Charlieho andílci: Na plný pecky (2003)

Ještě přepálenější, (snaží se být) ještě víc sexy a (snaží se být) ještě víc roztomilejší. Občas to Andílkům člověk sežere. Jindy je to jak pěst na oko, a váha mezi příjemnou podívanou a trapným pokračováním se přiklání právě na druhou stranu. Problém je, že občas film působí dost videoklipově a kazí to celkový ráz filmu. Za mě radši první Andílky.

Charlieho andílci (2000)

Průměrný akčák, který dokáže pobavit svou roztomilou přepáleností. Těmhle třem andílkům to totiž člověk odpustí. Na totální výplach, jsou první Andílci fajn volba, u které člověk vypne, a nenudí se.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Dvojka Kingsmanů je prakticky stejná jako jednička, která byla perfektní, černohumornou, adrenalinovou jízdou, jen s tím rozdílem, že je trochu uloudanější a o poznání vážnější. Děj má dost silného záporáka v podání Julian Moore, dobře propracovanou psychologii prakticky všech větších protagonistů a výborně zvládlou kameru, díky které je člověk s hrdiny vtažen do děje a prakticky se od nich přes celou stopáž nedokáže odtrhnout. Děj je chytrý, s počtem dějových zvratů, které dokážou občasnou uloudanost děje dobře roztrhnout. Akce je originální a člověk do ní skočí prakticky hned v prvních pěti minutách. Za mě kvalitní pokračování, ale osobně u mě vede na plné čáře první díl, u kterého mám vícero pamětihodných momentů.

Banda - Série 2 (2020) (série)

"Kojot Vilda pořád honí Ptáka Uličníka. Vždy má propracovaný plán, a vždy selže. Vždycky si říkám: Proč to děláš Kojote? Vše, co potřebuješ, je AR-15, a už nebude žádné "míp-míp". - Přesně!" Druhá řada The Boys je dalším propracovaným zářezem. Je trochu ukecanější, a i pár hluchých míst se najde, ale pořád se jedná o nadstandartní a kvalitní dílko. Předpokládám, že na explicitu je marné poukazovat, protože kdo přežil první sérii, dvojka ho v gore ničím nepřekvapí. Tak nebo tak, ve "dvojce" se objevují nové postavy, z kterých vyniká nejvíc nazi suprák Stormfront, která je dostatečně dobrý protipól, pro víc, než narušeného Homelandera, který je ještě víc narušenější a nebezpečný, než v předešlém dějství. Děj odkrývá víc z historie, položené otázky jsou z většiyn zodpovězeny do konce série a upřímně nebýt posledních 2/3 minut, nevěřil bych, že třetí série vůbec vznikne, protože scénáristicky je druhá řada The Boys velmi dobře zakončena. Karl Butcher Urban tu jen dokazuje, jak všestranný je herec a jeho postava Billyho je druhou řadou cupována na kusy, aby v závěru mohla dojít vykoupení. Ale nebyla by to Banda, aby to nebyly krvavé jatka. Od minula jsem dohnal rest, a soudě dle komiksu, je zajímavé sledovat, jak si seriálový autoři poradili s komiksovým bizárem, který je místy už dost za hranicí. V žádném případě bych ale nechtěl sestřelovat předlohu. Za mě stojí za svůj čas jak Ennisova Banda, tak Kripke/Goldberg/Rogenovi The Boys. P.S. Scéna s velrybou a s Deepovým pokusem se vyšvihnout byla dokonale absurdní. "Dal jsem slib." 88%

Ledové království (2013)

Příjemný příběh o různých formách lásky a jejího vyjadřování. Olaf mě frustroval, příběh byl místy hodně dětský a místy měl hezké dospělé metafory. Vlna negace, kterou jsem měl před filmem byla zbytečná oba. Ledové království je příjemnou, obyčejnou pohádkou.

Ten pravý, ta pravá? (2018)

Příjemná a nenáročná konverzačka. Reeves si s paní Ryder ukradli celý film pro sebe, a od příjemných a vtipných částí se dostali až k filozofování nad základními otázkami, které dokážou potrápit každého člověka. Za mě rozhodně film, který stojí za svůj čas. Asi se musí divákovi trefit do vkusu. A mě se tihle dva cynici zamlouvali od první chvíle, kdy jsem s manželkou v kině viděl upoutávku. Film vybočuje ze standartních romanťáren, a je spíš dramedií. Svým cynismem, otevřeností, možná i vulgaritou nemusí sednout každému, ale, a už se opakuju, pokud se člověk naladí na notu filmu, dostane příjemný zážitek.

Sebevražedný oddíl (2021)

Původní komentář nebyl zrovna 2x pozitivní, stejně jako první dojem z filmu. Kdybych film viděl před třemi lety, byl bych z něho odvařený. V současné době jde bohužel mimo mě. Asi z těchdle filmů rostu, neupírám mu originalitu, neupírám mu bezprostřednost a nekompromisnost. Výborně zahranou Krysařku, super Harley, příjemného King Sharka a dost kontroverzního Peacemakera. O Starrovi Dobyvateli nemluvě. Možná by to bylo jiné s lakoholem a partou nerdských kamarádů. Ale jak říkám, doba je divná a člověk roste. Uvidíme, co příště. 65%

Všechno nebo nic (2017)

Průměr, co šel kouknout a občas dokázal rozesmát.

Časové pásmo bylo změněno