laepus

laepus

okres Opava

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 6.2.2018  22:18

Dva německý důstojníci jsou támhle ve skříni a pod postelí mám vysílačku... Ani netušíš, co se mnou dělá dotek tvého mladého pevného těla - Ale tuším... Tak jsem tady kvůli těm mírám...

• 6.2.2018  21:36

Pamatuje is mnohem víc než já. Ji by měli vyslýchat... Mám bohužel píchlé kolo... Jste tak energický a dominantní, je to vzrušující... Padlá Madona s velkejma kozama...

• 6.2.2018  21:20

Dobře. Chce se mi jít.... Já tady žádný kurtizány nechci... V Rusku se člověk cítil tak sám...

• 3.2.2018  21:20
    Tajný agent v sukni (2012)

Tohle se nedá. Tak jako nedávno u Ironmana musím i tady odpad - je to totální kravina a to vím už po jedné minutě náhodného přepnutí. Tohle se fakt nedá.

• 14.1.2018  20:29
    Můj strýček Archimedes (TV film) (2018)

Běží to teprve asi jen deset minut, ale už teď se mi to líbí a vím, že bude líbit. Je tam Zerdaloglu z Opavy - geniální komik! No a teď ještě Zdena Herfortová v brněnském bordelu - no comment :) Jsme právě za půlkou a je to čím dál lepší.

• 14.1.2018  15:01
    Iron Man (2008)

To nejde jinak - přiznávám, viděl jsem asi tři minuty na konci, kde ajronmen bojuje s nějakým týpkem ve velkém robotovi a málem jsem smíchy vyprskl večeři. Tenhle film si u mě nevyslouží ani jednu jedinou hvězdu - není mi deset a nejsem ani gay nebo dement, aby se mi tenhle film mohl něčím zalíbit.

• 1.1.2018  21:51
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Skvělé. Skvělé. Skvělé. Kdo čekal dokument, měl si pustit dokument. Kdo čekal dokudrama, měl si pustit dokudrama. Tohle je výpravná kostýmní podívaná a nijak zásadně historii (v zájmu příběhu) neporušuje, naopak ji zlidsťuje a přibližuje. Je to výborně napsáno, nikdo nemusí přehrávat, protože by mu tupý scénář nešel přes hubu. Kroměříž a Valtice už poněkolikáté v hlavní roli, tentokráte Vídně (podobně jako v Amadeovi). Hudba vkusná a nevtíravá, občas připomínající Piráty z Karibiku, jindy zase melancholického Huga. Těším se na druhý díl a už vím, že se mi bude líbit. Např. všechna "proroctví" tady toho zlého Evžena Savojského se ve válce naplní - opravdu se těším, kam až to dotáhnou. Je vidět, že cesta koprodukce v rámci rakouského mocnářství (Rakousko, Maďarsko, Česko a Slovensko) se vyplácí.

• 1.1.2018  10:32

Musím za plno. Filmově to možná není čistá dokonalost, ale ta síla příběhu a Churchillova osobnost, kdy jeden jediný jedinec byl ochoten se postavit nejen nepříteli za hranicemi, ale i všem sráčům doma... Bez obav se přiznávám - na třech místech jsem brečel jak želva. Churchill je největší borec 20. století.

• 1.12.2017  23:51
    Smrtihlav (2017)

Vlastně ani nevím, proč nedávám plný počet... Fakt se mi ten film líbil, mnohem víc než Anthropoid. Proč? Gabčík s Kubišem tady nevypadají jak dva manekýni, jejich ženské protějšky nejsou krásné jako modelky a Heydrich i s chotí jsou pěkně odporně hnusní. Film může působit až příliš polopaticky, ale beru, že není primárně určen českému divákovi, který mnoho z těch věcí viděl. Mnohé scény tak působí opravdu brutálně a nekompromisně (Lidice, mučení, zatýkání, kostel), pochopitelně přehnaně oproti skutečnosti. Wannsee nevypadá jako vilka, ale jako Buckinghamský palác, Brdy vypadají jako Alpy apod. ale je to xakru přece film. Nečekal jsem doslovný dokument, čekal jsem film, který mě zaujme vizuálem či hudbou, napne přestřelkami a dojme statečností pilotů - a to jsem dostal. Jediné, co mi tady tak chybí, je snad jen trochu vyšší politiky z Londýna, proč vlastně to zabití Heydricha bylo tak důležité... což si ale jako historik dokážu doplnit sám ;) takže zpět k hodnocení - čtyři zcela zasloužené a za mě rozhodně nejpůsobivější verze těchto událostí.

