Útěk z vězení - Série 1 (2005) (série)

Je to sice napínavý a dobře jsem se u toho zabavil, ale je tu na můj vkus až moc nelogičností. Do zlatého fondu seriálové tvorby se to u mě tedy nezapsalo.

Příběh kmotra (2013)

Slušný film. Je v něm velmi dobře zvládnuté "vyprávění" pomocí atmosféry, čemuž dost pomohly herecké výkony a krátké úderné dialogy. Všechno se děje rychle, není moc čas vstřebávat. I když to není přesně podle skutečnosti, tak věřím, že takhle nějak ti dnešní miliardáři mohli vznikat. Jen někteří dokázali včas přestat a jiným k tomu pomohla kulka do srdce. Příběh kmotra jsem si užil a závěr jak ze hry "Mafia" potěšil. Jen ten konec mohl být trochu pomalejší, aby měl větší dopad. Kouknu se klidně rád znovu. Roli Vicy Kerekes považuji za naprosto zbytečnou.

Vyšetřování ztráty třídní knihy (1997) (divadelní záznam)

Seminář ve srovnání s jinými hrami povedený, zato hra podprůměrná. Na konci jsem usínal. Tři hvězdičky, ale je to tak tak.

Černé zrcadlo - Železná vůle (2017) (epizoda)

Výborně natočené, ale bohužel myšlenkově prázdné. Celou dobu jsem seděl přikovaný k židli a ani nedutal. A bohužel jsem se nedočkal. Bylo zde na mě až moc logických nesmyslů a závěr mě upřímně rozesmál, což asi nebyl účel. Nejslabší díl Black Mirror.

Teorie tygra (2016)

Teorie tygra mě mile překvapila. Jde o milý film s decentním humorem a neobvyklou zápletkou. Průběh je sice poměrně banální, ale díky tomu mohou zazářit skvělí herci. Ti se svých rolí ujali na jedničku. Film pobaví a donutí k zamyšlení nad vlastním životem, což se mi líbí. Co je lepší - být podvedený blbec nebo šťastný táta?

Hlas smrti (2005)

Tísnivá duchařina. Nečekal jsem, že mě to tak dostane. Moc se mi líbil přerod z nevěřícího Tomáše na fanatického sledovače šumících videí. Konec je bohužel slabší, ale za to si můžu sám. Měl jsem po skvělé první polovině filmu moc vysoká očekávání.

Sunshine (2007)

Hlavním problémem tohoto filmu je to, že na nic není čas. Není prostor představit postavy, pozadí mise, technické principy... Prostě stanice letí a pak se začnou dít věci, které není čas divákovi vysvětlovat. Tak se prostě stanou a než se divák rozkouká, tak už se děje něco jiného. To mě tady hodně štvalo. Zápletka, atmosféra, efekty a nakonec i samotný závěr mě přesto přesvědčily dát solidní hodnocení. Být to bez Pinbackera, tak by to mohl být skvělý sci-fi thriller. Ale bohužel.

Insomnie (2002)

Solidní napínák, kterému vévodí skvělý herecký výkon Al Pacina a poměrně chytrý scénář. Několik drobných nelogičností pominu a musím uznat, že jsem si tenhle vnitřní boj stárnoucího poldy dost užil.

Upgrade (2018)

Tenhle film mě zaujal trailerem a hudbou. Jinak jsem o něm nevěděl zhola nic a díky tomu jsem si to v kině užil. Přicházel jsem totiž s otevřenou myslí a ta byla naplněna. Je zde plno maličkostí, které fungují a dohromady to dává velmi chutný celek. Zábavný film, který vede k zamyšlení a dělá to stylově. Dokonce jsem i uvažoval, že bych na to šel hned podruhé :)

Deadpool (2016)

Film hodně sází na stylové hlášky, bojové scény a krásnou Morenu Baccarin. Čekal jsem víc. Líbilo se mi retrospektivní vyprávění a některé vtípky neměly chybu. Over the top akční sekvence mi občas nesedly. Jednohubková zábava je to dobrá, ale že bych to musel vidět znovu, to asi ne.