laepus

laepus

okres Opava

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 21.7.2018  23:58

Je to blbost. Ale dá se na to dívat. A to je oproti minulému komentovanému filmu (stačí se podívat...) dost velká změna k lepšímu. Navíc i docela slušná plejáda výborných herců se zde sešla a nepůsobí to zkrátka tak uměle, televizně, debilně a naivně jako většina podobné produkce.

• 21.7.2018  23:56

Ty vole, to byla píčovina. (ps viděl jsem jen minutu a celou jsem se musel smát, do doby než se mé pocity změnily a začalo mi být na zvracení)

• 15.5.2018  23:06

Neuvěřitelně promarněná příležitost. A to to vypadalo podle upoutávek velice zajímavě. I přes špatné recenze jsem tomu chtěl dát šanci. A zrovna dávám. Jsem kousek za polovinou a už vím, že bohužel víc než jednu už si to nezaslouží. To by snad bitva na Bílé hoře musela být natočena líp než vylodění na Omaze ve vojínu Ryanovi. A to určitě nebude. Totálně mě vytáčí to neustále žvanění Thurnovy ženy, ty divné prostřihy, ty několikaminutové pasáže bez mluvení, to čecháčkovské házení všeho špatného zas na všechny okolo, jen ne na sebe. Takže jako největší dement z toho vychází Fridrich Falcký, jako největší megera jeho žena a jako nejhorší záporák jejich pastor. Proč proboha už u nás někdo nenatočí pořádné dokudrama, které bude vycházet opravdu z historie. Copak je nutné tu historii neustále nějak vylepšovat? Jo a ta jedna hvězda je ze slušnosti za krásné lokace a kostýmy, to je vše, víc v tomhle nehledejte. Tak dodíváno a skončilo to ještě hůř, než jsem očekával. Thurnova manželka musela být přinejmenším dost velká kráva, anebo ji takhle aspoň vykreslili. Někdo tak debilní snad ani nemohl existovat. No a ty brutality na závěr? Proboha proč?! Ukončil bych to asi slovy: Bůh s námi, jestli se televizní tvorba bude ubírat touto cestou.

• 7.4.2018  16:08
    Stopař (1986)

Osmdesátky se vším dobrým i špatným, co k tomu patří. Komorní nízkorozpočtový film s úchylným Rutgerem Hauerem. Viděl jsem kdysi jednou, docela mě to dostalo - zvlášť neustálé zvraty a neočekávatelnost děje. A i když už si z toho pamatuju snad jen prst v hamburgeru, mám tuto (tehdy ještě povedenou) hauerovku splněnu.

• 7.4.2018  16:05

Pro mě tupá televizní klasika, ale vždycky se na ni rád podívám. Hudba je podmanivá a atmosférická, Rutger Hauer zde nemusí nic moc hrát, jen se tváří vážně, seká mečem a jezdí na nádherném koni, Michelle Pfeiffer je podmanivě krásná a Broderick sice trochu přehrává a snaží se být za každou cenu vtipný, ale dá se vydržet. K tomu prostředí podhorského Španělska, středověk, románské chrámy. Tohle můžu, i když (jak jsem psal v úvodu) je to trapná prvoplánová televizní slátanina :)

• 7.4.2018  16:01
    Maverick (1994)

Jeden z nejlepších westernů všech dob. Jedna z nejlepších komedií všech dob = rozhodně nejlepší westernová komedie všech dob. Tenhle film můžu vidět stokrát, přesně budu vědět, co se v další sekundě stane a stejně se zase budu řezat jako poprvé, když mě to uchvátilo. Gibson je na vrcholu formy (a s Dlouhého dabingem je to pohádka), Foster je na vrcholu kočkovitosti, Garner na vrcholu klidu, Molina na vrcholu hnusnosti a Coburn na vrcholu stáří. Miluju tenhle film.