• 23.11.2017  18:25

Zcela zasloužené a poctivé čtyři - skvělý film plný skvělých herců, skvělá kamera se skvěle doplňuje se skvělou výpravou, skvěle se doplňují i skvělý Depp (škoda, že tak brzo natáhne brka) se skvělým Branaghem, taky skvělý začátek a skvělá hudba. Proč teda ne pět? Na konci to začne drhnout, Poirot podezřelé na závěr na můj vkus málo osolí a je dost kamarádský, vadí zbytečné multikulti věci (zapojení afroangličana, hispánce, a naopak odsouzení rasisty), ke konci už se hudba trochu opakuje... Ale srozumitelné to je, a i když na to Poirot přijde jen tak jakoby na konci náhodou, napnutý jsem byl a spokojený jsem odcházel. Takže i když je to ze všech verzí ta od knižní předlohy odchýlená nejvíce, určitě se na ni někdy podívám.

• 20.11.2017  20:51
    Dějiny světa (TV seriál) (2012)

Strašná slátanina a multikulti oblbovačka. První díly se ještě daly, ale nějak už mi vlastně během třetího dílo začalo docházet, jak jsme vlastně my, Evropané vše jen kopírovali, brzdili, ničili, nic nevymysleli a géniové žili všude okolo. KRAVINA! No a čtvrtý díl tomu dává pořádnou korunu - vědecké znalosti islámu :) fajn synek Čingischán :) a nic o agresivitě tohoto náboženství... Takhle opravdu ne, pánové. Tímhle dílem jste u mě skončili, protože takhle účelový výběr informací je na facku. No a teď ještě že prý Leonardo namaloval Poslední večeři díky svým islámským znalostem. To mě poser :) A ještě musím znovu dodat - v upoutávce na pátý díl už se máme těšit na další pohádku o zlých Evropanech a zámořských objevech :)

• 4.11.2017  20:23

Dal bych odpad, ale to by vypadalo asi blbě. Zrovna to běží v televizi, chtěl jsem počkat aspoň do první reklamní pauzy, ale nejde to - působí to tak papundeklově a teple, tak kresleně a hloupě, tak studiově a uměle, dialogy jsou tak na úrovni Babovřesk. Nemá to ani špetku kouzla epizod IV-VI. Do té reklamy vydržím, ale už teď se tomu směju tak, že to nemůžu brát ano trochu vážně. Nejsem zkrátka dement ani dítě, tento způsob filmů mě neuspokojuje.

• 28.10.2017  18:51
    Babovřesky (2013)

Deset minut. Opravdu deset minut jsem vydržel. Pak mi začala téct krev z očí i uší a musel jsem skončit. Tolik asi k tomuto případu. Snad jen ještě - ten starý teplý komouš Troška musí mít za sebou opravdu nějakou špatnou zkušenost, protože jeho nenávist k náboženství a církvi je až nepopsatelná.

• 14.10.2017  21:45

Do pěti bych asi nešel, přece jen je to pořádně roztahané a chvílemi to ne že by přímo nudilo, ale zkrátka a dobře úplně to chvílemi neodsýpá. Ale naštěstí je tady plno momentů, které vás opravdu chytnou za koule nebo takové, které si opravdu prožijete a snažíte se pochopit, co asi tehdy ti kluci museli mít v hlavách a obdivuju je za to, co všechno museli dokázat. Opravdu tohle dokáže tenhle film ukázat opravdu silně - inu silná stránka Terrence Mallicka.

