• Krátkometrážní

Pampeliška (2004)

Má to dokonalou myšlenku, to se odepřít nedá. Bolestnou a a opravdovou. Odepřít se nedá ani to, že všechno co se ve filmu děje, se neděje bezúčelně a ke konci má člověk možnost to všechno vidět a srovnat si to. V průběhu ale je film spíše lyrický a poetický - i když syrově podaný. Příběh samotný je během většiny doby minimální, což samozřejmě není pro každého a zejména když to člověk vidí poprvé, tak se nemusí zrovna skvěle bavit. Musím se přiznat, že jsem chvílemi přemýšlela nad smyslem tohoto snímku a ne vždy jsem byla přilepená k obrazovce, ale závěrečná část za to bezpochyby stála. Najednou se mi to nějak vyjasnilo, začalo to zapadat, dávat smysl a odhalilo mi to (snad to), co chtěli tvůrci sdělit. Možná to chce mít i správnou náladu, než si člověk tenhle film pustí.( - Takže doporučuji k melancholickému přemýšlivému odpoledni, kdy se vám nechce nic moc dělat. :)) Nádherná kamera a příjemná hudba jen podtrhují klidnou a "pokornou" atmosféru. Rozhodně nelituji, že jsem si to pustila, naopak mám radost, že jsem tenhle zajímavý a svým způsobem kouzelný film našla. Moje hodnocení je někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.

Paní Bovaryová (2014)

Tajemná, syrová možná trochu poetická atmosféra. Povedené prostředí a skvělá hudba. V první půlce se toho moc neděje, což ale na druhou stranu je i přesně to, co by se dít mělo… Jenže ani ta druhá půlka nebyla nijak skvostná. Nevadí mi poetické záběry, nevadí mi detaily, ale tohle bylo rozvleklé bez spádu, bez povedeného scénáře…No možná byla moje chyba, že jsem od snímku očekávala tolik, už jen kvůli hitparádě mých oblíbených herců…Proto mě to možná zklamalo tolik. Musím taky přiznat, že tahle role asi Mie úplně nesedla. Prostě se mi nějak nedařilo jí úplně věřit. Je to škoda, mělo to rozhodně spoustu potenciálu, ještě navíc s tímhle obsazením. Dvě a půl hvězdičky.

Papírová města (2015)

----"Maybe we do not win the lottery. Or marry someone of royal blood. Whether the ball in the basket in the last second. But that does not mean we will not experience great adventures. I want a hug. We will meet wonderful people and create indelible memories. The trick is to see it before it's too late."----

Paranoid Park (2007)

Zajímavá kamera a zajímavé pojetí. Celý příběh je vyprávěn hodně na přeskáčku, což by samo o sobě nemuselo znamenat vůbec nic špatného. Ovšem na mě to působilo tak, že jsem se v ději naprosto ztrácela a na začátku jsem vůbec neměla tušení o čem že by to mělo být ( když po 10 minutách na sebe žádné scény nenavazovaly)- možná to byl účel. Ale mělo to za následek, že po většinu filmu jsem se spíš nudila a říkala si, jestli se někdy aspon část z toho vysvětlí a jestli se tam někdy začne něco dít - což už asi účel nebyl. Chvíli před koncem jsem si začínala myslet, že do sebe všechno konečně zapadá a že jsem konečně film pochopila a jakkoli je zvláštní, že se mi z odstupem nezdá tak špatný. Ale poslední scény mě zase vrátily k domněnce, že to jde naprosto mimo mě. A tak to zůstalo i na konci. Asi jsem něco nepochopila, nebo mi to možná jenom nesedlo. Třeba jestli se na tenhle film podívám někdy znovu najdu to co jsem přehlédla, nebo mi začne dávat smysl, ale nevím jestli najdu odvahu se na to někdy podívat znovu.

Pařížanka (1957)

Roztomilá vtipná komedie. Nečekejte od toho nic úžasného a budete mile překvapeni. Je to zkrátka taková romantická oddychovka- při které se člověk nenudí tak jako při mnohých novějších podobně laděných filmech.

Patologie (2008)

Ze začátku mi nebylo jasné o co jde a vypadalo to jen jako další lehce podprůměrná slátanina. Ale nakonec mě to celkem mile překvapilo, přes to , že se nejedná o nijak vyjímečné ani strhující dílo. Aby jsem film nějak shrnula- tak si můžete představit hromadu mrtvol se kterými se zachází jak s kusem hadru, trochu černého humoru,drogy, pár masochistů, sex a vnitřnosti to vše s tragickou love story na pozadí. Ale není to tak zlé jak to zní ;) , jen bych film nedoporučila slabším povahám.

Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

Tak tohle pro mě bylo velké zklamání. V prvním díle se mi líbila originalita tématu i samotný příběh. Je pravda, že od dvojky už jsem trochu čekala podobnou atmosféru a možná zase nějaký ten útržek mytologie (Kterého se mi ale dostalo, tak v podobě dvou minut). Příběh je placatý a jednoduchý, má spustu logických do očí bijících zádrhelů, podivných pasáží bez souvislostí a celkově jsem si čas od času ťukala na čelo (když to vyjádřím zjemněně). Knižní předlohu jsem nečetla, takže podle toho nemůžu posuzovat, ale tenhle snímek se moc nepovedl a dokonce odešli i něktřeří dobří herci, co se objevili v prvním dílu.

Petr Pan (2003)

Prostě taková rodinná oddychovka. Celkem sem se i pobavila- ale nečekejte od toho nic extra. Ale Jason Isaacs v roli kapitána stojí vážně za vidění. Jo a ještě zvoněnka je fakt roztomile na zabití...:)----I do believe in fairies, I do, I do.„“----

Pianistka (2001)

Hezky natočený film se zajímavou atmosférou. To co mi ale nesedlo byl děj u kterého jsem nenašla žádný jiný účel než ohromit onou "uměleckou" a sebevědomou myšlenkou.

Picture Me: A Model's Diary (2009)

Je to určitě zajímavé, určitě by mi nevadilo, kdyby vzniklo něco obdobného, aktuálnějšího. Přeci jen těch 6 let může být rozdíl. Ale taky určitě nemusí..Vadilo mi jak je to dlouhé se spoustou nezajímavých vycpávek, takže se pak člověk místy nudil a jen čekal, kdy a jestli se ještě něco pořádného objeví. Pokud vás zajímá tahle tematika, tak určitě doporučuji, pokud se jen tak náhodou ocitnete okolo tohohle dokumentu, tak jsou i jiné (sice ne ze stejného úhlu pohledu, tedy já jsem nic takového nenašla) a povedenější.