Atlas mraků (2012)

Tady zas jednou vyrostl pořádný filmový mrakodrap a zhůry sebevědomě sleduje malinkaté filmové paneláky, domky a kadiboudy hluboko pod ním. Přestože filmu chybí kulervoucí momenty, což jsem od WW očekával, je v něm opět cosi novátorského, je skvěle koukatelný a bezvadně vtáhne do děje. Každý z příběhů je skvěle naservírován a klidně bych uvítal, kdyby nebyly vyprávěny útržkovitě, ale o každém z nich se natočil samostatný film. Atlas hub, promiňte, mraků asi nebude tak vyzdvihovaný a kultovní jako třeba Matrix. Přesto bych ho klidně kydnul na podobnou, no dobře tak trochu menší hromadu, kde se právě Matrix vyvaluje a působí.

Blade 2 (2002)

Blade II je jako noční jízda Prahou v tramvaji č. 52, plné peroucích se vožralů a spících bezdomovců. Z příběhu toho moc nezbylo, zůstaly jen fighty, drsňácký vohozy a krutopřísný hlášky. Fighty jsou zároveň největším kladem i záporem filmu. Tvoří asi 85% děje, ale jsou setříhány ala tloušť Seagal, tzn. jeden záběr max. 1 vteřina, z pohybů není vidět nic a hrozí epileptický záchvat. Blade osobně už tak nevyniká, je prostě jen součástí okolního masomlejnku. Za zmínku stojí i složení Bratrstva upíří pracky - kočička s pejskem vařili dort a hodili do něj vynikajícího Rona Perlmana, IPmana, kocoura, Conana, hostesku, prince Drsoňe a nějakýho metalistu. Přes všechny připomínky se mi Blade II líbil a rozhodně je ve svém žánru nadprůměr. 4* s odřenýma zubama.

Blade (1998)

Takovej upír, to je pěkná svině. Má sílu větší než 2 a 1/2 ledních medvědů, myslí si, že je pán a lidi jsou jen žrádlo. No a zabít ho je skoro nemožný. Ale znal jsem jednoho chlápka, kterej to dokázal. Jmenoval se Jack Jag. Teda, Blade. Byl stejnej, ale přesto jinej. No jak povidám, on jedinej jim dokázal nakopat půlky. A to ve velkym stylu a ve stylovym vohozu. A nejlepší na tom je, že je to všechno zaznamenaný nějakym chlápkem na vídeo. Ať mě kopne kobyla, je to prauda. Já to viděl a měli byste to vidět i vy. Kruci štyricet, je to setsakra povedenej nářez!

Buřtcajk (2012) (pořad)

Nenechte se odradit prvním dílem, který je tak trochu na pikaču, jakoby se to Ájzr bál rozjet. Pak už se ale naštěstí rozsviští klasický Ájzrův homer, opravuji, humor a každý další díl je jedna veliká del. A jak ukazuje moje věštecká koul-l-l-l-l-e, jsou na YT všechny díly volně k dostání. Tak se na to koukněte a bude to v cajku.

Osamělý válečník (2011)

Učebnicový příklad filmu, který rychle, snadno a lehce vysyčí z mysli. Protože nejsem čínský soudruh, příběh mě do srdce nezasáhl. Nicméně pochopil jsem a zapoměl jsem. Film ovšem oplývá velice dobrou kamerou, hudbou a souboji a kvůli tomu se vyplatí ho vidět. Zài jiàn.

Cesta bojovníka (2009)

Začátek vypadá jako hodně špatná venezuelská telenovela a tréninkový souboj s mistrem jsem nepobral. Haf. Ale pak to nečekaně nabere obrátky. Ve scénaři, který mají nastopro na svědomí děti z jeslí, protékají opravdu vynikající a hlavně dobře natočené fighty. Zaběry jsou dlouhé a boj je skvěle vidět. Žádná epilepsie ala tloušť Seagal se nekoná. Tzn, pokud někdo hledá kvalitní film s bojovým uměním, je tady na správné adrese.

Ocelová pěst (2011)

Byl jednou jeden nezodpovědný taťulda a ten měl tři syny a robota. Teda jen jednoho. Syna. A ten měl taky rád roboty. A něměl taťuldu. Taťulda nechtěl syna, ale chtěl prachy a roboty. Aby je získal, musel mít na chvíli syna. Syn chtěl taťuldu i roboty. Trochu pruda co? Ale když ono je to tak dobře natočený a tak dobře se na to dívá...

Jurský park (1993)

Rex včera vyletěl a nikdo z vás ho neviděl, jó z triky, z triky z triky z elektriky. Ano, triky jsou deltou a étou tohoto filmu a díky nim se stal legendou. To jste nevěděli, že. Ale i příběh je velice ucházející a kdo tvrdí že ne, ať si dá 2 a 1/4 másla na hlavu a stokrát odříká: Už nikdy nebudu hanobit legendu. Dnes mi dorazila 3D verze a musím říct, že se věru povedla - zážitek se umocnil, snad jen malé neduhy jsou teď více patrné, ale sper to kozel. Nuže, pokud se přenesu přes řadu nepřesností, nelogičností a porušování fyzikálních zákonů, což tímto hravě činím, musím Burskému parku napálit čistou 5, neboť jde o jedinečnou a strhující podívanou, na kterou se nezapomíná. A to je celý. Čest.

Čuk a Gek (1953)

Nu što. V dalékej Maskve žýl Čuk i Gek i takája máma óčeň charašája. Taváryšč ótěc rabótal daléko i adínoho dňa sam sóbě zagavarýl: Kak éto što, papóšlu tělegráma i pazvů ku sóbě rybjáta i ženštínu. Kak zadůmal tak zarobýl. Nu i o tómto jesť étoj charóšij fílm, katóreho jesť nůžno smatréť v balšójim i velíkym růskym jázyke, patamů što dabíng čéskyj jesť ako góvno razdupáne i špinávoj sabákoj popliváne. Nu jiščó raz, film jesť kvalítnoj i ja gadnatím jégoj 3 i 1/2. Dasvidánija.

Firelight (1964) (studentský film) odpad!

Občané pozor! Nevycházejte z domovů a zabedněte svá okna i dveře. Na Zemi útočí invaze všehoschopných žárovek! Kdo se na ně koukne, tomu žárovka do ksichtu bouchne! Holt každý nějak začínal a Špajlberg na tom byl nejinak.