Margerie

okres Praha

4 body

• 28.7.2012  19:55
    Rio (2011)

A mně se to líbilo. Jistě, kvality Doby ledové nebo Madagascaru to nedosahuje, a faktem také je, že moje láska k animovaným příšerkám bývá často slepá k jejich nedokonalostem, ale zase tak strašné mi to nepřišlo. Několik podařených vtípků, krásné a neokoukané prostředí Ria, barvičky, chytrá zvířátka, hloupí lidé... Osvědčená klasika. Možná si tvůrci mohli odpustit některé písničky a především nemuseli kopírovat madagascarské lemury, ale jinak to byla příjemná podívaná před spaním... :-)

• 28.7.2012  19:47
    LOL (2008)

Příjemné, svižné, osvěžující. Vynikající francouzský film, který hravě strčí do kapsy snad všechny americké teenage rádobykomedie. Humor nikoho neuráží, většina situací se skutečně odehrává i v běžném životě... Tak to má být. Sophie Marceau mě velice mile překvapila, Christa Theret také není k zahození. Za mě krásných 80%.

• 28.7.2012  19:43
    Dům z karet (1993)

Film byl natočen na začátku 90. let, čemuž odpovídá celé jeho technické zázemí. Nicméně příběh je to poutavý, logické lapsy mu člověk rád odpustí, především díky vynikajícímu výkonu malé Ashy. To ona mě přesvědčila dát namísto tří hvězdiček hned čtyři. P. S.: Dabing samozřejmě nefunguje, ale to nemůžete dávat za vinu filmu...

• 28.7.2012  19:36

Příjemný thriller, který neurazí, ale zároveň už asi nebudete mít potřebu podívat se na něj znovu. Především proto, že pro zkušeného diváka je pointa odhalitelná již někdy v polovině filmu - a zbytek filmu si už jen lámete hlavu nad tím, jak to sakra tvůrci chtějí zaonačit, aby to opravdu fungovalo. Takže za mě se překvapující závěr nekonal, ale i tak se na to příjemně kouká, krajina je opravdu nádherná a nevidím důvod, proč neohodnotit ****. 75%

• 23.6.2012  00:02

Asa Butterfield a Jack Scanlon jsou úžasní dětští herci, těším se, až Jack dostane další roli, ve které ukáže své kvality ještě víc (Asa už to jako Hugo dokázal)! Pohled na druhou světovou válku očima dětí a dokonce i očima dětí německých pohlavárů vyvolává tolik protichůdných emocí, že se to prostě musí vidět a "zažít na vlastní kůži", to nelze vyprávět. Jeden z filmů, které z nic moc napsané knihy dokázaly udělat strhující příběh. Na druhou stranu musím říct, že ačkoliv řada přidaných scén oproti knize film pozvedla, přece jen bych ocenila, kdyby se scénář místy více držel své knižní předlohy. Proto 80%.

• 23.1.2012  14:49
    Keith (2008)

Ne každý film v nás musí vyvolávat spoustu otázek nebo se na ně snažit najít řešení. Ano, sama takové filmy vyhledávám, ale občas prostě potřebuju něco, co mě jen příjemně pohladí. A přesně to jsem našla v Keithovi! Téma možná je stokrát ohrané, ovšem podat ho s takovou lehkostí nebylo snadné a zaslouží si to náš potlesk!

• 18.12.2011  20:01

Asi ve třech čtvrtinách filmu jsem měla pocit, že všechny ty existenciálně-impresionistické a zároveň realistické obrázky a věty, které na mě Kubrick chrlí, opět zůstanou nezodpovězeny. A dlouho se mi nestalo, abych po posledním slovu ve filmu chytla tak upřímný záchvat smíchu. Pointu to tedy nakonec mělo: Marry me and fuck me. Fuck just me and fuck only me - forever! :-) Nádherná Nicole, okouzlující Tom, mnoho geniálně vybroušených vedlejších postav (nevím proč, ale nejvíc mě z nich oslovila Leelee Sobieski), přehrávaná hysterie, která ale po zamyšlení zcela odpovídá běžným lidským stavům... za mě 4,5* - tu poslední půl hvězdičku bohužel nemohu dát kvůli hudbě Jocelyn Pook, která asi pro tento film neměla čas skládat, tak si nahrála pohou sekvenci lazení klavíru...

• 14.11.2011  19:27

Pšt, je mi šestatřicet... Neboj, Michelle, Al Tě ukonejší. :-) Synonyma pro tento film? Pohlazení, plynutí, věrohodnost, romantika, koncert... 80%!

