• Krátkometrážní

Naboso (2014)

Poklidně plynoucí "trochu jiná" romantická trochu-komedie. Dramatem bych to asi úplně nenazvala. Film je to oddychový a do pohody, rozhodně ne nějaká náročná záležitost, jak by si člověk mohl myslet po přečtení obsahu. Nevadlo by mi, kdyby to bylo pojaté trochu vážněji protože téma by si to zasloužilo, ale i takhle se to dalo vidět. Slabší 3 hvězdičky.

Na cestě (2012)

Chvílema jsem myslela, že už to nevydržim. Některé pasáže jsou prostě taaaak moc natahované, že se to zdálo až nekonečné. Problém byl možná v tom, že jsem nečetla knihu, takže jsem měla místy perné chvilky udržet krok s rychlými a celkem se opakujícími "zvraty" v příběhu. Pro člověka, který knihu četl musí být tenhle film mnohem hodnotnější- protože po filmařské stránce nejde snad nic vytknout- kromě už zmiňovaného natahování všeho. Rozdílné povahy a vztahy- to je asi to hlavní co se tady řeší a to skvěle nadčasově a propracovaně. To co bylo asi nejlepší - bylo částečné Salovo vyprávění a herecké výkony- ty především. Garrett...Garrett...a Kristen - oba ukázali že jsou skvělí - zatímco u něj to je dalo by se říci "klasické", Kristen mi opět napravila můj dojem z ní - který vždy značně klesne, když se kouknu na další díl Stmívání. Napadlo mě, že by nebyl špatný nápad film rozdělit do dvou částí...Nicméně, teď mám v plánu si přečíst knihu a pak se třeba vrátit k tomuhle filmu a případně upravit hodnocení.

Nadechni se (2013)

Celkem povedený film se skvěle navozenou až poetickou atmosférou. Jen se to někde po půlce zvrtlo přesně tak jak jsem se lehce obávala, že by se to mohlo zvrtnout. Prostě přesně tak, jak by každého napadlo hned na začátku. Dramatická sekvence v závěru je sice super, ale jen za předpokladu, že graduje k něčemu, co by mělo člověka překvapit, nebo alespoň k nevyhnutelně tragickému rozuzlení, nebo tak něco :D Prostě to tady, kde člověk přesně tušil co se stane a možná i jak to celé skončí nefungovalo. Ale jakkoli scénář pokulhává je to hodně citlivě natočený snímek se spoustou hudby a syrově poetických momentů, navíc se slušnými hereckými výkony.

Nádherné bytosti (2013)

Začátek na mě působil lehce podivně, ale potom se film postupně rozjel. Problém je, že vše vrcholilo tak okolo poloviny stopáže. Potom už bylo všechno takové natažené a mdlé. To co se mi celkem líbilo, byly některé efekty a celkově prostředí. Knihu jsem nečetla a ani nevím, jestli bych si jí chtěla přečíst i když je pravda, že by mě zajímalo jako jsou jednotlivé postavy popsané, protože opravdový prostor ve filmu dostala jen hlavní dvojice. Další obrovské plus je Emma Thompson. Nemám nejmenší tušení jak se mohla dostat ke snímku tohoto typu, ale zahrála to excelentně. Za mě to jsou trochu silnější dvě hvězdy. ----Lena: "Did you ever love me mama?" Sarafine: "Ah, .. You know I don't remember.. Ahmm.. No mother does, really. Its not easy, you know. Pushing another female out of your body, a younger more perfect version of yourself, with every option and no mistakes." ----

Na dřeň (2012)

Nečekala jsem vůbec nic a o to víc to pro mě bylo milé překvapení. Vážně hodně povedená kamera a vychytaný střih...natolik že jsem to byla schopná ocenit. Příjemná hudba a dobré obsazení. V neposlední řadě silný příběh i když ten konec (a pár dalších momentů) byl podle mě už trochu zbytečně dramatizovaný a všechno by mělo ve výsledku drsnější dopad, kdyby tvůrci tolik netlačili na pilu. Co se týče popisku- romantický film úplně nečekejte...

Na hraně lásky (2008)

Jakkoli se na začátku může film jevit jako obyčejně romantický, ve druhé půlce se mění na téměř psychologcké drama. Prostředí (ať už ve městě nebo ve Walesu) je nádherné a všudypříomná mlha vytváří nezapomenutelnou melancholickou atmosféru. Charaktery postav jsou podle mě dokonale propracované i když na tom mají určitě velkou zásluhu herecké výkony. Matthew Rhys je tak slizce odporný, jak by jen mohl být a Keira je zase až strašidelně realistická "egoistická mrcha". Přes to ani o jedné z těch postav nejde jednoznačně říct, že je dobrá, nebo špatná- každý se jen dívá na svět svýma očima přes to co už zažil a to dělá příběh znepokojivě realistickým. Je to vážně silný příběh. A nakonec musím dodat, že Cillian Murphy mě naprosto ohromil.

Na Chesilské pláži (2017)

Pomalu plynoucí a pomalu zpětně se odhalující příběh se spoustou přírody a přes to, že se ve snímku objevuje hned několik vážných témat se poměrně dlouhou dobu dařilo udržet zvláštně poklidnou atmosféru. Povedlo se zpracovat hned několik témat tak, aby každému bylo věnováno dost prostoru a aby byla probrána dostatečně do hloubky. Méně je někdy opravdu více. Rozumím ale tomu, že ne všem musí nutně tohle pomalejší tempo sednout. To, co drží film pohromadě jsou herecké výkony Saoirse Ronan a Billyho Howlea, oba byli opravdu skvělí a právě kvůli pomalejšímu tempu věřím, že by se člověk mohl při ne tak dobrém obsazení začít snáze nudit. Za mě to jsou slabší čtyři hvězdičky.

Národ snílků (2010)

První půlkou jsem byla okouzlená- jakoby tvůrci vybrali ty nejlepší motivy z "teen" filmů, dali to dohromady, přihodili partičku zajímavých herců, dobré hudby a to celé podali zajímavým originálním způsobem. Ale potom jakoby najednou došly dobré nápady- všechno se tak nějak zastavilo a nic se nedělo a ani ten roztomile romantický konec s hvězdičkami to moc nezachránil. Ale rozhodně myslím, že na tenhle film někdy dostanu chuť znovu- takže třeba pak všechno přehodnotím. Dnes za mě dávám 3,5 hvězdičky. ----"Incest- a game that a whole family can play."----

Narušení (1999)

Je se mnou něco špatně? Co je se mnou špatně? A je to vůbec špatné? Diagnoza: Narušení osobnosti/ vyléčena z narušení osobnosti. V čem je rozdíl? Co to vlastně je? Co je špatně? Kdo jsem? Krásný film s krásnou hudbou a úžasnými hereckými výkony. Dávám silné čtyři hvězdičky.

Na stojáka (2004) (pořad)

To jediné co opravdu stojí za to je Iva Pazderková a její blondýna. Jinak to sice neurazí, ale ve většině případů ani nenadchne.