Warrior (2011)

Hardy korčuluje rýchlo stredom ihriska, dává loptu Edgertonovi, ktorý prohazuje s Noltem a pálí od modrej priamo do súperovej brany. Famózní športový zážitok, který hází tygra Rockymu přímo pod nohy a obrací žebříček nejlepších filmů nɹnɥzʌ ɐɯɐɥou.

Gladiátor (2000)

Zdá se, že se nikdo nechce rvát! Asi budu muset někam jinam. Zeptám se kámoše Remorkéra - tak kam se pojedem porvat Remo? Tůůůůůů. Skvělej nápad! Remo si myslí, že by jsme teď měli jet do daleký Číny. Čína je jedna z nejstarších civilizací na Zemi a jak jsem slyšel, strašně rádi se tam rvou! Tak jedem! Tůůů Tůůů. Panebože, to je Russel Crowe! Panebože, to je Russell Crowe, bože blááá blááá blááá, proč si nehledíš svýho ty šoure! Bum bum plesk. Točí filmy dělá hudbu a všude se rve. To je zase skvělej den, když se můžu rvááát. Jóóó, teď mě Remo zavezl na jedno z nejůžasnějších míst v Severní Americe, do New Yorkského Brooklynu. Je tu spousta menšin, co vůbec nesnášejí bílý. Tak se mrkneme, jdeme Remo, jdeme pojď! Tůůůů. Vypadá to, že je tam pár černejch a pár portorikánců. Všíměte si těch barevnejch hadrů, to znamená, že patří k nějakýmu gangu a jsou náchylný ke rvačkám. Koukněte na toho chlápka, není to ten z Gladiátora? Kde? Za tou kytkou, vedle Remorkéru. Jo, myslim že je to von. Bože, to je ten chlap z Gladiátora, bože já ještě nikdy neviděl héércéé! Uduste se prasečíma zvratkama vy kreténi! Tak co, budete tu jen tak stát nebo si to rozdáme? Plesk. Aůů, ty vole tys mě praštil! A po reklamách se vám zase přihlásíme. Dneska jsme si teda užili, co děti? Zbouchali jsme pár číňanů, pár černejch a spoustu kolumbijců, abych jmenoval aspoň některý. Bože to je Russel Crowe! Bože to je Russel Crowe pane bože! Proč se nejdeš radši spláchnout do hajzlu! Tůůů tů. Hu hu aj aj, Remo troubí. Víte co to znamená? Já nechci žádný slzy, my setkáme se brzy, uvidíte zase Russela Crowe! Teď není proč se bát, když já se začnu rvát, protože já jsem přece známý Russel Crowe! Točím filmy, dělám hudbu a všude se rvůůůů.

Norbit (2007)

Chutný huspeninový dortíček s litrem másla a šlehačky, zlehka šmrncnutý Zamilovaným profesorem. Murphy opět ve více rolích a opět skvěle. Super fóry, halda sádla a možná přijde i Half Life!

Zamilovaný profesor 2: Klumpovi (2000)

Už ne tak našláple proprděná jakost jako u jedničky, ale stále velice kvalitně zatuchlá, pozvracená a křečky propícháná komedie. Murphy všechny ty role hraje fakt bezvadně, radost se dívat. Zato Janet Jackson je možná dobrá zpěvačka a hezké plastikové děvče, ale lepší herecký výkon by zřejmě podala i naše domovnice - obtloustlý špekodlak paní Kletečná.

Zamilovaný profesor (1996)

Luxusní komedie plná žrádla, tuku, prdění a malých Herkulesů, u které krásně platí jedno pořekadlo: posrat se smíchy.

Bad Taste - Vesmírní kanibalové (1987)

Kanibaly jsem viděl kdysi dávno na Nóvě a docela jsem se bavil. Teď asi po 10 letech jsem na film narazil znovu a jenom kroutim květákem. V mysli se mi hned začala zuřivě hlásit zběsilost jménem Birdemic, kterou jsem se prodivil nedávno a s kterou si milí kanibalové můžou dát high five. Je to prostě domácí video natočený videokamerou s pár kámošema z hospody a blázince. K tomu trochu (trochu víc) prasečích mozků, střev a jiných zajímavých vnitřností a extrakůl gumový masky z půjčovny kostýmů na halloween. A víc už nic. Ta strašná nuda byla podepřená tím, že jsem byl po celých 90 minut nucen koukat na samý chlapy a tudíž se mi nemohla splašit ani kobyla.

Matrix (1999)

Neo leze dírou Smith oknem, kdo není připojen toho nakopnem.

Plán 9 (1959) odpad!

Konečně jsem tuhle hrůzu viděl a musel jsem si udělat asi deset přestávek abych vydržel do konce. Ten opar mystična, který tenhle film a vůbec celýho Wooda zahaluje se u mě jaksi nezjevil. Plan 9 je hovadina stejná jako dalších 1000 hovadin natáčených v oněch letech. Máme tu emzáky, který se nelišej od lidí ani chlupem na zadku navíc. Máme tu tři bubáky - tlustoprd, kterej chodí jakoby měl nacvrčeno v kalhotech, nějakýho upíra či co s reflexy přesluhující želvy a twilajtovou ženštinu, která tam je bůhví proč. Do toho pár civilů a švestky s iq zdechnutý píďalky. Smixujte dohromady a máte scénář i s dechahovnaberoucí myšlenkou na závěr.

Survive Style 5+ (2004)

Naprostá jablečná šílenost. Ani ne tak originální jako šílený. Na začátku potěšen jsem byl nezvyklostí všudypřítomnou, jíž pozvolna vystrkala do ztracena nuda. Zvyknul jsem bizarnostem a už ani ten vypečený konec mě překvapiti nemohl. Zůstala jenom ospalost a hukot v kládě.

Arrivée d'un train gare de Vincennes (1896)

Jasně, je to jenom příjezd vlaku, ale za a) zachvátilo mě mravenčení jakési, zřejmě způsobené úctou a obdivem k staletím již prošlým a za b) jestli je ta mašinka červená, což nevíme, mohlo by se jednat o bradavický expres z roku 1896, vezoucí tehdejší kouzelnickou mládež do školy.