Občanský průkaz (2010)

Filmy z dob komunismu mi nic moc neříkají. V té době jsem byla malej špunt či ještě běhala po houbách, takže k řádnému ocenění těchto filmů mi chybí to, čemu moje babička říká "zaživenost" těchto časů.

Koupili jsme ZOO (2011)

Hraje tam Matt Damon, takže jsem to vidět prostě musela. Moje očekávání se splnilo, nečekala jsem nic převratného ani srdcervoucího. Čekala jsem pohodovku, u které si můžu hodit nohy na stůl a strávit dvě hodiny díváním se na příběh otce a jeho snahu stmelit rodinu a zachránit zoo. Možná je moje hodnocení trochu nadhodnocenné, ale neodpustím si to a za Matta tu hvězdu navíc prostě dám.

Americká panna (2009) odpad!

Po 20 minutách vypínám a doufám, že to z hlavy co nejdříve vypudím.

Čtyřicítka na krku (2008) (TV film)

Budu hodná, jsou i horší filmy. Upřímně řečeno, tohle je ukázkový příklad toho, proč nemám ráda romantické komedie. Vtip žádný, infantilní romantiky tolik, kolik jen je americký průmysl schopný vyprodukovat a příběh tak nudný a nezáživný, že kdybych u toho nedělala spoustu jiných věcí, tak to nedám. Všechna čest Heather, krásná ženská, která je zatraceně sexy a umí to prodat nenásilně a vkusně. Ale co do obsahu filmu........ne ne ne ne a ne. Jako televizní film o délce maximálně hodinu by to ještě šlo, ale na víc to je moc obyčejné. Jasně, láska kvete v každém věku a na rozdílech nezáleží, ale je to tak americké, až to bolí.

Druhá šance (2012)

Moje srdíčko se tetelí nad Meryl Streep a Tommy Lee Jonesem. Chci víc takových pohodových, odpočinkových filmů u kterých se můžu těšit z bravurního obsazení a jejich výkonů. Co do příběhu, je to milé, pravděpodobně se v tom hodně lidí najde (samozřejmě jiná věková kategorie), ale styl, jakým je to vedené, je nenásilný i přes hodně otevřené dialogy o sexu. Rozhodně si to dle mého zaslouží více pozornosti, protože ne každý z nás je schopen se se situacemi poprat s takovou grácií jako hlavní představitelka. A ruku na srdce, kdo z nás by takového chlapa doma snesl?

Zmizelá (2012)

Fňuk, on mě uunesl, fňuk, nikdo mi nevěří, fňuk, půjdu a najdu ho sama, protože jsem odvážná a úplně hloupá. Šmarjá, i moje sousedka je lepší herečka než tahle (a to vážně, naše ložnice dělí jen všechnoslyšímpanel). No, tak přes absolutní nesympatie k hlavní hrdince musím konstatovat, že poslední dobou mám smůlu na hloupé thrillery. Příběh hloupej, nataženej, nudnej, stupidní.

Horší než smrt (2007)

Příjemné překvapení. Vlastně jsem čekala celkem průměrný film u kterého si doháčkuji čepici, ale musím říct, že mě překvapilo, jak lehce a s humorem film ubíhá. I přes primitivnost příběhu z toho někdo dokázal udělat naprostou dokonalost. Britské filmy mají něco do sebe a jejich humor je mi blízký, takže za mě super a rozhodně jsem to neviděla naposledy.

Pitevna (2006) odpad!

Můj ty šotku.... Někdo měl dobrej(?) nápad natočit film s tématem nepodobným desítkám jiných....ale proč to ještě nezprdelit hloupými dialogy, proč neobsadit absolutní neherce, kteří z toho udělají nudu s velkým N......hlavní hrdinku včetně veškeré omladiny bych kopla do zádele a poslala na herecký kurz. No, vlastně veškeré osazenstvo. Děti na školní besídce pomocné školy mají víc hereckého nadání než tihle. A protože jsem to viděla jen dabované, tak musím říct, že ač máme jeden z nejlepších dabingů, tak tohle snad musel dělat někdo se sebevražednými sklony, protože tak stupidně mrtvolný dabing jinak není možný.

Simpsonovi (1989) (seriál)

No existuje snad něco lepšího???

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Podle PRVNÍ série, je to povedená věc. Je tam spousta nejasností, ze začátku jsem se ztrácela v tom, kdo je mrtvý a kdo ne, je tam spousta věcí, které jsou pokaždé jinak a najde se pár okamžiků, které jsou hloupé a nelogické, ale to mi, světe div se, vůbec nevadilo. Je to svým způsobem originální, občas i celkem napínavé a prošpikované zajímavými zvraty. Strašidelné to tedy není, ač to nese označení horor, je to prostě příjemný seriál, na který se dobře koukalo. Co se týká DRUHÉ série, tak to je jiné kafe, je to další level. Vedle toho vypadá jednička jako slabej odvárek. Líbí se mi to špinavé, tmavé zvrácené prostředí léčebny. Parádně propletený příběh, ikdyž některé věci mi tak úplně nedávaly smysl, jako například -SPOILER!!!!- posednutí jeptišky ďáblem, ale poslední cca 3 díly už mi přišly zdlouhavé a zbytečně natahované jen aby seriál dodržel počet dílů. Ale i tak mě to donutilo zvednout hodnocení do plnejch. TŘETÍ série.......no tak to je zase o dva kroky zpět. Má to děj, má to logiku, ale po perfektně vydařené a napínavé, středně psycho dvojce je to o krok před jedničkou, ale dva kroky za dvojkou. Ale z čeho jsem hodně nadšená, bylo perfektní duo Jessica Lange s mojí oblíbenkyní Kathy Bates. I když........neodpustím si jednu věc. SPOILER!!!!!!!! Dům, ve kterém se nachází škola pro čarodějky je na předměstí, má sousedy a hlavní ulici atd., což je vidět v několika záběrech, ale v díle Haloween, je dům nečekaně krytý a ani z pohledu od hlavních dveří nejsou vidět sousední domy nebo silnice a v okamžiku, kdy jim po zahradě běhají spousty zombíků a Zoe běhá mezi nimi s motorovkou v ruce a porcuje je, si nikdo ničeho nevšimne. A to ani druhý den, když na zahradě pálí hromadu nahnilých mrtvol. Člověk by čekal, že to bude trochu promyšlenější a ne tak průhledné. ČTVRTÁ série už je pro mě docela oříšek. Zatím jsem viděl první tři díly a docela se musím nutit k tomu, abych se podívala na další, takže možná (spíš určitě), že tuhle sérii nechám ladem. Ale z toho co jsem viděla musím říct, že atmosféra na jedničku a to tak dokonale, že to ve mě vzbuzuje odpor.....ale ne příjemný odpor, ale odpudivý odpor. A příběh? Popravdě řečeno nevím a jestli to, co se zatím odehrálo je ten děj, který se potáhne až do konce série, tak děkuji, ale nechci. Nadšeným fanouškům určitě neuniklo, že všechny série jsou velmi skvěle propojené a to i přesto, že každá série je o něčem jiném. ale pokud si někdo dá tu práci a zmapuje postavy ve všech čtyřech sériích a má natolik dobrou paměť, že si pamatuje i méně podstatné detaily, všimne si, že některé postavy se prolínají i když jde jen o zmínku.