• 7.4.2018  15:58
    Patriot (2000)

Taková patriotická propagačka o hodných Američanech a zlých Britech... fuj, nebýt Jasona Isaacse, nedostane to ani jednu hvězdu. Ta druhá je za docela povedené bitevní scény a krásné britské červené uniformy :)

• 7.4.2018  15:55

Výborné. Vtipné. Brutální. Kruté. Nemilosrdné. Drsné. Sprosté. Nekorektní. Urážející. Je vidět, že autoři a herci se při natáčení museli královsky bavit - Palin si Molotova dává v duchu toho nejčistšího montypythonovství, Isaacsův Žukov do děje sice vstoupí až v jeho druhé polovině, ale od té doby filmu dominuje; no a střet Beriji s Chruščovem je ukázkou touhy po moci. Tolik drobných detailů ukazujících tu bezmoc a zároveň strach i touhu po moci... učebnice totalitního vládnutí. Nějaké ideje? Jděte do prdele s idejemi, tady jde kurva o moc do piče! Asi tak nějak se postavy v soukromí baví a divák se baví taky. Ale pak vždy zničehonic se to z komedie přepne do tak drsného dramatu (vraždy, popravy, znásilnění, zatýkání - bez jakékoli špetky humoru), že je divák jako na houpačce. Neznám žádný podobný film a už jen z toho důvodu to u mě získává všech pět bludišťáků. Za pár týdnů tohle období budu učit v devítce, takže snad to do té doby někde seženu - myslím, že deváťáci budou čumět, co se dá natočit za film.

• 11.3.2018  22:08

Po dlouhé době včera zhlédnuto znovu a musím uznat, že Tony Scott byl opravdu machr se vším všudy. Umí. Panáček. Film skvěle odsýpá od začátku až do konce. Je to celé vlastně jedna velká honička s občasným zpomalením, ale parádním tahem na branku. Je to přesně ten typ filmu, který jsem ochoten čas od času kdykoli si pustit znovu.

• 11.3.2018  22:04
    Bába z ledu (2017)

Jestli je tohle nejlepší český film loňského roku, tak ten zbytek opravdu nechci ani zahlédnout z rychlíku. Jde to evidentně s českým filmem dost z kopce. Původně jsem chtěl dát dvě - jednu za to, že jsem to vydržel až do konce, a druhou za jedinou vtipnou scénu hořícího autobusu. Nakonec mě ale klasický slámovský debilní konec tak naštval, že musím zůstat jen na té jedné jediné. Ze slušnosti.

• 6.2.2018  22:18

Dva německý důstojníci jsou támhle ve skříni a pod postelí mám vysílačku... Ani netušíš, co se mnou dělá dotek tvého mladého pevného těla - Ale tuším... Tak jsem tady kvůli těm mírám...

• 6.2.2018  21:36

Pamatuje is mnohem víc než já. Ji by měli vyslýchat... Mám bohužel píchlé kolo... Jste tak energický a dominantní, je to vzrušující... Padlá Madona s velkejma kozama...

• 6.2.2018  21:20

Dobře. Chce se mi jít.... Já tady žádný kurtizány nechci... V Rusku se člověk cítil tak sám...

• 3.2.2018  21:20
    Tajný agent v sukni (2012)

Tohle se nedá. Tak jako nedávno u Ironmana musím i tady odpad - je to totální kravina a to vím už po jedné minutě náhodného přepnutí. Tohle se fakt nedá.

• 14.1.2018  20:29
    Můj strýček Archimedes (TV film) (2018)

Běží to teprve asi jen deset minut, ale už teď se mi to líbí a vím, že bude líbit. Je tam Zerdaloglu z Opavy - geniální komik! No a teď ještě Zdena Herfortová v brněnském bordelu - no comment :) Jsme právě za půlkou a je to čím dál lepší.

• 14.1.2018  15:01
    Iron Man (2008)

To nejde jinak - přiznávám, viděl jsem asi tři minuty na konci, kde ajronmen bojuje s nějakým týpkem ve velkém robotovi a málem jsem smíchy vyprskl večeři. Tenhle film si u mě nevyslouží ani jednu jedinou hvězdu - není mi deset a nejsem ani gay nebo dement, aby se mi tenhle film mohl něčím zalíbit.

