• Krátkometrážní

Neklid (2011)

Je to svým způsobem hezké, ale někdy to na mě působilo dojmem- že je to až moooc natahované, moc melancholické a místy tak moc melancholické, že mi to připadalu už spíš jako parodie. Ale celkově je atmosféra filmu příjemně hřejivá, taková uklidnující- přes to přezevšechno co se děje.... A jako bonus soundtrack. :)

Nelítostná rasa (2005)

Příběh který se skládá z hodně dílčích zápletek a pomyslných částí. Nejedná se o žádně veledílo, ale ani ne o propadák. Má to myšlenku, herci jsou dobří a celkový dojem také není špatný. Jen mi trochu vadila ta náhlá změna v druhé polovině snímku, které nebyla tak úplně dotažená a podle mě by si zápletka zasloužila více prostoru- stejně jako některé vedlejší postavy. Nicméně, další natažení stopáže by už bylo neúnosné....(alespoň tedy pro mě). Celkově: vidět se to dalo a snímek se mi i celkem líbil. Znovu ho ale vidět nemusím. Hodně slabé a odřené tři hvězdičky.

Nenapravitelná (2006) (TV film)

Zajímavý námět a i příběh samotný (o to víc, že je inspirovaný skutečností). To co mi vadilo bylo, že se tvůrci zřejmě snažili "nacpat" do snímku so nejvíc a co nejvíc z něj vytěžit. To co vzniklo je zajímavé, ale někdy lehce chaotické a dalo by se říct i nepropracované. Hlavně potom takové ty "dojemné" scény, které mě absolutně nepřesvědčili o reálnosti příběhu a místy působily celkem jako fraška. Možná by to chtělo aby byl děj jen trošku jednodušší a všechno trochu méně pohádkové, přehrávané a idilické- pak by to možná konečně začalo působit trochu realisticky. Silné dvě hvězdičky.

Neon Demon (2016)

Začátek mě zaujal, vizuálně, hudebně i příběhem. Celkovým pojetím mi to připomnělo Sucker Punch. Ze začátku, jsem byla hodně zvědavá co se z toho vyvrbí a říkala jsem si, že by to mohla být vážně síla, taková sonda do světa, do kterého moc lidí "nevidí". Kde se "krásno" bere jako jediná hodnota, která něco znamená a jediný ukazatel na kterém záleží. Jenže kdesi okolo jedná třetiny stopáže. se to když to řeknu neexplicitně "zvrtlo", do něčeho, co mělo asi ohromit, umlčet a šokovat a já nevím co všechno. Vymizela všechna logika, vlastně veškerý děj. nepopírám, že záběry, efekty a hudba jsou vychytané a že určitě jsou lidi, kteří to označí za "vrchol umění" nebo něco v tom smyslu. K poslední třetině asi nemám moc co říci, snad jen, že to bylo tak absurdní a hloupé, že to snad ani není možné. Na tenhle film jsem se dívala kvůli Elle. Ona byla skvělá, to se popřít nedá, alespoň tedy podle mě. Škoda, co se z toho stalo. Vůbec nevím jak film ohodnotit. Po celém shlédnutí váhám mezi jednou a dvěma hvězdičkami, za ten audiovizuál a za Elle. Veškerý "potenciál" filmu byl bohužel pro mě zazděn. Na druhou stranu rozumím jak čistě nadšeným, tak čistě zhrozeným komentářům tady. Zkrátka to není film pro každého. Pokud jste byli nadšení ze Sucker Punch, potom doporučuji k vidění, jinak snad ani raději ne.

Neopouštěj mě (2010)

Au, tenhle film hraje na ty nejhlubší emoce a to tím nejbrutálnějším způsobem. Dokonalé melancholické depresivní prostředí deštivého anglického venkova a potom ještě více depresivní tmavá léčebná zařízení jejichž jediným úkolem je aby pomohla zotavit někoho, kdo bude vzápětí stejně poslán na smrt, ale je nutné, aby přitom byl v co nejlepší kondici. Prostředí i hudba jsou hnané do naprosto dokonalého obrazu- ale zároveň tak strašného, že z toho člověku běhá mráz po zádech a do očí se mu hrnou slzy. Souhlasím s těmi, kdo tu píší, že je to extrémně hnané na city, že to je nereálné a že jen těžko se dá vžít do hlavních postav. Ale právě to byl podle mě účel filmu tak hrozivý příběh pojatý z té nejcitlivější lidské stránky a zahraný tak dokonale aby tomu lidé uvěřili. - Což se podle mě skvěle podařilo, protože na mě to tedy působilo po emocionální stránce hodně ( a to já nejsem ten typ člověka co brečí u každýho "dojemnýho" filmu). A k tomu, že to není domyšlené- to opravdu není- protože něco takového by ani promyšlené být nemohlo, vždycky by se našlo něco nereálného, něco co prostě nejde a něco co nesedí- protože celý ten příběh JE ABSURDNÍ A NEREÁLNÝ- proto je právem označen za sci-fi a dobře, že tak.