• 14.10.2017  21:43
    Kruh (2002)

Horory nemám moc rád a od jisté doby se na ně ze zásady nedívám. A jedním z hlavních důvodů je právě tenhle film, který mi jednou bohatě stačil. Přiznávám, opravdu jsem se bál, je to vizuálně tak nakažlivé, že i teď když si některé scény vybavuju tak mám strach, že se mi o tom zas bude zdát. Končím. Víc na tohle nebudu vzpomínát. Je jasné, že tohle musí dostat za pět, i když to vlastně nesnáším.

• 14.10.2017  21:40
    Král Artuš (2004)

Nevím úplně přesně proč, ale mám slabost pro tenhle film. Mám rád Gruffuda a Keiru Knightley, taky Raye Winstona a Tila Schweigera, rovněž Madse Mikkelsena a Stellana Skarsgarda. Když se tak na to podívám - ano, film je nabitý odshora dospoda hvězdami první kategorie i herci ne tak známými, ale o to lepšími. Nakonec i ta Zimmerova hudba se tady dá ještě vydržet, ne jako v jeho pozdějších filmech. Pro mě je to ten typ filmu, na který se kdykoli znovu podívám a dokáže mě udržet, i když vím, co bude, jak to skončí apod. Takže asi dobře odvedené filmařské řemeslo (uměním bych to rozhodně nenazval).

• 14.10.2017  21:37
    Madagaskar (2005)

Abych řekl pravdu, nevím, proč zrovna Madagaskar si získal takovou oblibu a tolik pokračování. Pro mě to nijak nevybočuje z řady klasických animáků. To, co se mi tady ale opravdu líbilo byl samozřejmě Král Jelimán. A tím bych asi tak výčet toho výrazně povedeného ukončil.

• 14.10.2017  21:31
    Bídníci (2012)

Velice příjemné překvapení a to vícero důvodů - vizuální stránka je naprost úchvatná, vše je jen tak lehce přehnáno, že se tomu stále dá věřit a nepůsobí to až příliš fantasy nabubřele nebo divadelně. Stejně tak hudba samotná - dosud jsem znal snad jen dvě árie, ale musím přiznat, že výborných míst je tady víc než dost a co oceňuji je to, že každá postava dostává možnost vyniknout. Herecké obsazení je výborné a povětšinou se i se zpěvem herci popasovali docela dobře. Vidět Wolwerina s Maximem, jak si dávají pěvecké battly, místo aby do sebe řezali mečem nebo adamantiovými drápky, taky stojí za to. Sice to pěvecky není mistrovské, ale o to je to uvěřitejnější, protože ten hlas k postavám sedí a je vidět, že to opravdu hrají a není to jen nějaká koncertní exhibice, ale opravdové herectví a hluboký příběh. Tím se dostávám k závěru - Příběh Bídníků je jeden z nejsilnějších vůbec, co v muzikálech znám, což bude určitě i tím, že příběh původně samozřejmě není muzikálový, ale mistr Hugo si s ním opravdu pohrál, vykreslil všechny postavy do detailů a režisérská ruka Toma Hoopera vše jen kontrolovala, aby nic nevybočilo. Už motám. Končím. Byl jsem spokojen, určitě někdy dám znova.

• 8.10.2017  17:50

Já musím jen dva, je mi líto. První hodinu a půl se neděje vůbec nic. A to nic je až takové nic, že pak následoval desetiminutový spánek v kině, snad jsem nechrápal a nebudil lidi okolo. No a když jsem se probudil, stále se nedělo nic. A jelikož se nic nedělo ani v těch inkriminovaných deseti minutách, vůbec o nic jsem nepřišel - naopak jsem nabral síly vydržet zbylou skoro hodinu a půl, kde se dělo... už aspoň trochu. A to jen proto, že až asi tak po dvou hodinách se ve filmu poprvé objevil Deckard. Jediná scéna, u které jsem s nostalgií v oku zavzpomínal na vynikající jedničku, byla úplně poslední Goslingova scéna. A jedním z důvodů bylo, že se vrátil nádherný Vangelisův hudbení motiv z jedničky a konečně přestala hrát ta nabubřelá Zimmerova pseudohudba. Je asi moje chyba, že jsem měl velká očekávání, ale stejně jako u Dunkerku, nedošla ani trochu naplnění. Sorry, tenhle film už nechci vidět. Ztratit tři hodiny života stačilo jednou, netřeba opakovat.

