Viperine

Česko
..tvora zvídavá

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 1.11.2014  18:52

Je to fakt nuda, když už ve třetině je nad slunce jasné, jak to dopadne... Nezachránila to ani velmi slušná obrazová stránka filmu a herecké výkony.

• 21.4.2014  18:48

Průměrná minisonda do života jisté skupiny současné mládeže. Bohužel trochu nablblá a bez hlubšího smyslu. Dá se na to podívat, nemůžu říct, že bych se vyloženě nudila, ale jinak mi to nedalo zhola nic. Tak pokud chcete nějak "zabít" hoďku a půl...

• 12.4.2014  20:37

Velmi originální a neotřele vtipný příběh dvou poněkud zvrácených jedinců na okraji společnosti. Rozhodně ne mainstream, ale taky žádná megaúchylárna. Pěkný vizuál, dobrý scénář a slušný závěr, který to neposlal do kytek. Doporučuji milovníkům "trochu jiných" filmů.

• 21.3.2014  22:40

V rámci duchařin musím dát čtyři, protože ve srovnání s jinými svého druhu je tohle dost "chytrý" a nenásilně vystavěný kousek, který nepostrádá napětí, ani atmosféru. "Bubáky" sice normálně moc nevyhledávám, ale tohle mě dokázalo zaujmout po celou stopáž (teda až na posledních pár okýnek, která mohla klidně chybět). Snad proto, že je to i taková malá detektivka.

• 21.3.2014  19:29

Komedie, u které asi nebudete řvát smíchy... je to spíš jemnocitná záležitost ;). Poklidnější tempo a čtení mezi řádky vyžadují jistou míru pozornosti, což mi neva, není to ale film pro každého, to uznávám. Pestrobarevné a charakterově rozmanité roadmovie o tom, jak se tři mírně pošahaní bratři vydávají do Indie navštívit svojí něméně pošahanou mamku.

• 8.3.2014  20:44
    Bunraku (2010)

Zábavné pokoukání. Estetika maličko předbíhá herecké výkony (některých), ale to tomuhle hravému dílku neubíra na kráse. Žánrově by se Bunraku vešlo i do komedie - scén k smíchu a pousmání je tam nemálo a celá atmosféra filmu je příjemně ironicky nadlehčená. Je to ten typ "akčňáku", na kterém si pochutnají i ti, kdo normálně extra nevyhledávají akční filmy, kde se to mydlí "tu hlava - tu noha - tu oko". Je to taková vtipná, lehce napínavá pocta komixu a bojovým hrám, zvládnutá líbezně - díky umnému využití současných technologií - jak obrazově, tak zvukově. Woody Harrelson, jeho vtip a jeho vyskakovací panáčci by byly na 5*.

• 3.3.2014  07:22

Tma, šerosvit, to nevyřčené i vyřčené v obraze.... Tentokrát forma předčí obsah o něco víc, než jsme u Greenawaye zvyklí - ne doslova, ale v celkovém vyznění. A nebo je tomu právě naopak? Pak by nejspíš pomohlo pustit si film podruhé - zdálo se mi, že pro samé pozorování toho mnoha dění "na plátně" nestíham pobrat všechny souvislosti, metafory, odkazy, nuance.

• 2.3.2014  20:31
    Odpojit (2012)

Průměrné drama s místy poněkud přiblblým scénářem, který se tváří rafinovaně. Námět je sice zajímavý a velmi "současný", což mě přilákalo, ale jinak je to ničím nevybočující jednohubka bez výrazné atmosféry.

• 25.2.2014  17:50
    Morke (2005)

Napnutá jak kšandy jsem byla... od začátku až do konce. Tenhle film je zářný příklad toho, že i za málo peněz se dá udělat hodně muziky. Dle mého je to dokonce herecký a scénáristický megakoncert. Hodně zahuštěná a sugestivní atmosféra, nenásilná a přitom všeprostupující dramatičnost, výborná kamera a obrazová stránka filmu vůbec... Navíc neustálý dějový vývoj - doslova prošpikovaný zvraty, ale přitom ne po povrchu se klouzající úprk. Velké nadšení. PS: v zařazení do žánru mi tak trochu chybí "Psychologický" - nejeden milovník onoho "žánru" si na tomhle smlsne.