• 1.1.2018  21:51
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Skvělé. Skvělé. Skvělé. Kdo čekal dokument, měl si pustit dokument. Kdo čekal dokudrama, měl si pustit dokudrama. Tohle je výpravná kostýmní podívaná a nijak zásadně historii (v zájmu příběhu) neporušuje, naopak ji zlidsťuje a přibližuje. Je to výborně napsáno, nikdo nemusí přehrávat, protože by mu tupý scénář nešel přes hubu. Kroměříž a Valtice už poněkolikáté v hlavní roli, tentokráte Vídně (podobně jako v Amadeovi). Hudba vkusná a nevtíravá, občas připomínající Piráty z Karibiku, jindy zase melancholického Huga. Těším se na druhý díl a už vím, že se mi bude líbit. Např. všechna "proroctví" tady toho zlého Evžena Savojského se ve válce naplní - opravdu se těším, kam až to dotáhnou. Je vidět, že cesta koprodukce v rámci rakouského mocnářství (Rakousko, Maďarsko, Česko a Slovensko) se vyplácí.

• 1.1.2018  10:32

Musím za plno. Filmově to možná není čistá dokonalost, ale ta síla příběhu a Churchillova osobnost, kdy jeden jediný jedinec byl ochoten se postavit nejen nepříteli za hranicemi, ale i všem sráčům doma... Bez obav se přiznávám - na třech místech jsem brečel jak želva. Churchill je největší borec 20. století.

• 1.12.2017  23:51
    Smrtihlav (2017)

Vlastně ani nevím, proč nedávám plný počet... Fakt se mi ten film líbil, mnohem víc než Anthropoid. Proč? Gabčík s Kubišem tady nevypadají jak dva manekýni, jejich ženské protějšky nejsou krásné jako modelky a Heydrich i s chotí jsou pěkně odporně hnusní. Film může působit až příliš polopaticky, ale beru, že není primárně určen českému divákovi, který mnoho z těch věcí viděl. Mnohé scény tak působí opravdu brutálně a nekompromisně (Lidice, mučení, zatýkání, kostel), pochopitelně přehnaně oproti skutečnosti. Wannsee nevypadá jako vilka, ale jako Buckinghamský palác, Brdy vypadají jako Alpy apod. ale je to xakru přece film. Nečekal jsem doslovný dokument, čekal jsem film, který mě zaujme vizuálem či hudbou, napne přestřelkami a dojme statečností pilotů - a to jsem dostal. Jediné, co mi tady tak chybí, je snad jen trochu vyšší politiky z Londýna, proč vlastně to zabití Heydricha bylo tak důležité... což si ale jako historik dokážu doplnit sám ;) takže zpět k hodnocení - čtyři zcela zasloužené a za mě rozhodně nejpůsobivější verze těchto událostí.

• 23.11.2017  18:25

Zcela zasloužené a poctivé čtyři - skvělý film plný skvělých herců, skvělá kamera se skvěle doplňuje se skvělou výpravou, skvěle se doplňují i skvělý Depp (škoda, že tak brzo natáhne brka) se skvělým Branaghem, taky skvělý začátek a skvělá hudba. Proč teda ne pět? Na konci to začne drhnout, Poirot podezřelé na závěr na můj vkus málo osolí a je dost kamarádský, vadí zbytečné multikulti věci (zapojení afroangličana, hispánce, a naopak odsouzení rasisty), ke konci už se hudba trochu opakuje... Ale srozumitelné to je, a i když na to Poirot přijde jen tak jakoby na konci náhodou, napnutý jsem byl a spokojený jsem odcházel. Takže i když je to ze všech verzí ta od knižní předlohy odchýlená nejvíce, určitě se na ni někdy podívám.