• 30.9.2017  22:14

Už jsem byl připraven dát alespoň tři, ale za ten Deppův tanec před koncem to fakt nejde. Plusy - Alenka je krásná, Depp není protivný (nemá naštěstí tolik prostoru jako obvykle), dabing povedený (zvlášť Wilhelmová a Bartoška), Elfmanova muzika jako vždy příjemná, stejně jako Wolskeho kamera, no a Burtonův vizuál povětšinou zajímavý. Minusy - celé to nedrží vůbec dohromady, nedá se tomu věřit, je tam plno (i na pohádku) dějových lapsů, není to ani dostatečně naivní, aby se člověk uvolnil a byl dítětem, něm a to ani dostatečný nadhled, aby se člověk uvolnil a občas zasmál - film neví, co vlastně chce. Jakoby Burtona předloha a studio Disney svazovali a vedli ho někam, kam úplně jít nechce... Na závěr podotýkám, že absolutně neznám knižní předlohu, možná kdybych na ní vyrostl, bylo by to jiné... lepší?

• 28.9.2017  10:43

Chválabohu za tento dokument. V tomto případě je obsah stokrát důležitější než forma, která pochopitelně není nijak dokonalá, ale zobrazované téma a praktiky té hornouherské estébacké kurvy doufám rozsvítí i ve vymazaných palicích těch vypičených závistivců, kteří jsou stále ochotni jej za koblihu zvolit.

• 23.9.2017  17:06

Tohle fakt ne. Stačila mi jedna minuta, během které se mi kůže obrátila naruby, z uší začala stříkat krev a oči se zatáhly černým zákalem. Jediná minuta bohatě stačí, abych s absolutním klidem zařadil tuto "komedii" mezi nejhorší "filmy", jaké kdy byly stvořeny.

• 18.9.2017  20:03
    Cesta času (2016)

Jsem rád, že jsem to viděl, i když mnoho věcí ve filmu je na můj vkus až příliš metaforicky řečeno, že to chvílemi zní jako nesmyslné bláboly, ale což, není to tak často a pokud se člověk do filmu opravdu ponoří a nechá se unášet fantastickou vizuální stránkou, stejně ten text moc nevnímá ;) a spíš jen nevěřícně zírá, co všechno na naší planetě existuje a jak ku.va tohle dokázal natočit! :)

• 18.9.2017  20:01

Pro mě bez debat úžasný film a plné hodnocení. Přiznávám, bál jsem se toho a pustil jsem si to až na doporučení důvěryhodného zdroje... a nelituji jediné minuty strávené u téhle nádherné šílenosti. Mám rád filmy, které nedodržují tu klasickou českou charakteristiku posledních let - "film že života - nějaké slzičky, smích" - kravina. Ale naopak cením si filmu, který chce jít jinou cestou, svou vlastní cestou. Výtvarná stránka je úžasná, žádné laciné prvoplánové figurky, ale "uvěřitelní" obytelé lesa. A co dál - parádní hudba, která mi připomněla mnoho skvělých zahraničních filmů, navíc filmů oblíbených, takže další body nahoru. A závěrem to nejlepší - dabing. K němu nemám co dodat, jen snad to, že jsem se smál snad po celou dobu filmu.

• 18.9.2017  13:18

No to byla ale blbost! Ale za pár hlášek to tu jednu hvězdu snese. A teď do filmu - počítačové triky z něj střídají na všechny strany, děj nedává vůbec žádný smysl, yetiové? draci? megapsi? (Nebo kdovíco) to jako vážně? To i předchozí dva díly proti tomuhle vypadají jako seriózní dokument bbc. Ani nevím, proč jsem to dodíval, snad z nostalgie a lásky k prvnímu dílu. Tohle už fakt nikdy.