• 14.11.2011  13:19

Možná tu budu za černou ovci, ale mně tenhle kraťas bavil mnohem víc, než celé How to Train a Dragon... pestřejší animace (pro mne příjemné zpestření odlišnou animací př vyprávěních o minulosti), vtipnější dialogy a scény vůbec... tak jako mne původní film zklamal a patří mezi nejníže postavené animáky na mém žebříčku oblíbenosti, tak se naopak tenhle kraťas postaral o to, abych na draky do budoucna ještě nezanevřela... :-)

• 14.10.2011  14:54

Nazvat tento film mysteriózním thrillerem bych se opravdu neodvážila, každopádně se jedná o velmi příjemnou romantickou oddechovku s nádechem tajemna, trochou napětí a snahou o sci-fi podložení, které je ale z mého pohledu způsobené spíše potřebou dodržet žánrové zařazení Dicka jako spisovatele, než skutečnou touhou tvůrců filmu po oslovení příznivců tohoto žánru. V rukou někoho jiného by Správci osudu měli poměrně velký potenciál zařadit se mezi nezapomenutelné filmy typu Butterfly effect, takto se z nich stal spíše lehce průměrný film ve stylu Abre los ojos nebo Vanilla sky, na který se sice všichni velmi ráda podívají, ale pouze jednou... a to je škoda... 70%

• 30.8.2011  01:31
    Adam (2009)

Takhle příjemný film jsem už dlouho neviděla. K plnému počtu mi chyběl snad jen propracovanější konec, pořád mám pocit, že to vlastně nijak nedopadlo... ale i tak krásných 85%... Film si na nic nehraje, nesnaží se z diváka ždímat emoce, ale zároveň ani není povrchní, prostě více než příjemná oddechovka. Aspergerův syndrom je některými diváky tohoto filmu chápán jako snaha o pozvednutí jinak nicotného námětu, já ho naopak vidím jako původní záměr, který ale byl zpracován tak mile (nezaměňovat za klišé, prosím), že to někomu může připadat neuvěřitelné... já to ale spolkla i s navijákem a vůbec se za to nestydím!...

• 27.8.2011  14:57

Připojuju se ke Galadrielovi. Tenhle filmík je sice trochu ujetý a místy přitažený za vlasy, ale to je přesně to, co děti přitahuje. Nehodnotíme přece film pro dospělé, že? Rozhodně lepší, než produkce 21. století, kdy se v animácích buď neustále bojuje, až krev stříká, nebo se jedná o tupé vymývání mozků. Tenhle fantazijní kousek mě několikrát pořádně rozesmál a má tak u mne 4 1/3 *.

• 27.8.2011  14:26

Komparace genderových a "životně-zkušenostních" stereotypů. To je první definice, která mě po zhlédnutí filmu napadá. K lepšímu celkovému hodnocení mu chybí především více nadsázky a lehkosti. S nadsázkou to chápu - tvůrci očividně nechtěli vytvořit další variaci na nehorázně pubertální Prci, prci, prcičky. Ale chybějící lehkost je pro mě záhadou - jinak se totiž jedná o příjemný a vzdušný film, u kterého se nebudete nudit ani vás neurazí, a to dokonce ani tehdy, jste-li puritánštěji založení. Rozhovory i samotné akty jsou přísně realistické, což je sice fajn, ale rozhodně ne originální. Zkrátka dobrá průměrná komedie, vhodná pro večery ve dvou (ano, plní svůj účel navození lechtivé a úsměvné atmosféry). Dávám hvězdičku navíc za hlášku: "Chceš se předtím ještě chvíli líbat?" "Ne, myslím, že už víc nezvlhnu." ;-)

• 4.2.2015  00:29
    Pod povrchem (2000)

Neskutečná škoda té stopáže! Být to tak o půl hodiny kratší - a tím pádem svižnější, je z toho nadprůměrný thriller hodný Zemeckisova jména. Jenže první hodina se vleče tak, že skoro máte chuť to vypnout, a Michelle je fakt na zabití, že se snad člověk ani tomu konci nediví...

• 18.10.2014  02:25

Hm... Původně jsem čekala víc, ale spolu se zhoršováním zdejšího hodnocení klesala také moje očekávání, takže nakonec jsem vlastně dostala zhruba to, s čím jsem do filmu šla. Je to z větší části zoufale předvídatelné a scénáristicky neoriginální, nechutných scén s různými tělními tekutinami a vystřelujícími částmi těla mohlo být méně. Na druhou stranu v posledních 10 minutách mne tvůrci hned dvakrát překvapili a už v průběhu filmu jsem ocenila, že si z tématu dokážou občas udělat i legraci (viz tancující vtělený démon), za což dávám hvězdičku navíc. Smutné je, že z hororové tvorby posledních pěti let je tohle pořád lehký nadprůměr.

• 16.10.2014  01:47

Žánrově by to byl přesně můj šálek čaje. Jenže k dokonalosti toho filmu chybí spousta - především jiný, sympatičtější hlavní herec, lepší herci do vedlejších rolí, lepší filmové triky, zajímavější kamera a střih, propracovanější scénář s aspoň jedním překvapivým zvratem. Takhle se jedná spíše o lehce podprůměrnou podívanou, která je zoufale předvídavá a lehce nudná. Třetí hvězdička je jen pro jako vždy dokonalou a úžasnou Maggie Smith. Kdybych mohla mít třetí babičku, chtěla bych, aby to byla ona!

