A... (2013)

"Come with me. Embrace the darkness." Czikrai dokázal za ty 3 minuty vytvořit vcelku poutavou atmosféru. Jen ten děj mě teda nechytl. Sice pointa je zajímavá, ale.. ne. Není to tak dobré, ani zábavné jako jeho první krátkometrážák. Sice ten děj je poutavý, ale je takový .. zvláštní. Nevim, jak bych ho popsal. 28%

A co když je to pravda? (2005)

Jediný film s takovým žánrem se u mě řadí mezi hodně oblíbené filmy.Vážně velký slaďák to nebyl a Reese se mi tu hodně líbila.Hromada vtipných scén.Hodně moc povedená komedie.78 % a 4*.

Addamsova rodina (2019)

Tak tohle byla velký přešlap. Na oba hrané příběhy nedám dopustit a povědomí o animáku mi dalo naději na další černohumornou jízdu. Bohužel, vtípky by mi nestačily ani na prsty jedné ruky, kde by jich půlka byla amputována. Atmosféru film taky nemá a celkově je tam víc trapných nebo neslaných-nemastných momentů. Jinými slovy je film ztráta času. Děj nemá čím zaujmout, čím pobavit, a pro znalce prvních dvou filmů, je to absolutní kastrát, ze kterého si člověk na druhý den nebude pamatovat lautr nic.

Agresivní virus (2014) (seriál)

"Too long I've lived, too much I've seen. This planet, our host once so wild and unnouned. We've maped it, paved it. Never imagining that something else was watching us. Creature even more ruthless and predacious than we are. Is a war already lost? Are we destined to be cattle for monsters? Or now when the enemy has finally shown his face do we have a fighting chance? World today is not what it was one week ago. What would it be one week for now? Or month from now?" The Strain je překvapivě v závěru vcelku originální seriál, kde se rozehrávají osudy lidstva před starověkou upíří hrozbou. Má to temnou, (místy vcelku) apokalyptickou atmosféru, perfektní masky (zpracování Mistra se mi líbilo) a vcelku solidně sepsaný scénář. I když to chování postav bylo občas dost na palicu, ale tak budiž del Torovi odpuštěno. Kdo by to sepsal líp ať hodí kamenem. Velké plus seriálu je v tom, že se už od prvního dílu něco děje a nečeká se až do půlky seriálu s rozehráváním příběhu. Už od prvního momentu je divák vtažen do del Torova temného světa a dokáže si navázat vztah s hlavními protagonisty seriálu, i když se ze začátku zdají být nesympatičtí. Budiž stará Martinézová by brutálně lezla krkem. Flashbacky na Setrakianův život byly asi to nejzajímavější z celého seriálu (aspoň pro mě) a navozovaly ději vážnější tón. Celkově se mi první série líbila a doufám,že druhá přijde co nevidět. Za tenhle rok je to rozhodně překvapení na poli seriálové tvorby. 84%

Air America (1990)

"Sme ÚVP ! - Cože ?!? - Sme ÚVP ! Prostě úplně v prdeli chápeš !" Jo tak tohle je přesně ten typ filmu, který člověk hledá, když potřebuje akční, vtipný a podařený výplach mozku u kterého prostě jenom vypne a užívá si film. Downey Jr. byl pro mě největším tahounem filmu a zazdíval Mela Gibsona, kterého moc nemusim. Film byl prošpikovaný akcí a boreckými hláškami a všem milovníkům akčního žánru ho jen doporučuju.

Air Force One (1997)

Nedoceněný akční thriller s Fordem a Oldmanem v hl. rolích. Vážně precizně zpracovaný film. Napínavý a akční film s hvězdným obsazením a kvalitním dějem. Absolutně nechápu tohle hodnocení. 70 % je podle mě dostačující.

Aladin (1992)

Úžasná pohádka co vtipem a takovou dětskou akcí jen srší.

Alien vs. Predator: Redemption (2010) (amatérský film)

Aneb co se dělo na lodi po zrození Predaliena. Vcelku slušný animák s vesmírnými monstry v akci. I ta Alien Queen se tu najde. Je zasej pravda, že efekty pokulhávaly. Ale snaha sa cení.

Alois Nebel (2011)

Alois Nebel je jedním z nejpovedenějších filmových děl české kinematografie. Ponurá atmosféra, zdařené prostředí Jesenických vrchů, skvělá animace, trio Krobot, Švehlík, Roden a vcelku podařený děj dělá z Nebela vážně solidní podívanou. 5* a 78 %

Amazing Spider-Man (2012)

Relativně přijatelná komiksárna a solidní výplach, kdy člověk opravdu jen vypne a baví se. Jako odpočinek od jiných, temnějších a osudovějších příběhů fajn snímek, který pobaví. Pravda je, že polovinu tvoří Peterova romance s Gwen a ta druhá už je děj s prof. Connorsem. Ale proč ne? Chemie mezi hlavními postavami funguje, akce je přehledná a nadlehčenost snímku diváka pobaví v přijatelné míře, takže nevidím důvod ke skepsi, s jakou jsem ke snímku zprvu přistupoval. Spider-mana jsem nikdy neměl moc v lásce, sice je fakt, že Raimiho trilogie je filmovou epizodou mého dětství, na kterou rád vzpomínám a filmy si rád zopakuji, ale že by to byl můj oblíbený komiksový hrdina se říct úplně nedá. Pořád mě mnohem víc fascinují, ze stáje MARVELu, jiní, ale kdybych začal vyjmenovávat dle oblíbenosti, byl bych tu dlouho. Navíc to tak úplně nepatří k tomuhle zpracování Spider-mana. Takže za mě spokojenost a příjemné překvapení. 74%