Top Gear (1978) (pořad)

Nejsem fanda do pořadů o autech, protože nejsem fanda do aut, ale tento pořad je důkazem toho, že pořad o autech dokáže být zábavný i pro někoho pro koo je auto jen kus plechu na kolech. Britský humor je mi blýzký a tady vyloženě teče proudem. Je to spontánní, Jeremy Clarkson tomu dává šťávu a jejich speciály jsou perfektní.

Pamela & Tommy Lee: Porno bez cenzury (1998) odpad!

Nechápu, jak mě mohl někdo přemluvit k tomu, abych se na to koukla. Kdybych těch 70 minut seděla a koukala do zdi, patrně by to byl lépe strávený čas.

Klíč (2005)

Tenhle typ filmů mám ráda, je to tajemné, skvělá atmosféra mi nedovolí si ani na chvilku odběhnout, není to nijak zvlášť násilné, neteče tam krev proudem a nakonec to skončí jinak než jsem si myslela. Jen tak dál.

Kajínek (2010)

No....musím přiznat, že mě celý film tak trochu zklamal. Nemůžu říct, že bych se nudila, to ne, ale to, jaký byl kolem něho humbuk, na masivní reklamu a všudypřítomné plakáty, jsem čekala něco víc. Scénu s Bendovou a sexem bych klidně vynechala, nejenom, že mi to přišlo absurdní, ale podle vyprávění skutečné paní Černé a Kajínka samotného to bylo při útěku trochu jinak. Ale na druhou stranu chápu, že filmaři tam nějaký ten sex mít museli kvůli zajímavosti. Nicméně konec je zklamání největší. Ne snad proto, že konec to nemá, to víme všichni, ale závěrečná scéna s právničkou nabízející se Kajínkovi mi přišla vážně hloupá.

Trade (2007)

Ještě teď mi z toho běhá mráz po zádech. Je to zatraceně drsný film, reálný a pravdivý, ale bohužel konce bývají jiné než ve tomto filmu. Nicméně plný počet a místo v mé topce.

Kill Bill 2 (2004)

Málokterý film má druhý díl lepší než první a tady to platí dvojnásob. Po shlédnutí dvojky mi přijde jednička úplně zbytečná. Ve dvojce se divák konečně dozví o co v jedničce vlastně šlo. Takže znovu, hudba super, některé triky trochu jak z 80 let, takže oproti jedničce jednu hvězdu přidám.

Kill Bill (2003)

Přiznám se, že vůbec nechápu, čím si tenhle film vysloužil takové vysoké hodnocení. Ano, natočil to známý a uznávaný režisér, v hlavní roli známá herečka, ale jinak nevídím nic jiného než akční vyvražďovačku. Jednu hvězdu za hudbu a barevnost.

Osvícení (1980)

Zbožňuji Stephena Kinga, doma mám sbírku jeho knih a ráda se kouknu na zfilmovaná díla. Tedy kromě těCh béčkových, kterých je spousta. Ale tohle je tedy zklamání první třídy. Podobnost s knihou je veliká a dokonce jsou tam pasáže, které jsou totožné s předlohou, ale..........tak třeba výběr postav. Nicholson už byl označený samotným Kingem jako nevhodný, ale jeho manželka? V knize je popsaná jako krásná blond žena s nádhernou postavou a moderně oblékaná. A ve filmu? No comment. Největší zklamání je ovšem v konci. Ten je úplně překopaný, proč???? Ano, matka se synem přežijí a utečou, ale to je jediné, co je zachované. Hotel má skončit jinak, kuchař, který jim přijel na pomoc, přežije a šílený otec Nicholson zemře úplně jinak. Kdybych nečetla předlohu, nejspíš by se mi to líbilo, ale takhle nemůžu dát víc než tři hvězdy. Kniha je skvělá a tenhle film je spíš jen parodie. Kdyby pod tím nebyla podepsán Kubrick a nehrál by v tom Nicholson, troufnu si říct, že film by neměl ani třetinové hodnocení. každopádně nechápu, jak tohle může mít takové hodnocení. Možná, kdybych to hodnotila jako samostatnou jednotku, kdyby to nebylo podle světoznámé knížky, dala bych o tu hvězdu víc, ale nemůžu, protože knihu mám ráda a film je z 50% úplně překopaný.

Baba na zabití (2003)

Film jsem viděla celkem třikrát, jednou s titulkama a dvakrát dabovaný, jednou na DVD podruhé pro TV a musím říct, že v tomto případě bylo více než kde jinde znát, že kvalita překladu a dabingu úzce souvisí s tím, zda se mi film líbí nebo ne. A to se snažím koukat na filmy v původním znění. V původním znění to zas tak vtipné nebylo stejně tak jako dabing pro TV. Bylo to suché, bez vtipu. Zato druhý dabing byl o poznání lepší, opravdu mě to pobavilo a nechápu, proč to rozdělení. Takže kdybych se měla orientovat jen podle originálu, tak by to bylo s bídou na dvě hvězdy, ale takhle si to zaslouží tři.

Houbičky (2007)

Kdyby mi bylo -náct asi by se mi to líbilo, ale takhle musím říct, že to je tak velký béčko, že to až fyzicky bolí. Jednu hvězdu za odvahu natočit takový teenagerský brak.