Komici (2009)

Mám rád Sandlera, mám veskrze rád většinu jeho filmů, ale tohle bylo jedním slovem NUDNÉ. Jednu hvězdičku za hlášku: Byl jsem na Harry Potterovi pětce. Harry už tak vyrostl, že by mu měli říkat Harold Potter. A druhou hvězdu za Laslie Man. Jediná nezklamala. 45%

Dr. House (2004) (seriál)

Řehoř Dům. Jméno se kterým by člověk v České republice neuděl ani kariéru poloprofesionálního vymetače chodníků. Nicméně v USA je to jméno jako stvořené pro geniálního lékaře, kterého lidi nenávidí a milují. Já patřím k těm milujícím. Jeho sarkasmus a černý humor.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Prvé dvě série jsou jednoduše bezchybné. Anglický humor, nekompromisně podávaná mluva a záběry, skvělá pětka mladistvých na veřejně prospěšných pracích. Tip Ťop zábava. Díky Iwane. 90% Třetí série je stále fajn, Nathana vyměnil jednoznačně zábavnější Rudy, ale kvalita děje v těchto dílech už dost pokulhává. Ale přesto 70 % V zatím poslední čtvrté sérii ( doufám, že víc jich nebude) je špatně úplně vše. Původní pětice delikventů je kdesi v nedohlednu, v budoucnosti či mrtvá a nová čtveřice zakomplexovaných parchantů je stejně ubohá jako náš fotbalový nároďák. Aneb, když celý díl lze řešit nějakou zvláštní schopností ukradený penis naprosto nepodstatné postavy, tak už je nejvyšší čas věnovat se večer zábavnějším činnostem. Celou tuhle sérii jsem s přemáháním dokoukal a díky Rudymu si zaslouží 20% Děkujeme a prosím už dost.

Černočerná tma (2000)

Nikterak zajímavý snímek, který diváka příliš neoslní a ničím neohromí. Začátek jak ze Star Trek či Star Wars, ale pak už děj rychle padá do vesmírné prázdnoty. Nízký rozpočet je znát, neboť některé efekty mi připadaly jak ze Zemanovi Cesty do pravěku. A sice spíš než počítačově vytvořené, tak namalované rukou šikovného malíře. Ale pár záběrů stálo za to. Riddickovo noční vidění je úchvatné. 60%

Imaginaerum (2012)

Pravděpodobně jeden z nejpodivnějších filmů, co jsem v poslední době nebo vůbec kdy viděl. Jako velký fanoušek Nightwish jsem již dopředu věděl, že mé hodnocení nebude nízké, ale tenhle geniální a jednoduchý fantasy příběh plný emocí, které se díky Imaginareu najdou i ve starém cynikovi, mi opravdu vzal dech. Scény, ve kterých se naprosto nevtíravě, formou divadelních představení, objeví samotná kapela patří k těm vůbec nejlepším. Hudební potenciál byl využit naplno a pokud jsem správně počítal, objevily se tam bezmála všechny písně z alba Imaginaerum, tak nevím, co by jste vy šťouralové chtěli více. Píseň Scaretale a postava Snowman - Best of! 90%

Mama (2013)

Zemřela Mama a do hrobu nedána, sirotek po ní zůstal. I přicházela Mama každičkého rána a dítě své hledala. Spratka svého však marně hledajích, jiných dítek se ujmula. I zželelo se Mamě milých dítek, duše její se vrátila a vtělila se v hrůznou zrůdu jež okolí své děsila. Poznaly dítky, fůrii po dechu, poznaly ji a tleskaly a prostá zrůdička v níž mají útěchu, Mamou nazvaly..... Snad se najde dítě Mamy, ji mile jeho lebka zavoní, snad že i najdeš druhou dcerušku, jež k tobě srdce nakloní. Všem čtenářům Erbenovy tvorby z doby Národního obrození se hluboce omlouvám za zprznění jeho díla. Skvělý horor a po Sinisteru nejlepší horor za poslední rok. 78%

Mocný vládce Oz (2013)

