Bella a Sebastián (2013)

Nedíval jsem se na rozpočet, ale po vizuální, herecké i hudební stránce - prostě i film jako celek - působí jako velkofilm za 100+ milionů EUR. Pastva pro oči, uši i srdíčko :-)

Ztracen ve vesmíru (2011)

Nevím co cítili tisíce jiných, jak se nám na konci snaží autor vnutit. Já celý film cítil vizuálně krásnou, nicméně bohapustou NUDU a když na konci vyzývají diváka, aby zavřel oči, tak mohli být rádi, že díky poutavému prostředí, ve kterém se film odehrává, jsem oči nezavřel už tak o hodinu dřív... Pokud bych hodnotil, jak je film natočený, tak je to na plný počet hvězd, hudba krásná a všechno do sebe krásně zapadá. Až na jednu drobnost. Na takovou maličkost. Že produkce zapomněla pro tento snímek najmout scénaristu, tak se pod to nic aspoň podepsal sám režisér, aby se neřeklo. Nicméně mé hodnocení je dáno celkovým dojmem z filmu a ten mě prostě nesedl, nic mi nedal a pustit si krásné záběry z vesmíru s příjemnou hudbou můžu i na 10 minut z youtube a nemusel bych koukat na otravně magořícího chlapa, který to zahrál tak neuvěřitelně (rozumněj, vůbec jsem mu jeho roli nevěřil), že... No, on je nesmysl psát k filmu beze smyslu, nějaký smysluplný komentář :-D

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Kdo film neviděl, doporučuji. Není to točený, jako klasické předchozí komiksovky, ale spíše formou klasik politických thrillerů se zajímavou kombinací akčních prvků filmů devadesátých let, jako např. velmi znatelná inspirace v Nelítostném souboji DeNira a Al Pacina. Je hodně poznat, že tvůrci potřebovali oslovit celou novou cílovou skupinu diváků, tedy těch, kteří neujíždějí na filmech o super hrdinech. Možná i proto má Cap. America velmi decentní uniformu, homo přilbu skoro celý film nenasadí, aby nebyl k smíchu :-) a štít má po většinu filmu tak ošoupaný, aby co nejméně trčely divákovi do očí barvy ameriské vlajky. Jinými slovy, tvůrci udělali maximum proto, aby si film mohli užít i diváci ze zbytku světa, který je na USA cím dál víc a víc naštvaný a povedlo se ;-)

Za borovicovým hájem (2012)

Dobře uvařený film dokážu ocenit. Sice jsem si pustil úplně jiný film, než o jakém jsem se dočetl v obsahu filmu (jsem si pořád říkal, jak by z toho udělali drama natažený na celou stopáž), ale od přechodu do druhé třetiny jsem pochopil a pak už jsem si film jen vychutnával. Jasně, ten kdo si tenhle film pustil podle obsahu, je mu méně než 12 let a ještě nepochopil, že filmy na 5 hvězd opravdu není každá poslední pikačovina s upíry a podobně, ten teď prostě nemůže dát nic lepšího, než dvě hvězdy, ale já si film fakt užil ;-)

Nebezpečná rychlost (1994)

Že má film chyby na kráse a není na 5 hvězd? Určitě ano. Ale já hodnotím podle subjektivního zážitku z filmu a kdyby byla nostalgie trestná, tak už bych seděl dvacetkrát na doživotí! PS: Mám dojem, že scéna se zvedáním zvonící veřejné tel. budky mohla být rozhodující pro budoucí obsazení Reevese do Matrixu, protože ta scéna i s výrazem ve tváři tam byla nejedenkrát okopírovaná do detajlu ;-)

Truman Show (1998)

Je jedno, kdo to režíroval. Tenhle scénář nešel natočit špatně. Nemůžu říct nic víc, než ze Andrew Niccol je bůh! :-)

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Takhle si záverem podělat hodnocení, to už jsem u filmů neviděl dlouho... Celý film je velmi dobře natočený, klidně bych se rozhodoval mezi 4 až dokonce i 5ti hvězdami, kdyby mě film opravdu pobavil až do konce. Ale doprčic, když už chci natočit seriál na pokračování a nehodlám hrnout zprazgřivené rychlokvašky po půl roce hned do kina, tak aspoň kopnu producenty do prdele a vyřvu si o 10 minut delší stopáž, aby ten roční předěl mezi filmy nebyl takovou ranou šípem do hlavy diváka. Sááákra, takhle už mi na hlavu dlouho žádný film nenakálel :-D Kdybych si toho byl vědom předem, tak bych počkal na další film a podíval bych se na ně hned za sebou. Ovšem podle dostupných informací se obávám, že nejlepší bude ještě jeden přeskočit a pak se podívat na všechny 3 zároveň, protože jestli pokračování (vše tomu nasvědčuje) udělá to samé, tak se jim na další film už můžu... víte co ;-) Bože, takhle zprasit výborně natočený film. aaaaarggggh (komentář psán v afektu ihned po dodívání, pozn. autora)

Kluk na kole (2011)

Film je sice natocen velmi realisticky, coz mi sedne. Ale tak moc casto zajizdi az do nerealnych absurdit (sorry, ale nad timhle nesympatickym iracionalnim spratkem by musela zlomit hul i matka Tereza...) a ani nemluve o uplnem zaveru, jehoz poslani jsem sice pochopil, jako prohloubeni zaveru, ale opet tak nerealne a absurdne, ze tim tento snimek ztratil u me i 3. hvezdu. Normalne festivalovky zeru, ale cas od casu se proste objevi nejaka pro mne tak nestravitelna, ze proste ne ;-)

For the Love of a Child (2006) (TV film)

Fascinující příběh natočený fascinujícně nudně a nicovatě. Až ke konci tak posledních 10 minut jsem to považoval aspoň za film. Nebýt úžasného hereckého výkonu ztýraneho dítka, tak bych nedal ani ty 2*, ale obě si je Matthew za tuhle roli zaslouží... Většina ostatních postav jsou totiž tak neuvěřitelně ploché a toporné, že ani nestojí za zmínku.

Enderova hra (2013)

Nemohl jsem si pomoct, ale po tom, co jsem se podíval na novinku Enderova hra (2013), tak jsem si mimoděk vzdáleně vzpomněl i na starou dobrou klasiku Hvězdná pěchota (1997) a musel jsem opět po letech vidět znovu. Vtipné je, že ačkoliv je Hvězná pěchota o level výš, tak to není v tom, že by byla lépe natočená, ale je to jen a pouze tím, že si nenechala studiem seškrtat všechnu nadsázku jen kvuli přístupnosti.