2012 (2009)

Epické, monumentální, Emmerichovské!

Zkáza Titanicu (1958)

Konečně první film, který se opravdu drží skutečnosti a nevymýšlí si, co tam nepatří. Trochu mi vadil střih, ale to se dalo přežít, hezky tam řešili skoro od začátku nehodu, nezaobírali se zbytečnými čtyřmi dny plavby. Fanoušci lodi postavy znají a ví, co byli zač, není tedy třeba rozvíjet fikci, jak tomu bylo v jiných filmech. Určitě po realistické stránce ten nejlepší film.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Úplně vyjeveně koukám, že jsem tenhle film neokomentovala. Blbých parodií na různé horory tu byla spousta, vést jí bude určitě napořád Scary Movie 1, ale tohle...tohle se jako parodie netváří i když jí je. Není možné aby takové gagy byly možné :-D dlouho jsem se u žádné komedie takhle nesmála. S hororem to moc fakt nemá, má se to tak tvářit, ale není to tak. A ze scény, kdy Dale kopal latrýnu...samozřejmě on to řekl jinak...jsem málem ukousla něco co jsem neměla, jak jsem se začala mlátit smíchy. :-D Dlouho jsem žádnému filmu nechtěla dát úplný stoprocentní počet.

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Tak tenhle film neměl chybu, ten konec je jak Houbičky, ale na začátku by mě to ani ve snu nenapadlo a jak začali hrát moji milovaní Muse a jejich Sunburn, tak to mě dostalo do kolen a film má u mě nevylučitelné místo. Sice to pro mě nebyl horor, ale to vůbec nevadí.

Smrt přichází v bílém (2003)

No na to, jak tu většina píše, že se jedná opravdu o horor u kterého se budete bát...mi to zas tak strašné nepřišlo..nelekla jsem se ani raz a to je u mě co říct. Na nervy lezoucí zbláznění matky a stálá jízda do kola mi ale krásně doladil konec, který by mě nenapadl ani v nejmenším. Rozuzlení skvělé, atmosféra vynikajicí, český název příšerný. Na plný počet to není, ale rozhodně je to jeden z nejlepších filmů tohoto žánru, který jsem v poslední době viděla.

Tajemství starého hotelu (2011)

Popravdě jsem čekala trošičku více, film se mi zdál nějakým způsobem hrozně táhlý a že se v něm nic neděje, pořád jsem nějak něco čekala a pořád nějak nic nepřicházelo. Chybí mi trošku větší osvětlení, než domýšlení si, jestli to je tak nebo tak. Sara Paxton to zahrála dobře, na to, že jí jinak moc nemusím, tady jí to šlo hezky. Tajemné scény byly vytvořeny pěkně, žádné velké lekačky, jak jsou v jiných filmech obvyklé, ale přítomnosti duchů nelekavě udělané a to mi sedí. Kompletně vzato, to byl film dobře udělaný, ale prostě mi tam něco chybělo a čekala jsem víc.

Ztraceni v poušti (2002) (TV film)

Tenhle film byl pro mě celou dobu na čtyři hvězdy, než ale přišel konec, protože nemám ráda filmy, kde ho nechápu. Tudíž hvězda dolů, což je celkem škoda, protože atmosféra i příběh byly pěkné a celou dobu jsem se těšila na závěr, který ale nepřišel.

Night of the Demons (2009)

Úžasná hudba, skvělé d*vky, ale holka co najednou ví všechno? To je trochu na nervy lezoucí. Občas dobrý vtip, efekty mohly být trochu lepší, ale docela jsem se i bavila...průměr to je, celkem se mi to aji líbilo. Fajný film na Silvestra :-)

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

"Ty Ferenci, taky máš takový divný pocit v kalhotách?" :-D Příběh možná obyčejný a nic extra, ale ty hlášky jsou zabíjející :-D

Princ a pruďas (2011)

Film byl naprosto průměrná hovadina, ale hláška "Ne, ten je chcíplej" tak ta mě dostala :-D