako ti největší zmrdi vycházejí Sověti se svou imperiální politikou. Spousta málo známých (či vůbec neznámých) věcí a filmových záběrů.

• 12.10.2018  14:06

Tentokrát sonda do Billyho minulosti a asi nejulítlejší díl. Takhle znectít svět módy, to se mi líbí. Líbí se mi na čtvrté sérii, že to není čistá podfukářská dokonalost, ale postavy mají prostor na nějaký vlastní vývoj.

• 12.10.2018  14:04

Lidsky asi nejdopornější hejl ze všech 48 dílů. O to víc potěší opravdu citové nasazení všech členů party a i docela hlubší zásah do historie postav, tady do Albertovy minulosti.

• 12.10.2018  14:02

Dostihy jsou oblíbené podfukářské prostředí. Klasika s přemalovaným koněm je tady trochu ozvláštněná a samozřejmě nic nedopadne tak, jak má, když tomu šéfuje Danny.

• 12.10.2018  14:01

Bez Mickeyho to sice nemusí být pro někoho úplně ono, ale zase se o to víc může předvést šílený Danny. Jeho plány (předbíhám i k dalším dílům) nejsou tak precizní, o to jsou bláznivější, kreativnější a intuitivnější. Tenhle se mi líbí i za závěr, který patří k uvěřitelnějším, kdy hejl po nich opravdu pak nepůjde.

• 8.10.2018  16:37

Nejklasičtější díl - policie po nich jde, musí s ní spolupracovat, přesto je jasné, že ji podfouknou, i když je to opět "nemožné". Naštěstí Albert je opravdový král podfuků.

• 5.10.2018  15:05

Ze všech 48 dílů je tohle díl (maximálně jeden ze tří pro jistotu) s absolutně nejlepším závěrem. Strefovat se do bulváru? Kéž by všude byli takoví podfukáři, kteří začnou ničit bulvární noviny.

• 5.10.2018  15:04

Protivný odporný hejl, který těží z ponižování lidí. Takoví potřebují co nejvíce oškubat, o to víc mě vždycky štve ten závěr...

• 5.10.2018  15:03

Příjemné grotesky a další několikanásobný několikavrstevnatý podfuk pana x na pana y. Kdo je pan x a kdo je pan y se musíte podívat. Chamberlain si svou epizodku určitě užil.

• 5.10.2018  15:02

Další podfuk nejen na diváky, ale i na mnoho dalších... Každopádně souboj Danny Mickey má pro mě jasného vítěze - Dannyho, ale Pašák Mickey je prostě Pašák Mickey. Holt, učitel je učitel. Ale kdo je vlastně v tomhle díle ten učitel? :)

• 3.10.2018  00:02

Krásně promyšlený díl, opět s výborným plánem B. Na plné hodnocení tentokrát jdu i proto, protože nesnáším rap, hiphop a všechnu tu "negerskou" muziku a feeling a tak dál... A tady se celému tomu světu bílých kožichů, zlatých řetězů, hloupých textů, popsaných tepláků, obrovských tenisek, o pětčíselvetších triček a mávajících rukou mohu krásně vysmát :)

• 2.10.2018  23:59
    Železný věk (TV seriál) (2018)

Zatím zhlédnuto pět dílů z šesti a jsem (jakožto vystudovaný učitel historie) spokojen. Tvůrci se nepustili ani na vratkou půdu ryzího dokudramatu či historické fikce, na druhou stranu to nejsou ani hodinové mluvící hlavy, které člověka vždy po deseti minutách zaručeně uspí. Zlatá střední cesta, zajímavý výběr postav a informací, občasné hrané scény dávají lépe pochopit popisované události. V rámci filmové zkratky jsou i historická fakta víceméně v pořádku - hlavní je zde příběh a souvislosti. A těch příběhů je tady navíc docela dost a zajímavě se prolínají. Oceňuji obzvlášť první díl o českém povstání a čtvtý díl, kde zase výraznou roli hraje Albrecht z Valdštejna. A těším se na díl poslední.

• 2.10.2018  20:21

Výborný díl - anglické korunovační klenoty, většina dílu je samotná akce (loupež století), no a ten závěr? Vypéct policajty jejich vlastním večírkem... Samozřejmě dokonale propracované už od začátku a do nejmenšího detailu a ani to pak není příliš nevlastenecké. A závěr série jak má být, to by prostě nebyl Danny :)

• 1.10.2018  23:25
    Druhá republika (TV film) (2018)

Je až děsivé, jak je to aktuální - jak se různé historické motivy opakují. Navíc jsem rád za spoustu nových (konkrétních) informací, které se člověk o této přehlížené etapě našich nejnovějších dějin dozví. Jen další z příkladů, který rozbourává klasickou českou zaprděnou vlastnost, že jsme vždy byli jen obětí dějin, že nás vždy někdo cizí drtil - nejdřív Habsburk, pak Hitler, pak Stalin a teď ta zlá EU. Blbost. V každém období je nejdominantnější vlastností Čechů být papežštější než papež, takže většinu zla na sobě rádi pácháme sami, aniž nás k toku někdo vyloženě nutí. Stačí nám vždy jen ten pocit, že by se to v Berlíně (či Moskvě či Bruselu či Vídni...) někomu mohlo líbit a šup - desítky, stovky, tisíce lidských osudů jsou zničeny. Stačí, ještě se zbytečně rozčílím. Jako Opavák jsem rád, že tak skvělý dokument má na svědomí právě pan Aleš Koudela.

