Predátoři (2010)

Téměř po dvaceti letech se vrací krvežíznivý lovec. Tentokrát to, ale není na Zemi, ale přímo na planetě, kde Predátoři pořádají své známé hony na lidi. Akce, napětí, jiní, herci, jiná planeta, nové typy našich zabijáků a dějové zvraty dělají z tohodle pokračování slušného následovníka téhle trilogie.

Jak vycvičit draka (2010)

Pěkná pohádka, která člověka chytne za srdce. Animace je podařená, a co se týče akce a vtipu tak toho je tu dost a dost. Skvěle jsou tu zpracovaní draci (nejlepší je Bezzubka). Film je zřejmě jen inspirován knížkou, protože film a knížka je v tomhle případě rozdílná. A to hodně. Film je však i tak vynikající a to, že je jen inspirován tomu není na škodu. I když jsem měl z filmu obavy strašného průseru, tak jsem byl v kině velice překvapený, co z toho filmaři udělali. Akce, vtip, nějaká ta romantika se taky najde, skvělá hudba a konec co člověka dojme (mě teda málem dostal).

Vesnice (2004)

Film je to vskutku hodně zajímavý se zajímavou myšlenkou.Shyalaman zase ukazuje jak dokáže pracovat s houstnoucím napětím.Rozhodně sa na to dá dívat.Poetické drama.

Asterix a Olympijské hry (2008) odpad!

Ave já a kopa trapného patosu kolem. Tohle i při ignoraci komiksové předlohy nefunguje.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Podobný vězeňský film snad už ani není.Z tohoto filmu vyzařuje štěstí, důvěra, přátelství a naděje, kterou jsem snad zatím v žádném jiném filmu neviděl.Je hodně promyšlený a má hlubokou myšlenku.Tim Robbins zahrál Andyho skvěle a v českém dabingu v podání Vladimíra Dlouhého byl pro mě skoro stejný jako Tom Hanks v Zelené Míli.Morgan Freeman, ten tu zahrál zajímavou postavu a už od začátku se mi hodně líbil.Líbilo se mi přátelství jaké si Red (Freeman) a Andy (Robbins) mezi sebou vybudovali.Film ( aspoň dle mého názoru ) ukazuje jak to ve vězení chodí/chodilo a co se může stát když je vězeň po dlouhé době (př. 50 let) propuštěn.Film je jednoznačně velkou jedničkou ve svém žánru a rozhodně si zasloužil tych 7 Oscarů.

Zámek hrůzy (1999)

Pro mě nostalgický a podhodnocený thriller. Zámek hrůzy má své kouzlo a dokáže svým dějem zaujmout. 90%

Noční hlídka (2004)

Po pěti letech, kdy jsem Noční hlídku viděl poprvé, jsem se rozhodl, že jí zkusím dát druhou šanci. A dojem? O poznání lepší. Film má stabilní, hlavní dějovou myšlenku a diváka se relativně drží celý film. Co je problémem Noční hlídky je střih a samotný scénář. Místy si člověk připadá, jakoby ve filmu určité části chyběly. Lukjaněnkovu sérii jsem nečetl, ale dojem z nechutného okleštění oproti knížce mám i tak, protože dějová návaznost skřípe. Sice ne tak, aby divák v ději tápal, ale stačí to k tomu, aby tam ta zmatenost občas byla. Co se mi líbilo, tak byla velice dobrá atmosféra, kterou si film drží prakticky celou svou délku. Jen ke konci to trochu pozvolní a to je, vzhledem k závažnosti závěru vcelku škoda. Práci s mytologii Lukjaněnkova světa Bekmambentov dle mě zvládl solidně. Divák chápe pravidla světa Temný a Světlých a nechává se do něj vtáhnout. Jen ho občas vrátí do reality zbytečná komplikovanost. Uvidíme, co Denní hlídka. 67%

Králova řeč (2010)

Nejluxusnější historické drama jaké jsem kdy viděl.Firth, Rush a Bonham Carter podali vskutku skvělé výkony a film jako celek byl úchvatný.Závěrečný projev nemá chybu a scéna kdy je Firth nadává jak starý dlaždič. Nechápu lidi co tento film odsuzují , protože tomuhle filmu se nedá vytknout vůbec nic.Je lepší shlédnout film v angličtině (dle mého názoru) a všech těch 12 nominací na Oscara si právem zaslouží.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Konec je blíž, temnota postupuje a Voldemort je v plné síle. Brumbál pomáhá Harrymu v hledání viteálů dá se říct s nasazením života. Závěr je překvapující a hudba skvělá. Nemožu se dočkat na Relikvie Smrti.