• 20.11.2017  20:51
    Dějiny světa (TV seriál) (2012)

Strašná slátanina a multikulti oblbovačka. První díly se ještě daly, ale nějak už mi vlastně během třetího dílo začalo docházet, jak jsme vlastně my, Evropané vše jen kopírovali, brzdili, ničili, nic nevymysleli a géniové žili všude okolo. KRAVINA! No a čtvrtý díl tomu dává pořádnou korunu - vědecké znalosti islámu :) fajn synek Čingischán :) a nic o agresivitě tohoto náboženství... Takhle opravdu ne, pánové. Tímhle dílem jste u mě skončili, protože takhle účelový výběr informací je na facku. No a teď ještě že prý Leonardo namaloval Poslední večeři díky svým islámským znalostem. To mě poser :) A ještě musím znovu dodat - v upoutávce na pátý díl už se máme těšit na další pohádku o zlých Evropanech a zámořských objevech :)

• 4.11.2017  20:23

Dal bych odpad, ale to by vypadalo asi blbě. Zrovna to běží v televizi, chtěl jsem počkat aspoň do první reklamní pauzy, ale nejde to - působí to tak papundeklově a teple, tak kresleně a hloupě, tak studiově a uměle, dialogy jsou tak na úrovni Babovřesk. Nemá to ani špetku kouzla epizod IV-VI. Do té reklamy vydržím, ale už teď se tomu směju tak, že to nemůžu brát ano trochu vážně. Nejsem zkrátka dement ani dítě, tento způsob filmů mě neuspokojuje.

• 28.10.2017  18:51
    Babovřesky (2013)

Deset minut. Opravdu deset minut jsem vydržel. Pak mi začala téct krev z očí i uší a musel jsem skončit. Tolik asi k tomuto případu. Snad jen ještě - ten starý teplý komouš Troška musí mít za sebou opravdu nějakou špatnou zkušenost, protože jeho nenávist k náboženství a církvi je až nepopsatelná.

• 14.10.2017  21:45

Do pěti bych asi nešel, přece jen je to pořádně roztahané a chvílemi to ne že by přímo nudilo, ale zkrátka a dobře úplně to chvílemi neodsýpá. Ale naštěstí je tady plno momentů, které vás opravdu chytnou za koule nebo takové, které si opravdu prožijete a snažíte se pochopit, co asi tehdy ti kluci museli mít v hlavách a obdivuju je za to, co všechno museli dokázat. Opravdu tohle dokáže tenhle film ukázat opravdu silně - inu silná stránka Terrence Mallicka.

• 14.10.2017  21:43
    Kruh (2002)

Horory nemám moc rád a od jisté doby se na ně ze zásady nedívám. A jedním z hlavních důvodů je právě tenhle film, který mi jednou bohatě stačil. Přiznávám, opravdu jsem se bál, je to vizuálně tak nakažlivé, že i teď když si některé scény vybavuju tak mám strach, že se mi o tom zas bude zdát. Končím. Víc na tohle nebudu vzpomínát. Je jasné, že tohle musí dostat za pět, i když to vlastně nesnáším.

• 14.10.2017  21:40
    Král Artuš (2004)

Nevím úplně přesně proč, ale mám slabost pro tenhle film. Mám rád Gruffuda a Keiru Knightley, taky Raye Winstona a Tila Schweigera, rovněž Madse Mikkelsena a Stellana Skarsgarda. Když se tak na to podívám - ano, film je nabitý odshora dospoda hvězdami první kategorie i herci ne tak známými, ale o to lepšími. Nakonec i ta Zimmerova hudba se tady dá ještě vydržet, ne jako v jeho pozdějších filmech. Pro mě je to ten typ filmu, na který se kdykoli znovu podívám a dokáže mě udržet, i když vím, co bude, jak to skončí apod. Takže asi dobře odvedené filmařské řemeslo (uměním bych to rozhodně nenazval).

