Riddick (2013)

V téhle recenzi nebude žádné tuli tuli, Proč? Riddick se vrátil. A já ždímám už třetí kapesník. Co to? No protože nemůžu dát pětku. Jak já byl natěšen a zároveň se bál. A splnilo se obojí. Riddick je opět Riddick, žádná změna směrem k vyměklosti nenastala a Diesel by mohl z fleku dělat fernetářům předsedu. Rovněž Riddickovský svět je k zulíbání. Fauna, flora, prostředí, vohozy, styl, stavby, stroje, to všechno je na podtrženou a dvakrát červeně obtáhlou jedničku. Před tlačítkem s nápisem -5 hvězd- však leží menší kupička hnoje, která zapáchá a nedovoluje se k čudlajzu přiblížit. A ta kupička má název charakter vedlejších postav. Nekrouši se tu jen mihnou a místo nich tu máme žoldáky. A to je ten problém? Jo, to je ten problém. Když vzpomenu na předchozí díly, tak tam žoldáci taky byli. Ale byla to po čertech charismatická a dobře vykreslená sebranka. A tady? Bezbarvý kolektiv nic neříkajících, snadno zapomenutelných postav. Některé z nich jsou tady opravdu jen do počtu a jejich existence je až zarážející. Jakoby všichni měli něco zajímavého říkat, něco fakt důležitýho udělat, ale v průběhu natáčení už na to nezbyl čas, nebo se na to zapomělo. A to je obrovská škoda. To je to cosi, co filmu chybí a degraduje ho minimálně o stupeň dolů. Tři nebo čtyři. Já, jako Riddickův věrný hooligan se přikláním na čtyřkovou stranu.

Pěsti ze železa (2012) odpad!

Jako malý snil jsem, že jednou budu velký mistr kungfu. A ne ledajaký mistr. Snil jsem, že budu světoznámý, tvrdý a jako trojka šmirgl drsný nigaraperokungfu smithmástr. A ten smithmástr musí být korunovaný nějakým pekelně nebezpečným a hrůzu nahánějícím jménem..... třeba Tadeáš! Tadeáš, který je bez svého kungfu umění jako bez rukou. Náhle přišel oscarový herec RZA, který mého vysněného hrdinu zahrál a zrežíroval zároveň. A můj sen se rozplynul jako smradlavý pšouk. Ze snu se stala stěží dokoukatelná plížící se hrůza a já se jen modlil. Modlil jsem se ať už to skončí. Ať to proboha skončí. Prosím.......

Skyfall (2012)

Plus za velice neobvyklou bondgirl. Jinak se z Bonda stává úplně obyčejný akční film, ovšem s velkým rozpočtem a nějak z něj vyprchává to bondovství, ta jiskra, která jej odlišuje od ostatních. Klíďo si v hlavní roli umím představit Seagala, Rocka nebo Stalloneho a vyšlo by to nastejno. A to je u bondovky špatné, áno. Tím nechci říct, že se mi Craig jako Bond nelíbí, naopak. Jen je s jeho postavou zacházeno čím dál víc jako s Rambem. Casino Royale nasadilo laťku asi příliš vysoko a přehopsnout jí je úkol zřejmě nadlidský. Nebo ne? Tak snad příště.

Na vlásku (2010)

Nazdar děti, to jsem já, váš milovaný děd Vševěd. Asi se ptáte, proč jsem tady, když se v téhle pohádce vůbec nevyskytuji. No, abych to teda objasnil. Před chvílí jsem viděl tenhle film. Tedy, film Na vlásku. Nechci na nikoho vyvíjet žádný nátlak, ale jsem tu hlavně proto, abyste si děti uvědomily, kdo má nejhezčí zlaté vlasy. Podívejme se na to rozumně. Locika je pěkné děvče, to uznávám, ale její vlasy zdaleka nedosahují mého stupně zářivosti a hlavně jsou velice nepraktické. Já osobně bych si nedošel ani na velkou, aniž bych se o takhle dlouhé vlasy nepřerazil po pár krocích. A vůbec, ta délka jejích vlasů je tak trochu přitažená za vlasy, nemyslíte? Je tedy pravda, že se jí občas hodily. Tedy, ty vlasy. Když se pomocí nich dostala s té věže například. A taky musím uznat, že jsem se dlouho takhle od srdce nezasmál. Vtipný ten film je, to tedy ano. Až na ty písně. Když se začalo zpívat, bylo po srandě. Hrůzou mi začaly vypadávat zlaté vlasy a musel jsem si zacpávat uši, abych neolysal. Film jsem měl v češtině, třeba to zahraničně zní lépe, to nevím. No, na každý pád je pohádka o dědovi Vševědovi, tedy o mě, značně a ve všech směrech lepší. A abych vás nemusel po večerech chodit strašit, tak se děti zamyslete, kdo má nejhezčí zlaté vlasy. Váš děd Vševěd.

