Americký gangster (2007)

Hviezdne obsadenie ale nejak zvlášť mi to nesadlo. Hodnoteniu filmu výrazne ubrala posledná pol hodinka. Scénu kde sa Crowe a Denzel smejú ako starí kamaráti som nejak nepochopil.

Počátek (2010)

Čakal som trocha väčšiu hĺbku ale dostavilo sa mi len kopa našlapaných efektov made in matrix. Viac ako strieľaniu a výbuchom sa mohli autori povenovať onému snívaniu v snívanom sne, trošku to viac zamotať a prekrútiť aby sme z toho mali poriadny guláš. Inak vcelku fajný nápad.

Shake Hands with the Devil (2007)

Tu môžeme vidieť to pokrytectvo dnešného sveta, OSN, NATO.... ako sa v 94 v Rwande prizerali na státisícové masakre a dnes si Muammar Gaddafi "prdne" a už to celý svet ide riešiť. Prečo je to tak si už domyslíte. Na sto pro to vystihla posledná veta z komentára od užívateľa Zeck.

Proboha! (2008)

Príliš subjektívny "dokument" ktorý vás ale prinúti popremýšľať o jednoduchých otázkach a v podstate žiadnych odpovediach. Pán Maher vypichuje len veci ktoré sa mu hodia (nech už sú akokoľvek pravdivé a smutné) ale vôbec sa nezaoberá druhou stranou mince i keď určite vie že existuje, viď Marián Kuffa....

Sicko (2007)

Americký sen ako ho nepoznáme.

Zeitgeist: The Movie (2007)

Technické prevedenie je veľmi biedne ale dokument ponúka iný pohľad na svet než ten na aký sme zvyknutí. O pravdivosti či nepravdivosti informácií môžeme len polemizovať pretože v konečnom dôsledku si ich nemáme ako overiť. Tým myslím aj info ktoré nám servíruje tá čarovná skrinka:)

Čarodějův učeň (2010) odpad!

Túto paródiu na harryho pottera som musel po pol hodine vypnúť. Tie žvásty o Merlinovi, vyvolenom a podobne sa skrátka nedali počúvať..... dlho som taký grc nepozeral

Gauneři (1992)

Michael Madsen a pasáž s policajtom + Stuck in the middle with you od Stealers Wheel je asi naj scéna svojho druhu.

Leon (1994)

Jedna hviezdička za Rena a druhá za celkom slušnú kameru. Inak netuším za čo iné by si tento film zaslúžil kladné hodnotenie. A že 26. najlepší film? to si snáď robíte srandu... Bolo to príliš naivné a hlavne NEUVERITEĽNÉ !!!