• 14.10.2017  21:37
    Madagaskar (2005)

Abych řekl pravdu, nevím, proč zrovna Madagaskar si získal takovou oblibu a tolik pokračování. Pro mě to nijak nevybočuje z řady klasických animáků. To, co se mi tady ale opravdu líbilo byl samozřejmě Král Jelimán. A tím bych asi tak výčet toho výrazně povedeného ukončil.

• 14.10.2017  21:31
    Bídníci (2012)

Velice příjemné překvapení a to vícero důvodů - vizuální stránka je naprost úchvatná, vše je jen tak lehce přehnáno, že se tomu stále dá věřit a nepůsobí to až příliš fantasy nabubřele nebo divadelně. Stejně tak hudba samotná - dosud jsem znal snad jen dvě árie, ale musím přiznat, že výborných míst je tady víc než dost a co oceňuji je to, že každá postava dostává možnost vyniknout. Herecké obsazení je výborné a povětšinou se i se zpěvem herci popasovali docela dobře. Vidět Wolwerina s Maximem, jak si dávají pěvecké battly, místo aby do sebe řezali mečem nebo adamantiovými drápky, taky stojí za to. Sice to pěvecky není mistrovské, ale o to je to uvěřitejnější, protože ten hlas k postavám sedí a je vidět, že to opravdu hrají a není to jen nějaká koncertní exhibice, ale opravdové herectví a hluboký příběh. Tím se dostávám k závěru - Příběh Bídníků je jeden z nejsilnějších vůbec, co v muzikálech znám, což bude určitě i tím, že příběh původně samozřejmě není muzikálový, ale mistr Hugo si s ním opravdu pohrál, vykreslil všechny postavy do detailů a režisérská ruka Toma Hoopera vše jen kontrolovala, aby nic nevybočilo. Už motám. Končím. Byl jsem spokojen, určitě někdy dám znova.

• 8.10.2017  17:50

Já musím jen dva, je mi líto. První hodinu a půl se neděje vůbec nic. A to nic je až takové nic, že pak následoval desetiminutový spánek v kině, snad jsem nechrápal a nebudil lidi okolo. No a když jsem se probudil, stále se nedělo nic. A jelikož se nic nedělo ani v těch inkriminovaných deseti minutách, vůbec o nic jsem nepřišel - naopak jsem nabral síly vydržet zbylou skoro hodinu a půl, kde se dělo... už aspoň trochu. A to jen proto, že až asi tak po dvou hodinách se ve filmu poprvé objevil Deckard. Jediná scéna, u které jsem s nostalgií v oku zavzpomínal na vynikající jedničku, byla úplně poslední Goslingova scéna. A jedním z důvodů bylo, že se vrátil nádherný Vangelisův hudbení motiv z jedničky a konečně přestala hrát ta nabubřelá Zimmerova pseudohudba. Je asi moje chyba, že jsem měl velká očekávání, ale stejně jako u Dunkerku, nedošla ani trochu naplnění. Sorry, tenhle film už nechci vidět. Ztratit tři hodiny života stačilo jednou, netřeba opakovat.

• 30.9.2017  22:14

Už jsem byl připraven dát alespoň tři, ale za ten Deppův tanec před koncem to fakt nejde. Plusy - Alenka je krásná, Depp není protivný (nemá naštěstí tolik prostoru jako obvykle), dabing povedený (zvlášť Wilhelmová a Bartoška), Elfmanova muzika jako vždy příjemná, stejně jako Wolskeho kamera, no a Burtonův vizuál povětšinou zajímavý. Minusy - celé to nedrží vůbec dohromady, nedá se tomu věřit, je tam plno (i na pohádku) dějových lapsů, není to ani dostatečně naivní, aby se člověk uvolnil a byl dítětem, něm a to ani dostatečný nadhled, aby se člověk uvolnil a občas zasmál - film neví, co vlastně chce. Jakoby Burtona předloha a studio Disney svazovali a vedli ho někam, kam úplně jít nechce... Na závěr podotýkám, že absolutně neznám knižní předlohu, možná kdybych na ní vyrostl, bylo by to jiné... lepší?

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26