• 24.2.2014  07:23

Ještě je čas! ;) http://vimeo.com/25008515

• 22.2.2014  08:23
    Ona (2013)

Čekala jsem, že tenhle příběh bude za vlasy přitažená růžová knihovna, ale ve skutečnosti je až mrazivě blízký realitě - nejen té budoucí. Sociální (ala "intimní") deprivace, pohodlnost (lenost?), touha po dokonalosti a podvědomá potřeba pocitu sounáležitosti nás ve spojení se stále širšími možnostmi technologií vedou na cestu, které nejspíš není vyhnutí...

• 20.2.2014  09:21
    Aphex Twin: Windowlicker (hudební videoklip) (1999)

Velmi pudová záležitost... niga!

• 20.2.2014  08:22

Oceňuji především sociální podtext Aliho revolučního přístupu ke kritice naší společnosti. ;0P

• 19.2.2014  09:58
    I Fink U Freeky (hudební videoklip) (2012)

... upozornuji, že hodnotím video, ehm.. =)

• 19.2.2014  09:52

Jo... umět se tak uvolnit...

• 19.2.2014  09:07
    Barbarella (1968)

Hledáte něco pompézního? Vypněte nároky intelektuálního charakteru a s chutí do toho...

• 19.2.2014  00:56

Velká "rodinná" konverzačka, která si celou dobu udržuje šťávu, tempo, vtip a spád. Civilní vtipné "drama" o společenství, kde sice "kámen š*kal cihlu", ale nepostavilo to mezi ně zeď.

• 18.2.2014  18:40

Jedno z nejlepších a nejpropracovanějších fantasy současnosti. Fantazijní, snová a tajemná pohádka... rafinovaně snoubená s drsnou realitou, ze které je třeba utéct, aby se dalo přežít. Navíc úžasné masky, triky a aranže, strhující atmosféra.

• 18.2.2014  17:35

Famózní... herecké výkony, scénář, atmosféra, příběh, humor... prostě všecko, no fakt! ;)

• 18.2.2014  08:53
    Elysium (2013)

Mnoooo.... to je teda pecka! Opravdu strhující... Další totální pitomost. Z herců stříkají emoce asi tak jako z voskových figurín, akční bojové scény se poznají podle toho, že se hooodně mlátí kamerou (nejspíš prostá snaha ušetřit si práci s grafikou), utečenci se můžou přerazit, aby se vydali na jistou smrt, americko-dojemné scény samozřejmě nechybí... Velmi hloupá sociální agitka za střední nižší a nižší a nejnižší... ale naštěstí skoro všecko dobře dopadlo! Další blábol na seznam "za hodně peněz málo muziky".

• 17.2.2014  19:38
    Maker, The (2011)

Pětiminutová animovaná lahůdka s nečekanou pointou. Parádní je i kamera, zvuk a nasvětlení. Něco pro milovníky harampádí, "found objects" a "made from scraps". ;)

• 17.2.2014  07:43
    Android (1982)

Vizuálně sice lehce nadprůměr, ale jinak dost nablblé a výkony herců mizerné a toporné, a to včetně Kinského. První čtvthodinka vypadala celkem nadějně, ale čím "rozvinutější" a "dramatičtější" byl děj, tím větší to byla nuda. Nemám nic proti béčkové produkci, ale tady mi úplně chyběla atmosféra a vadily trapné pokusy o vtip. Slušně vypadající zbytečnost.

