Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Sci-Fi
  • Animovaný

Recenze (752)

plakát

Než jsem tě poznala (2016) 

Krásný a otravný film současně. Krásný v tom, jak si bohatý arogantní chlap a naivní ztřeštěná holka našli cestu k sobě. Otravný v tom, že je hodně natahovaný (čekání na nějakou akci nebo zvrat je tu skutečně nekonečné) a v závěru jsem jim úplně přestal věřit. Mít nějaké hodnoty je v pořádku, ale spláchnout je do záchoda kvůli víkendu u moře už mi přijde fakt přehnané. U humorných drobností jsem se bavil, obočí hlavní hrdinky se kroutilo jak žížala, bláznivé oblečky se střídaly jak na běžícím pásu. Stačí mi to na tři trochu slabší hvězdy.

plakát

Lásky čas (2013) 

Velmi solidní romantika. Vážněji pojatá, se silným (i když předvídatelným) poselstvím, dobrým castingem, hudbou a trochu zmateným vyprávěním ve druhé polovině. Margot Robbie v menší roli je tady fakt bohyně.

plakát

Krkonošské pohádky (1974) (seriál) 

Vynikající článek shrnující to, co je na tomhle večerníčku špatně. To ale nic nemění na tom, že je to prostě moc hezká pohádka. https://dfens-cz.com/krkonosske-pohadky-a-klasicka-zmrdologie/

plakát

Postřižiny (1980) 

Mám z toho rozporuplné pocity. Na jedné straně se mi líbila poetika a celkový dojem z filmu. Na druhou stranu to nemělo skoro žádný děj a všechno se točilo jen kolem toho, aby divák co nejvíc koukal na Vašáryovou. Pepin byl chvilku vtipný, ale pak už jen otravný. A ten závěr, kdy si paní správcová nechá veřejně nařezat a všichni jsou z toho paf? Asi se změnila doba či co.

plakát

Angelika, markýza andělů (1964) 

Slavná Angelika nezklamala. Sice se mi některé postavy pletly a v ději byly značné skoky a podivnosti, ale i tak jsem se bavil. Michele Mercier byla skutečně krásná ženská, těžko mohli vybrat někoho lepšího. Nádherné kulisy a efektní scény na mě fungovaly. I tu lásku až za hrob jsem jim uvěřil, takže herectví muselo být taky ok. Na další díly se úplně dívat nepotřebuju, ale jsem rád, že jsem viděl aspoň ten první.

plakát

Haló, haló! - Kvarteto Excelsior (1989) (epizoda) 

"Monsieur, nemůžete už nechat toho D-dur? To kladívko mě tluče do zvlášť zranitelného místa." Výborný díl.

plakát

Haló, haló! (1982) (seriál) 

Je to blbost? Je. Ale o to tady právě jde. Nejlepší způsob, jak si udělat legraci z hrůz druhé světové války, je vygenerovat tak absurdní, šílené a neuvěřitelné situace, až člověk kroutí hlavou. Pokud vám vadí opakování jednoho vtipu ve sto obměnách, raději koukněte na něco jiného. Já jsem na to přistoupil někde u pátého dílu a od té doby se velmi dobře bavím. "Ó René."

plakát

Haló, haló! - Težké manželství (1988) (epizoda) 

- "Dobrý večer, pane Alfonsi. Nehledáte hanbatou holku, která Vám udělá potěšení?" - "Prosím Vás, slečinko, já jsem velice vážený člen této obce. Jsem pilíř společnosti, základní kámen našeho řádu... Kolik?"

Ovládací panel
12 bodů