• 2.9.2017  20:43

Musím za plno. Přes všechny negativní recenze a komentáře jsem se toho filmu vůbec nebál a těšil se na něj. A i tak jsem dostal ještě mnohem víc, než jsem čekal - krásné prostředí a vizuál, fajne synky, skvělé a charismatické herce, příjemnou hudbu, nenápadnou zápletku, cimrmanovská camea, nálady a připomínky mnoha starších filmů - kdyby tohle měl být poslední film podle Zdeňka Svěráka, nemohl být skončit líp. Krása. A to neříkám kvůli nejkrásnější společnosti, se kterou jsem na film byl - dokonalá kombinace.

• 19.8.2017  00:42
    Rok ďábla (2002)

Neviděl jsem to právě teď, hodnotím zpětně. Tady ještě jde o Zelenku, který má nápad a nevykrádá sám sebe. Čechomoři ve výtahu, Coleman se symfonickým orchestrem, Nohavicova teorie alkoholického kopce, slipaři vs trenkaři, duchové na pódiu, Anděl Plíhal... nápadů je tady plno a když přijdou na člověka poprvé, je okouzlen, podruhé si je užívá a potřetí tam najde pár drobností, kterých si třeba ještě nevšiml. Ale znovu se na tenhle film chci podívat, až opravdu budu chtít, protože momentálně jsem dost zhnusen filmem Ztraceni v Mnichově.

• 19.8.2017  00:35

Tady prostě nejde výš. A už tak dost přeceňuji, když dávám dvě hvězdy, sám nevím za co. Zelenkova filmová masturbace nad vlastní schopností a touhou neustále šokovat už mě tentokrát opravdu nebavila. Ve chvíli, kdy se to zlomilo na film ve filmu, ten film skončil. Na druhou stranu - když máte ulítlý nápad (papoušek si pamatuje Daladiera a kecá o tom) tak maximálně na 20 minut, tak jednoduše nejde natočit víc než těch 20 minut na začátku a pak vlastně točit sami o sobě. Jestli se to bude schovávat za vznešené kecy, že to nastoluje novou perspektivu vnímání mnichovských věcí a ukazuje to charakter českého či francouzského národa, tak je to bohapustá hovadina. Tenhle film nudí od začátku do konce - nenavozuje žádné napětí, pořád jsem měl pocit, že se dívám na Rok ďábla, když se takřka opakovaly stejné momenty, zasmál (lehce pousmál) jsem se jen na dvou místech celého filmu (takže to vyvrací i to slůvko komedie v záhlaví). Se Zelenkou jsem dost možná skončil.

• 16.8.2017  22:09

Nejdříve klady - je to britské, je to BBC, je to výpravné a v rámci možností i historicky docela věrné, je zde výkvět britského herectví (Fassbender, Carlyle, McKidd, McInnerny, Coyle, Lewis...) a k tomu nádherná Clemence. A teď zápory - dva díly spolu takřka nesouvisí a je tak těžké hodnotit to jako jeden film - první se spiknutím nemá nic společného, druhý zase na ten první moc nenavazuje. Ale to by tak asi bylo všechno k plusům a mínusům, teď pár drobností.. Chvílemi mi muzika připadala jako od Pavlíčka - v první části jako cimbálovka z jižní Moravy, ve druhém zase jako jeho soundtrack k Červenému bedrníkovi. První díl je zpočátku až totálně proskotský, ale pak Marie prostě překročí hranici, za kterou jít neměla, všechno se jí začne srát pod rukama a jde to cugrunt. To stejné ve druhém - zpočátku se povstalcům daří, ale každé spiknutí má nějaký slabý článek a takoví dva machiavelliové jako Jakub I. a lord Cecil nemají problém pak z toho vyždímat absolutní maximum. Až bude nějaká z českých televizí schopna produkovat něco alespoň se přibližující k tomuto, budeme se i u nás mít dobře.

• 11.8.2017  11:32
    Casablanca (1942)

Dnes už víceméně nedívatelný svědek své doby - někdy více někdy méně, to jsou ty důvodu, proč alespoň tři hvězdy. Nic zásadního se tady vlastně neděje a pokud ano, tak je to na dnešní dobu podáno tak nezáživně a pateticky, že od začátku je stejně jasné, jak to dopadne a co Rick udělá... Omlouvám se všem ctitelům tohoto filmu, ale nedá se jinak. Není rok 1942, ale 2017 a filmy mají vypadat jinak.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26