Proroctví (2009)

Efekty! Ty byly naprosto luxusní, ten film se mi vyloženě líbil, jen si myslím, že mimozemšťany si mohli odpustit, nějak se mi to do toho snímku nehodilo, ale jinak super!

Rychlý Stripes (2005)

Jak outsiderská zebra vyhrála Kentucky derby...kdyby aspoň opravdu ten závod udělali v Kentucky parku a ne na nějaké zapadlé tribuně...samozřejmě je to blbost největší, ale...český dabing tomu dodal grády...Genzer se Suchánkem a Hezucký jako pelikán Husa....no to jsem se mohla potrhat smíchy...jako komedie super. Za příběh 1* ale za komedii 5*, tudíž průměr. Howgh

Snílek (2005)

Vymyšlený příběh z dostihového prostředí, na který se ráda podívám. Pletou do něj sice skutečné závody Breeder´s cup, ale budiž, pro laika přehlédnutelné, mě jako experta to trochu ruší, stejně jako si nejsem jista, zda je možné vlastnit dostihového koně malou holčičkou, proto nedám plný počet, ale 4* ano za skvělé obsazení, super dialogy a Freddyho Rodrígueze , který jako žokej vypadal neodolatelně. :-)

Bereavement (2010)

Pro mě nic neříkající film. Blázen tam napichuje holky, které furt jenom vřeští, konec byl odhadnutelný už skoro od začátku, všichni se tam navzájem vyvraždili, jenom desetiletý kluk vyhlíží svoje oběti na konci z okna. Jednu hvězdu dávám za mého oblíbence Michaela Biehna.

Královna prokletých (2002)

Upíři, vlkodlaci, Frankensteinové a ostatní nadpřirozená verbeš, to je prostě moje. A Královna prokletých jako pokračování nepřekonatelného Interview s upírem jsem prostě musela vidět. Jenže ouha, Stuart Townsand jako Lestat mi prostě neseděl a Aaliyah jak se tam pořád kroutila, to mému oku také moc nelahodilo. Normálně bych dala 2* ale prostě Korni a Static-X přidali na mém hodnocení další 1*.

Monstrum (2008)

Tenhle film jsem viděla za dlouhé noci při pivu a brambůrkách, když byla nuda. No ze začátku jsem si říkala, co to ten kamarád přines za blbost, že nějakou hodinu a půl se nebudu dívat na mamlasa co slaví odjezd do Japonska a jeho oslavu a už jsem chtěla na gauči zavřít oči a spát. Ale jak se ozval první výbuch, zpozorněla jsem a nakonec jsem byla ráda, že jsem zůstala vzhůru. Byl to teprv druhý pseudokumentární film, který jsem viděla a naprosto mě uchvátil. Sežrala jsem jim i to, že utíkají zachránit přítelkyni a všechno při tom natáčí, i když jim jde o kejhák. 5* naprosto zaslouženě, nenudila jsem se ani chvilku...vyjma tedy toho začátku.

Atrocious (2010)

Po shlédnutí traileru jsem byla natěšená jako malé děcko na kinder čokoládu, ale skutečnost byla horší než moje nejhorší sny. Pořád se tam běhalo do kola, řvalo, ale skutek utek. Stále jsem čekala nějakou akci, ale pořád nic a konec? Šílená maminka zabila všechny své děti a psa. No super. Jednu hvězdu dávám za snahu.

Titanic (1997)

O téhle lodi bylo natočeno nesmírné množství filmů a dokumentů. Určitě tento snímek je z nich nejlepší, co se týče příběhu, dialogů, režie...jenže........žádný z celovečerních filmů se nikdy nezabýval detailněji o příběhy pravých postav. Radši si každý režisér vymyslel postavy smyšlené, asi aby příběh dostal správné grády. A proto tady prakticky není hlavní "postavou" krásná loď, která svou první plavbu "nepřežila" a pohřbila tolik lidí, ale dvě smyšlené osoby. Pro mě, jako pro člověka, který se o tuhle loď zajímá již 10 let, to je trochu smutné a proto nedávám plný počet. Ale za příběh a efekty si 4* zaslouží.

Seabiscuit (2003)

Jako velký přívrženec dostihového sportu jsem tento film očekávala s nadšením a opravdu mě nezklamal. Porovnávala jsem film s dokumentem, hlavně jsem pečlivě sledovala, zda nebudou nějaké odchylky od skutečného příběhu a naštěstí nebyly, což mě nejvíc potěšilo. K tomu skvělá režie a výborná kamera a k tomu dobové vyprávění filmu dodalo na lesku. Alespoň jednoho Oscara snímek zasloužil. Rozhodně film stojí za zhlédnutí i pro totální laiky a lidi, co mají rádi velkolepé návraty a šťastné konce.

Labyrint (1986)

80. léta jsou na filmu dost znát, prakticky film je stejně starý jako já a je to prostě vidět, ale už když mi bylo 13 a já tu pohádku viděla...dodnes mi nikdo nevymluví, že to byla jenom pohádka pro děti :-D prostě ten podtext tam vidím i po těch letech, zvláště v té skvělé písničce As the world falls down :-). Za sexyho Bowieho ve skvělých elasťácích a s vlasy podobnými MacGyverovi po zásahu elektrickým proudem, si to opravdu zaslouží ten plný počet :-)