• Pohádka

Chceš mě, chci tě (2009)

Gerard Butler rocks :) Katherine je tak krááásně (no, jasně) upjatá. Ale jo, ve filmu mi sexističtí chlapi vůbec nevadí. 8)

Ti druzí (2001)

Na tento film se musíte podívat dvakrát. Poprvé, abyste viděli překvapivý konec a podruhé abyste si v průběhu filmu mohli vychutnat to, co se dozvíte na konci prvního zhlédnutí.

Zelený sršeň (2011) odpad!

Božeee, to je skutečný odpad. Doopravdy nechutné.

Tohle je válka! (2012)

Way too American for me. Já vám nevím, v podstatě je na koho se koukat, místy je to i vtipné, ale tak hloupoučké...a jako emancipovaná žena tento film prostě nemůžu podporovat. :D Jo - Reese, je ti 35, to už je přece jenom dost na tento typ filmu... Btw. těším se, až uvidím někdy takovýto typ filmu a budu moci říct, že mě konec překvapil.

Dobrý Will Hunting (1997)

Jak již tady bylo něco podobného řečeno. Koukám na ty hollywoodské bijáky, ve kterých Affleck s Damonem hrají a jsem poměrně zklamaná. Ale čas od času se nostalgicky vrátím k tomuto filmu a uvědomím si, že ti chlapci měli již v 25 letech (nebo to ani ne, když to psali) sakra talent. Matt Damon, doplňovaný skvělým Robinem Williamsem? V tomto filmu lambáda. 8)

Zápisky o skandálu (2006)

Film, o kterém se příliš nemluví, ale rozhodně by měl být zhlédnut. Skvělý výkon Cate Blanchett, ale hlavně Judi Dench.

Requiem za sen (2000)

Velmi silný film, který je o závislosti, nejen na drogách. Co pro mě bylo překvapením, byl "legendární" výkon Ellen Burstyn. Kdyby film zůstal pouze u problematiky mladých lidí, užívajících všechny možné druhy drog, byl by průměrný. S úlohou a motivem, který ztvárnila Harryho matka, jej řadím do nadprůměru. Jeden z mála filmů, u kterého jsem si řekla, že byl skvěle zrežírován a sestříhán (u průměrných filmů si takových aspektů příliš nevšímám). PS: Rozhodně si poslechněte soundtrack. ;)

Klub rváčů (1999)

Problémem filmů s překvapivým koncem, který vše absolutně otočí, je ten, že se na něj "nemůžete" podívat vícekrát. Stejně jej ale zbožňuji.

Stepfordské paničky (1975)

Creepy. Nejraději komentuji filmy, když jsem ještě plná dojmů, což je právě tento případ. Asi se mi ještě nestalo, abych po celou dobu filmu (no, první čtvrthodinka byla slabší) byla napnutá jak struna. Tep 130, husí kůže byla mým všudypřítomným přítelem. Katharine Ross jsem v Absolventovi neměla ráda, ale tady byla skvělá. Jen bych jí pro příště doporučila nosit podprsenku, příliš to odpoutávalo pozornost (ne v dobrém slova smyslu). A jak jsem byla ráda, že to neskončilo happyendově. Anebo? Dobrá rada nad zlato? Nestěhujte se z města. Nevíte, co nového vás může potkat na venkově. 4,5 hvězdiček 8)

Bruno (2009)

Naštěstí nejsem příliš konzervativní divák, abych říkala, jak stupidní, nízký, ubohý a nevím ještě jaký tento film je. Mně se to prostě líbilo. :) SPOILER - nemůžu uvěřit tomu, že říkám, že ta závěrečná scéna v ringu byla jednou z nejromantičtějších scén, jaké jsem kdy viděla. 8)