Nepožehnaní (2012)

Poklidně plynoucí příběh v nádherném prostředí, se skvělou kamerou a hudbou. Líbilo se mi, že byly jednotlivé postavy od sebe markantně odlišné a člověk může sledovat, jak se osobnostně vyvíjí, nebo naopak zůstavají stejné. To co mi ale lehce vadilo bylo málo kontextu k dějové linii. Sice se tam někdy objevují podivné prvoplánovitě dramatizující záblesky čehosi, ale svůj účel neplní. Další mínus je podle mě jednoduchost děje samotného, což je dle mého názoru velká škoda, protože námět se dal rozvinout do mnohem větších podrobností a film by pak působil více reálně. To nejsilnější z tohoto snímku je asi atmosféra a celkový dojem, který vytváří vizuální a zvuková stránka. Navíc mlhavá zasněžená krajina dává všemu zajímavý melancholický tón. Ještě musím pochválit výběr herců. Za mě to jsou slabší tři hvězdičky.

Nesmrtelný (2015)

Taková akčnější, méně přemýšlivá umělohmotnější a medializovanější kopie Transfer. Případně kombinace Hostitele, Limitness a Transfer dohromady.... Mě se ta myšlenka samotná líbí, to nemůžu popřít, jen je škoda, že z toho vzniklo, to co vzniklo. Potenciál to mělo mnohokrát větší. Na druhou stranu se to vidět dalo a po většinu doby děj pěkně odsýpal... Co mě ale dopálilo byly logické kraviny- u té "velikánské finty" (aneb "vlezu vlkovi do chřtánu" akce), ale to asi budete muset posoudit sami.... Váhám jestli si tenhle film zaslouží tři hvězdičky (protože ze začátku jsem se celkem slušně bavila), nebo jestli ne.

Neviditelná (2011)

V úvodu bych chtěla sdělit, že nejsem zrovna divadelní fanda. Většina představení na kterých jsem v životě byla mi přišla jako jednoúčelná snobská povrchní a navíc nemastná/ neslaná záležitost. Chápu, že na pódiu, které má okolo 20m se nedá věrohodně napodobit nic a že v tom divák musí hledat další souvislosti, ale jednoduše to není zrovna můj šálek čaje...Pokud máte rádi divadlo, onu umělecky tvořivou atmosféru při které se tváříte jako postava- úplně odlišná od vás (i když vám diváci ani pořádně nevidí do obličeje) pak je tohle film pro vás. Složitost ztvárnění hlavní postavy Fine je nepopiratelná, myslím, že to nejsem schopná plně ocenit, ale stejně musím říct, že Stine Fischer Christensen byla fenomenální. Tím to pro mě ale asi taky skončilo. Jinak byl snímek podivný zabřednutím do hranice mezi uměleckým světem uvnitř divadla a světem tam venku, kde člověk nemusí hrát, ale musí řešit problémy a komplikace všedního života. Příběh byl perfektně divadelně prkenný a jeho uvěřitelnost klouzala na hranici frašky, ale zase nemůžu popřít, že se objevilo i pár emotivních a povedených scén... Chápu, že pro někoho je to skvělé dílo, bohužel šlo ale lehce mimo mě.

Nevyřčené tajemství (2001)

Ze začátku jsem byla nadšená, všechno se začalo pomalu rozmotávat a člověk má pocit, že jednotlivé postavy dobře zná. Sice na mě občasné scény hlavně v tom domově pro mládež působily trochu uměle, ale to jsem byla ochotná ještě odpustit. Někdy kolem poloviny, jakoby film najednou ztratil na své až neobyčejné obyčejnosti a "reálnosti". No prostě se to tak moc motalo, zamotávalo, "zdokonalovalo" a vyumělkovávalo, až mi to místy přišlo prvoplánovité a vůbec umělé. Až ke konci se vše lehce vrací do přijatelných kolejí. Musím se přiznat, že jsem od tohoto snímku čekala trochu víc a to i díky té povedené první polovině. To na co si nemůžu v žádném případě stěžovat jsou herci Andy Garcia i Vincent Kartheirser byli vážně skvělí. A před Vincentem klobouk dolů, možná nebýt jeho, tenhle snímek by mě zklamal ještě o trochu víc. Takhle dávám za mě dvě silnější hvězdičky s tím, že za tu první polovinu by si to zasloužilo i tři.

Newness (2017)

Byla jsem na to hodně zvědavá, ale ve výsledku mě to zklamalo. Nevím moc co si myslet. Přišlo mi, že všechny nějaké "vyhrocené" okamžiky byly poskládané v následujícím sledu okolností; ta divná holka se začne chovat divně a začne křičet a udělá z ničeho hrozný problém- odejde- týpek se pak cítí být vinen, jakože udělal něco špatně. To je jedna věc co mi přišla absurdní, další byla vůbec prostě celé ta postava Gabi a v neposlední řadě i celý příběh filmu. Je to takové prázdné nanicovaté a hloupé.Škoda. Jedna a půl hvězdičky.