• Pohádka

Prstýnek (1944)

co k tomuto svěžímu dílku dodat? Otomar Korbelář je velmi - eeh, jak to říci slušně - koukatelný a sexy i jako mladý chasník, i jako starší, životem ovátý sedlák a hraje trojroli - i svého vlastního otce. Vlasta Fabiánová jako kněžna je nádherná!!!! Celá ta situace, točící se kolem následníka starého hypochondrického roztřeseného knížete pána (jako vždy bravurní Smolík) "To máám vypít? ale to je velice nechutnééé..." "Ale pomůže vám to, jasnosti.." "eeeeh, myslíte?"je velmi dobře podaná, líbí se mi všechny role...Dítětova jako dceruška (vem si koláček....kdo to snědl? Jááááá!!!!!) i Dítě, coby mladý knížepán....a nejlepší je Marvan jako farář - "Hříšníku!!! Tisíc otčenášů je málo na tvou hanbu!!!" Svěží, krásný a vždy s radostí shlédnutý film.

Red Road (2006)

Líbilo se mi to. Zprvu jsem nevěděla, co se jí stalo, také ne, proč hlídá právě toho zrzouna...(a také jsem se rozčilovala, jestli sedí u kamer například v Praze taková frndička, kterou nezajímá co se děje na ostatních obrazovkách, jen sleduje tu svou, tak to to u té policie musí vypadat :-D) Ale vtáhlo mě to do děje a už jsem nechtěla spát. Ta pornoscéna opravdu byla hustá, ale ne pohoršující. A víte co? Já Clydeovi fandila...dávám 68 procent.Čtyři hvězdy? jednu za Clydea(na zrzouna pěěěěknej), druhá za pejska a třetí za atmosféru. Ten panelák a okolí neměl chybu. A čtvrtá za to, že jsem u toho neusnula, což se nestává často.

Robin Hood (1984) (seriál)

jak já milovala Praeda.....to se ani nedá vylíčit. Celé večery jsem si představovala že jsem Mariana a on mě pořád odněkud zachraňuje a sny končily, kterak cváláme na koni obzorem (v devíti letech, to jsem ještě naštěstí neměla erotické fantazie :-D) Jinak jsme na základce z toho měli kult, na melodii z macha a šebestové - "My jsme žáci třetí béé" jsme zpívali - "My jsme žáci z třetí ááá, milujeme Robina, Robin je v Sherwoodu, Guisborne dostal přes hubu. Guisborneovi vojáci, mají cosi na práci, hledají Robina, šel s Marion do kina" Jojo, srdcová záležitost. Pět

Sanitka (1984) (seriál)

to je snad nejdepresivnější seriál co byl kdy natočen....jednou za čas se podívám, ale všude samá rakovina, leukemie, otravy, úrazy, beznaděj, umírání, stáří.....ošklivá (ale strašně!) Hudečková a skřítek František z Kouzelné školky - Juřička s neuvěřitelnými brýlemi....a hvězdička za Bartošku, jeho "odchod dlouhou bílou chodbou" a následné houkání sanitek před krematoriem - z toho jsem tenkrát měla šílené dumky žalky.