• 1.10.2018  23:19

Pro mě trošku slabší díl v tom, že dokonale promyšlenou zápletku podfuku na hejla či rovnou několik hejlů tady autoři vyměnili za jednoduchý příběh někdy až zbytečně tlačený na sílu a city a na můj vkus až příliš náhodně improvizovaný závěr...

• 28.9.2018  20:26

Je jasné, že od začátku by se nikdy s policajtkou nespojili, že na ni něco chystají, ale to, co na ni nachystali, je opravdu dokonalý podfuk. Jo a Stacey je snad ještě lepší kapsářka než Danny :)

• 28.9.2018  14:05

Jeden z nejlepších dílů vůbec. Parádně zamotaný až do úplného závěru a asi největší podfuk na diváka, jaký Podfukáři předvedli. A nejlepší hláška: "... ale poslat na něj hned Alberta, to je jako rozbíjet ořech parním válcem." Chudák, na koho byl poslán...

• 28.9.2018  14:03

Místy si až říkám, nakolik to pro Dannyho bylo těžké předstírat, ale plán B nikdy nezklame. Hlavně o něm divák nesmí vědět :)

• 27.9.2018  15:17

Hlavní je mít plán B. Souboj Mickeyho s Dannym poprvé. Hejl parádně slizký a takový ten typ, co není vrahoun, takže i závěr co by mohl projít. Navíc trochu historická zápletka a zároveň pomsta za kamaráda.

• 21.9.2018  20:42

Dokonce dva hejlové. Každopádně zápletka není nijak nová. Tváří se jako pocta klasického Podrazu, ale je to jeho čistá kopie. Nicméně úplný závěr v letadle a rozlučka je příjemná, zvlášť s vědomím, že ještě je dalších sedm sérií.

• 21.9.2018  16:37

Asi nejdramatičtější a nejhlubší díl. Ne vždy se vše povede, jak má. A jako v minulém díle - opět Mickey není ten hlavní tahoun, naopak ten nejslabší článek party... a Tamzin Outhwaite je pekelná mrcha. Nebo není?

• 21.9.2018  16:36

Aneb o síle party. To je asi hlavní poselství tohoto dílu. Že Mickey sice může být Pašák, ale bez ostatních je nic.

• 21.9.2018  16:35

Jeden z mých nejoblíběnějších - zaprvé kvůli Mondrianovi a zadruhé kvůli nádherné brunetmilfce, kterou se rozhodnou oškubat. Jestli se nějaká ženská dokáže vůbec jen přiblížit Jaime Murray, tak je to právě Orla Brady.

• 21.9.2018  16:34

Opravdu odporný hejl, což trochu kazí uvěřitelnost závěru, že by to jen tak nechal být a víc se o to nestaral...

• 21.9.2018  16:33

Skvělý začátek seriálu. Jednoduchý klasický podfuk - nalákat na nějaké investice, jednou nakrmit, podruhé zaříznout. Každopádně ta úplně poslední pointa tento díl dostává opravdu nahoru.

• 30.8.2018  00:56

Občas filmu škodí trochu nelogické řešení (nebo naopak neschopnost řešení najít) některých situací - jakoby každá z postav občas udělala nějakou hloupou botu. Je překvapivé, že to přesto nijak zásadně nesráží napínavost snímku a občas bezvýchodnost situací, do kterých se manželé MacKennovi nejednou dostanou. Scéna v Royal Albert Hall je pochopitelně vrcholem snímku a po ní už přichází jen klasický desetivteřinový hitchcockovský závěr, kdy film skončí zničehonic, jako když prásknete dveřmi uprostřed věty.

• 30.8.2018  00:52
    Provaz (1948)

Vybroušený film, který ani na chvíli nenudí, i když už na začátku se vlastně stane vše podstatné - samotná vražda. Pak už je to jen psychologicky souboj samolibých studentíků s podezřívavým profesorem. Na jeden zátah to taky natočeno není, ale jelikož to bylo zapříčiněno pouze technickými nedostatky doby, popral se s tím Alfred na výbornou a střih tam opravdu jakoby ani nebyl.

• 30.8.2018  00:49
    Podezření (1941)

Nebýt Caryho Granta a Alfreda Hitchcocka, tak o tomhle filmu nikdo nic neví. Stojí to pouze na tunách charizmatu toho prvního a na precizní režii toho druhého. Cary Grant po celý film úžasně klame tělem, Hitchcock nenápadně přidává jednu indicii za druhou, aby je hned za chvíli zase popřel. A tak až do konce, který je klasicky hitchcockovsky odbytý za deset vteřin.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28