Ronin (1998)

Klasika svého žánru, prostě poctivý film o chlápcích, kteří si už něčím prošli, dokážou při sobě beze slov držet a chránit se ale dokážou se i zradit. V tomto filmu se mě strašně líbí Robert De Niro, ukázkově zde projevuje své charisma, je zde spousta skvělých scén, ať už akčních, tak i ,,tichých´´. Nádherná scéna když v hale totálně ,,odzbrojí´´ mladšího namachrovaného ,,žoldáka´´. Kdo má rád tenhle typ filmů, musí vidět. Poprvé jsem viděl cca před deseti lety a nikdy neomrzel.

Truman Show (1998)

Včera jsem poprvé viděl tohle dílko a docela mě to šokovalo. Ten děj je prostě šílenej, když si člověk uvědomí, že by od narození žil vlastně v uměle vytvořeném městě a nic nebylo doopravdy, zcela upřímě to ve mě vyvolávalo ztísněné pocity a potřebu odněkud utéct. Vážně (po asi milionté zde v komentářích) originální nápad. Po dlouhé době film, který ve mě vyvolal spoustu myšlenek. Určitě doporučuji!!!

Absolutní moc (1997)

Skvěle koukatelná kriminálka s originální zápletkou, kterou vyzdvihují Ed Harris a Eastwood a maličko potápí celkově ten děj, mohlo to být celkově trošku napínavější a více propletené, pak by to bylo jasných pět hvězd.

Knoflíkáři (1997)

Povídky které dokáží skvěle pobavit ale zároveň skvěle nudit. NA JEDINEČNOST ČLOVĚKA!

Kontakt (1997)

Zajímavý námět, typ filmu, kde se dlouho vlastně nic konkrétního neděje ale nabádá nás to, co bude dál, což mám rád, ovšem nic zase tak zajímavého se tam nakonec nestane. Navíc mi tam dost vadil ten náboženský podtext, kdo nevěří v boha, nemůže se zůčastnit této akce... ty vole :-) ... církev není nic jiného než velice dobře propracovaný byznys, o čemž by se dalo dlouze diskutovat, ale to sem nepatří. Celkově průměrný film, který určitě zabaví, ale mě ho stačilo vidět jednou.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Kriminálka s příjemnou zápletkou a pár zvraty, která poukazuje na to, že fízl je zkorumpovaná svině a je silnej jen ve více lidech, což platí pořád a všude. Upřímě za mě nic extra, podle zdejšího hodnocení jsem tedy čekal víc.

Na ostří nože (1997)

Velice povedený survival, při kterém v průběhu filmu vyjdou na porvch o hlavních hrdinech další problémy a boj s přírodou se změní v souboj osobní. Hrozně se mi líbí herecký výkon Hopkinse jako Miliardáře, to jeho vystupování, jistota a klid, takhle se chovají lidé co něco dokázali.

Není co ztratit (1997)

Jedna z nejlepších ,,normálních´´ komedií, co jsem kdy viděl (normální myslím tím, že film není plný rádoby vtipných scén jak se někdo někomu vysere na hlavu třeba a divák se má smát). Příběh o dvou uplně odlišných lidech, z uplně jiný společenský vrstvy, kteří by se jinak těžko v životě setkali, kdyby si Nick Beama nemyslel, že ho podvedla manželka a tak sedl do auta a bezmyšlenkovitě prostě někam jel. Jak už tu někdo psal, tak jen potvrzuji, že scénka s tancujícím ochrankářem je nazapomenutelná.

Sběratel polibků (1997)

Kriminální thriller s prvky úchylna o jednom (nebo více?) únosci mladých holek, jejich následném věznění někde v podzemí a nucení k lásce k samotnému unosci zajímavými prostředky. Váhal jsem mezi 3 - 4 hvězdičkami, jelikož chvilkama mi ten příběh trošku neladil, bylo to takové rozházené ale jo, 4 hvězdy si to z mého pohledu zaslouží, je to sice známé filmové téma ale zase trošku jinak natočené a pěkně zahrané.

Titanic (1997)

Krásnej příběh o strašným neštěstí, kterým od začátku divák tak jako romanticky proplouvá a v poslední hodince nabere na obrátkách - stejně jako ta loď, která nabrala na obrátkách směr ke dnu.