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

já nevím....seriál sleduji, i si nahrávám epizody, které bych nestihla. Vždy mě fascinuje nápaditý průběh dílu - najdou se někde ostatky v nějakém stavu, v různých stadiích rozkladu, různá neuvěřitelná místa, kde se tělo (nebo jeho část) najde a baví mě i spletitost různých postav, odhalení pachatele...i když někdy je pachatel jasný od začátku, nevadí mi to. Nevadí mi prostě kriminální případ, který se v tom dílu odehrává. Kdo a co mi vadí jsou postavy a další věci, které prostě u dobré kriminálky skousnout nemůžu - nebudu tu mluvit o tom, jak jsou všichni odborníci a jak všechno hned poznají, podle červů, podle malinkého zářezu v patele nebo tak - vadí mi docela podstatná věc - mrtvoly v rozkladu smrdí - ať chcete nebo nechcete - a celé to unikum vědců se nad rozloženou mrtvolou na stole sklání v civilním oděvu, v případě dam v kostýmu s visačkou se jménem...očuchávají každý kousek rozloženého těla a ještě si sdělují navzájem postřehy...být to v reálu, tak se půlka z nich poblije už jen ze vzdálenosti dvaceti metrů od těla a pokud by tedy někdo hrdině se nepoblil, tak by kostýmek opravdu načichl pachem mrtvoly a nepromenádovala se v něm celý díl..spíš by ho ze sebe okamžitě strhala, spálila ho a pak strávila čtrnáct dní pod sprchou....Kdo mi vadí také jsou postavy. Booth v podání Boreanaze, no dejme tomu..ten ujde...Kůstce jsem musela hodně dlouho přicházen na chuť, byla mi strašllivě nepříjemná nejen chováním, ale i vizáží...ale budiž....kdo mě jednoznačně neuvěřitelně sere je výtvarnice Angela Montenegro. Nejenom, že je hnusná, já navíc nechápu, proč jsou z ní všichni muži tak paf....navíc celou jednu řadu seriálu držela celibát a to bylo něco tak trapného, jak pořád žvatlala tou svojí obrovskou pusou, jak je nadržená....no prostě ble ble!!!! Ta doktorka Cam, tak ta je ženský ekvivalent Jeffa Goldbluma už po přeměně v mouchu. Umí jen maniakálně mrkat, ksichtit se...a dr.Sweets, to si opravdu dělají legraci. V žádném seriálu není tolik hlavních postav, které jsou odporné fyzicky. Vyměnila bych to zfleku :-D

Sedm statečných (1960)

to je prostě libůstka - film mého mládí. Miluju je všechny do jednoho. A až dneska jsem si všimla, že představitel Sherlocka, Benedict Cumberbacht, jakoby z oka vypadl Jamesi Coburnovi. Ta podoba bere dech.

Stáhni mě do pekla (2009)

no tak to byla ale nechutná bába!!! Po filmu jsem si šla zapálit na balkon, koukala jsem do tmy a normálně jsem měla sevřené půlky, páč jsem čekala, kdy na mě přiletí posmrkaný šnutpychl...a Milošův tanec ve vzduchu, joj....takové filmy mám ráda. Lekačky akorát, černý humor taky akorát a scéna v hrobě s plovoucí mrtvou babou hodně povedená!!!

Střepy v hlavě (2008)

prosím, může mi někdo osvětlit pointu? Já u toho usnula, ráno jsem si to pustila, nechápala jsem to, pustila jsem si to znova, opravdu důkadně jsem se soustředila, ale jak říkal major Terazky: "to hovortě, Kefalín,svojej starej matěri. Já som majorom a něvjem s teho nič...." :-D hodnocení nedávám, protože jsem to opravdu nepochopila. Mohl by mi někdo do pošty napsat, co to mělo znamenat? Jinak herečka je kost luxusní, krásně se na ní dívá.....

Teletubbies (1997) (seriál)

no - víte, jak se museli nachechtat ubozí dabéři, kteří tento "skvost" namnamtovali, našišlali, nahekali a napapááálááláálovali?? DIvím se, že to vůbec mohli ustát a nadabovat to bez záchvatů smíchu a slz přímo na place...:-D Nejlepší epizoda je "Frkačka", kde církev zjistila, že je to díl oslavující gaye, jak lálá foukla do frkačky a tinky winkimu jí dala k prdelce a jemu se to líbilo :-DDDDDD a dělali tuli tuli...vždyť je to roztomilé, když si chcete spravit náladu a podívat se na totální dementárnu a dobře se u toho nachechtat....odpad to není :-D

Tenkrát v ráji (2016)

Strašné. Co strašné, příšerné!!! Ten střihač byl asi evidentně ožralý, protože trailer slibuje dost napětí a nic...nuda...zero....bored...usnula jsem u toho, dřímala jsem. To se mi ještě nestalo. Je to naprostá slátanina, chudák Vavřinec Hradilek - ten to naopak jako neherec táhl dost..trailer má scény, které v tomhle "díle" vůbec nebyly.... i roky a data jsou zpřeházené sem tam....Jednou je malá nemluvně, pak chodí, drží se mámy za ruku, pak jí máma zase nosí coby nemluvně, pak zase malá chodí...na konci a na začátku komisař Wolf :-) hehe...tohle je jedna velká obrovská NUDA...nic víc, nic míň. Prostě NUDA. A nemusela to být nuda, naopak.....bohužel. Co udělá špatný střih s potenciálem dobrého filmu, to je teda věc.....