Jako každý správný Čech, jsem si řekl, že když je něco zadarmo, tak že to musím mít a s velkou chutí jsem vyrazil na projekci (díky ČSFD) tohoto filmu. Černobílý začátek z Kansasu byl brilantní, avšak jak děj ubíhal, celý film slábnul až dospěl do bodu, kde se ze zajímavé fantasy, která pobaví i dospělé, proměnil jako mávnutím proutkem transformované Mily Kunis na kýčovitou pohádku, kterou snesou leda otylá děcka toužící po nějakém větším dobrodružství než je návštěva fastfoodu. 3D bylo pěkné, ale trochu zbytečné, neboť jen pár scén opravdu stálo za to a zbytek bylo plýtvání této technologie. Tři, zřejmě adoptované nebo nevlastní sestřičky (podoba žádná) byly skvělé, ale Rachel se nad nimi vyjímá, ona je dokonalá. A potlesk pro Oscara Oze, za jeho jízdu na tříkolce. To se nepoštěstí každému. Za skvělé vtipy, božího digitálního opičáka a poslepovanou porcelánovou panenku: 70%.

Lincoln (2012) odpad!

O Abrahamu Lincolnovi bylo natočeno stovky dokumentů, tak nechápu jaká má smysl točit výpravný životopisný film, kde hlavní roli hraje přerostlý kozel (vzhledem i hlasem), který celou dobu mečí něco o ústavě, otrocích, podpisech.... Ještě štěstí, že na konci natáhne bačkory. A pokud by těch filmů o Lincolnovi ještě nebylo dost (A.L. - Lovec upírů) doporučuji aby si jej příště vzal na starost Tarantino, s ním historie doslova ožívá. Nemám tušení co se akademikům honilo hlavou, když se toto rozhodli tolikrát nominovat. Snad jim imponuje jaký to byl skvělý Američan a pokud je komise alespoň z části černá, není divu, že to dopadlo jak to dopadlo, vždyť je to jejich hrdina. Lituji, že jsem to viděl. Odpad!

Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase (2009)

Další ze skvostných kousků od HBO. Nemyslím si, že mi že mi zodpověděl opravdu všechny otázky co jsem kdy chtěl vědět o cestování v čase, ale přesto mě tenhle snímek pobavil a potěšil i díky jeho stopáži, která je na toto téma více než dostačující a i přesto se člověk dokáže i v těch 70 minutách dokonale ztratit v čase :) Nabízí se zde srovnání s veleslavnou trilogii BTTF, ale mě to stylově přišlo podobné spíše Stopařovi průvodci po galaxii, už díky tomu geniálnímu suchámu britskému humoru. Je fajn vědět, že lze vytvořit zajímavý film o cestování v čase i bez zbytečných prostorových portálů a podobných zbytečností. Snímek není delší než průměrné pitomé seriály běžící na českých obrazovkách a přesto pobaví a poučí mnohonásobně více. 75%

Nespoutaný Django (2012)

Jediný tanec, který od dnešního dne budu tancovat je jednoznačně Waltz. Kdykoliv byl on na scéně sledovali jsme tak neuvěřitelně propracovanou a skvěle zahranou postavu, že lépe to snad ani nejde. Waltz je Bůh a Foxx ten ačkoliv nezklamal, tak mu nesahá ani po kolena. Tarantino musí být geniální a psychopat, protože napsat a natočit podobný snímek se povede jednou za desetiletí. Závěr, jak zde všichni zdůrazňují, dle mě vůbec nebyl slabší, než zbytek filmu. Waltz tam sice citelně chyběl, a jeho vynikající výřečnost též, ale Django tuhle poslední půlhodinku utáhl za oba víc než zdařile. Obával jsem se, jak mi bude sedět role otrokáře k Leonardovi, ale on opravdu zahraje všechno nanejvýš přesvědčivě, takže i s touto rolí spokojenost. A Samuel Jackson to je legenda sama o sobě, k němu není třeba dodávat žádnou chválu, on ji slyší odevšad. Pro Waltze prosím Oscara, protože nevím kdo jiný by si ho zasloužil, doktor Schultz je možná jedna z nejlépe zahraných postav, co jsem kdy viděl. Poděkování patří také Járovi Cimrmanovi za vymyšlení pojízdné zubařské ordinace :) 95%