Nespoutaný Django (2012)

Většinou na mě Quentin působí jako maminka, která mě před spaním četla nějakou utahanou a rozvleklou pohádku a já usnul jako špalek. Ale pozor, tady to neplatí. Ani na vteřinu jsem nezačal koukat z okna, ani vteřinu si neokusoval nehet a ani na chvíli jsem nezačal přemýšlet, co všechno nám chybí v ledničce. Django si získal mou plnou pozornost a já jsem rád, že můžu Quentinovi konečně udělit nedostatečnou.

Shrek (2001)

Chemické vazby mezi Shnekem a Fionou jsou fajn. Ale já jsem mnohem víc naměkko z romantického vztahu, jenž vzniknul mezi oslem a dračicí. Těch několik záběrů, kdy jsou spolu je natřískaných láskou, vášní a sexem a chybí málo k tomu, aby si to nestydatě a přímo před našimi zraky rozdali.

Rebelka (2012)

Cheská cholka tachle Mérida, ale z tocho filmu nic nesálá! Žádny téplo, ani chřejivý lidský pochlet. Měl tam být, ale nein, není tam. Kde on je? Néni. Ja, namalování se povetlo, flásky flají gut až óči přecháset. Ale tomu filmu chybět něco. Něco, proč já mu chtít fěřit. Něco, proč já mu chtít fándit jako na fotbálu. Něco jako šivoucí srdce. Ja ja. Tachle já musela dát jen drei. Drei chvěsdiček.

Univerzita pro příšerky (2013)

|| Návštěvy WC během promítání 289,642 || Počet přilepených žvýkaček na sedadlech 64,194 || Tržby pouličních prodejců před kinosály $9,170,582 || Tržby za spotřebovaný toaletní papír na záchodech $5,287,643 || Počet lidí, kteří měli před návštěvou filmu k obědu středně propečený biftek s oblohou a francouzkou hořčicí a potom měli problémy s trávením 2,582 || Vždycky jste toužili dostat se na střední školu nebo na gympl? Fajn. Už se vám to povedlo? Ještě lépe. A teď dál. Vaším největším snem je vysoká škola? Výborně! Chtěli by jste bydlet na koleji s kámošema, učit se dlouho do noci, chodit na mejdla a co je nejdůležitější, protlačit se do nějakýho hustýho klubu a dostat takovou tu hustou bundu s klubovními iniciály? Pak vítejte, jste tady správně! Z tohohle animáku dostanete blahem slintavku. A vy ostatní? Budete se bavit. I když možná až moc americkovysokoškolsky.

Croodsovi (2013)

Jó ten pjavěk. Pjačjověk aby se báj vystjčit hjavu z jeskyně. Je to hjůza. Ale moje dceja Liška, nebo jak se jmenuje ta moje hojka, se seznámija s nějakym týpkem a ten nás pjej zachjání. Nějakej konec světa kujatýho nebo co to mjel. No pjostě pajáda. Takže teď máme spoustu nájočný pjáce, aby jsme zůstaji na živu. No a vy můžete bejt u toho. A jestli jo, tak nebudete litovat, to vám sjibuju pjantážníci.

Millerovi na tripu (2013)

Vcelku povedená nenáročná taškařice plná drog, rodinného sexu a nafouklých pytlíků.