• 15.2.2014  08:21

Představuju si, že Herzog je kvítek jabloně a Lynch je čmeláček, co přinesl pyl... a jak to dopadlo? Nakonec nám vyzrálo parádně vybarvené, ironicky hořkosladké, šťavnaté jablíčko... // Zabil svou matku mečem... tak to bude jistě psychopat... nebo minimálně krátkodobě, ale hodně vyšinutý jedinec. No a pánové Herzog a Lynch nám nabízejí vzácnou možnost nakouknout pod pokličku takového "magora" - postupně se za pomoci dvou jeho blízkých přátel probrat událostmi několika předcházejících dní, které vyústily v podivnou tragédii. S nadšením a napětím jsem sledovala tenhle tijátr - výborně obsazený a zahraný, opentlený lehce perverzně kýčovitou estetikou a rafinovaně, ale s jistou lehkostí vrstvený. Herecká symfonie, výborný scénář, netradiční zážitek...

• 14.2.2014  08:11

Originální nápad s perfektní realizací. Pocta černobílému němému filmu.. a myslím, že dopředu neinformovaný divák by si možná ani nevšiml, nebo by ho apoň hned nenapadlo, že je to "jenom jako". A taky si myslím, že pan Lovecraft by měl radost. A ještě si myslím, že tenhle snímek si mohou vychutnat i ti, kdo normálně nekoukají na staré němé filmy. Z mého pohledu to nemá chybu. Obraz skvěle "přefiltrovaný" do starožitna. Soundtrack je ú-žas-ný! (chvílemi dokonce hodně na pomezí současných industrial/noise stylů - to, co se mi linulo do uší po 17.minutě mě rozsekalo :). Zahráno parádně, kostými, líčení, interiéry, stylizace dokonalé. Klobouk dolu, palec nahoru.

• 13.2.2014  08:32
    Det okända. (2000)

Jestli se takhle ve Švédsku chovají biologové k nalezeným záhadným organickým vzorkům, tak to ve výzkumu asi moc daleko nedotáhnou... ala 'jéé, ono se to hýbe - hm, divný - dejte to do krabice ven, netřeba ani přiklopit a jdem si dát pivo..'. Pokud se vám ale povede vypnout logiku, lze si tenhle horůrek i užít, protože "ruční" kamera je velmi slušně zvládnutá, prostředí hlubokého lesa k pokoukání, atmosféra taky slušná, herecké výkony též ucházející... ale jak říkám, raději u toho nemyslet...

• 10.2.2014  09:34
    Hra o smrti (2002)

Neříkám, že to není nadprůměrný snímek, ale v průběhu jeho sledování jsem se několikrát shledala v nudě a lekování (hlavně v druhé polovině)... přestřeleně dlouhé dialogy a monology a "filozofování", které nevyzní, příliš dlouhé scény, kterým ale chybí potřebný náboj k udržení pozornosti a napětí atd. Vizuálně a formálně dobrě zpracovaný snímek, ale celkový dojem vyšuměl do ztracena..

• 5.2.2014  19:26
    Gravitace (2013)

Krása vesmírná, krása nesmírná... jen ta dojemná USA-klišé si mohli strčit za klobouk.

• 2.2.2014  09:42
    Mutace (1980)

Zapálený vědec - badatel na poli možností rozšiřování lidského vědomí, nebo muž na pokraji schizofrenie? Nebo obojí dohromady?... pak je to chůze po tenkém ledě. A vono jo. (Fandové Cronenberga, zbystřete.) Vizuálně poutavé, atmosférické, symbolikou protkané. William Hurt podal slušný výkon.

• 1.2.2014  19:43

Jsou filmy, u kterých je třeba myslet. Pak jsou ty, u kterých netřeba... Zde je jeden takový. Tady na ten se prostě kouká a kochá se, jak parádně se ti kostlivci řežou, jak démoni dělají bububu a kous-kous, jak hlavní hrdina - nečekaný to drsňák - bojuje s temnotou, aby se mohl vrátit domů, do své milované práce v supermarketu. Mentálně nenáročná, ale vtipná a nápaditá zábava a parádní triky.

• 1.2.2014  19:25
    Citadel (2012)

Velmi strašidelné ve svojí myšlenkové podstatě... Atmosférické a sugestivní ve svém podání... Psychotriller s hororovými prvky se sociální tématikou. Kdo hledá strašidla, příšerky, nebo zombárnu, tak tady ne... tady je to o živých zrůdách.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8