• 23.8.2014  18:26
    Private Practice (TV seriál) (2007)

POZOR, SPOILERY! Ne že by mě to nebavilo - baví a to hodně. Nicméně je to taková telenovela z lékařského prostředí. Na to jsme sice u spousty seriálů zvyklí, ale čeho je moc... Ve 2. a 3. sérii se hlavní postavy prakticky nemění, nepřichází nikdo nový. A aby se udželo drama a napětí, každý spí s každým, dospělí lidé jsou každou chvíli zamilovaní do někoho jiného, žádný porod hlavních postav nemůže proběhnout bez extra komplikací (jednou je to šílená ženská, která vyřízne dítě z těla své terapeutce a nechá ji málem vykrvácet, podruhé autonehoda cestou do porodnice, při níž dojde k poranění páteře), snad do každé ženské musí být naráz zamilovaní aspoň dva kolegové, zatímco ona se nevyzná ve svých citech... atd atd... Zkrátka - chytne vás to, bude vás to bavit, budete s postavami prožívat každý dramatický moment - ale objektivně budete muset uznat, že je to takový mydlinkový průměr, bohužel.

• 23.7.2014  14:55
    Pravda o morčatech (TV film) (2010)

Taky bych chtěla být placená za výzkum, jehož hlavní závěry zní: Morčata jsou v řadě věcí podobná lidem; lidé jsou v řadě věcí podobní morčatům; ale existují také věci, které jsou vlastní pouze morčatům, a věci, které jsou vlastní pouze lidem. Přínosnost dokumentu pro ty, kdo se chtějí něco opravdu dozvědět o těchto chlupáčích, je velmi nízká. Historický exkurz jde do stejné hloubky jako úvod jakékoliv knihy pro chovatele. Záběry z přírody jsou zajímavé, ale jinak je spousta částí dokumentu zcela zbytečná - opravdu nepotřebuju vidět, jak si morčátka někde stahují a připravují k jídlu, ani jak se rozčesává dlouhosrsté morče. Ve výsledku ve mně film zanechal mnohem víc otázek, než kolik jich zvládnul zodpovědět. Celkově tak na dvě hvězdičky, jednu navíc přidávám za roztomilouše Borise. :-)

• 15.6.2014  10:04

Film jako takový je maximálně na dvě hvězdičky. Postavy jsou krajně nesympatické, Tintin vypadá jak desetiletý kluk, ani ten pes vás nechytne za srdce. Dobrodružné to sice je až až, jenže já si tak nudila a poslední půlhodinu už jsem spíš přetrpěla. Podařené vtipy by se nechaly spočítat na prstech jedné ruky. Celé je to zvláštně sterilní, odlidštěné. Třetí hvězdičku přidávám jen za naprosto jedinečnou animaci, minimálně půlku filmu jsem měla pocit, že se dívám na hraný film.

• 7.4.2014  17:53
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

První série je naprostá bomba, začátek druhé o trochu slabší, ale pořád velmi vydařený, od druhé poloviny druhé série to však jde z kopce a k třetí sérii se snad ani nebudu vyjadřovat. Když se s něčím dobrým začne a dojdou nápady, je lepší to zabalit a ne natahovat jen proto, že nám to doteď vydělávalo prachy. Jednotlivé díly se začaly podobat jako vejce vejci a míst přitažených za vlasy je tam až k nevíře. Škoda, naprosto chápu, čím si seriál původně vydobyl své vysoké postavení v žebříčku těch nejlepších a nejoblíbenějších, hodnotit bychom ale měli celek, ne jen vydařenou polovinu. Kvituji vynikající herecké obsazení, jenže i to jde se třetí sérií do kopru. Nezbývá než zamáčknout slzu a jít si hledat jinou seriálovou zábavu.

• 7.4.2014  17:47
    Manžel k pohledání (TV seriál) (2011)

Kvalit chůvy Fran to rozhodně nedosahuje a na příšerný hlas Fran Drescher jsem si opět musela nějakou dobu zvykat, ale jinak jsem se celkem slušně bavila. Tenhle seriál je rozhodně jedním z nejlepších sitcomů, které byly v posledních letech na téma gayů natočeny. 60%

• 7.4.2014  17:34
    Spolužáci (TV seriál) (2006)

Bohužel jsem sehnala pouze dabovanou verzi, která je naprosto příšerná, ale i tak jsem se slušně bavila. Nápad je to zajímavý, ačkoliv samozřejmě všechno už tu někdy nějak bylo. Líbilo se mi herecké obsazení a milé fórky, které si vystačí bez kopy vulgarismů, sexismů a puberťáckých narážek.

• 7.4.2014  17:28
    Ted a spol. (TV seriál) (2009)

Místy neskutečně vtipné, místy neskutečně trapné. Celkově takový průměrný sitcom, který příliš nevybočuje zrady a hlubší dojem ve vás rozhodně nezanechá. Možná kdyby jednotlivé díly nebyly jako přes kopírák, bylo by hodnocení lepší. I tak ale slušných 60%.

• 7.4.2014  17:25
    Erotománie (TV film) (2002)

Průměrný thriller vhodný pro sobotní odpoledne. Film si na nic nehraje a právě to je na něm sympatické. Dějová linie je jednoduchá, pro ty, kdo už nějaký takový film viděli, se žádné velké zvraty nekonají, ale i tak má snímek slušnou atmosféru a chvílemi vás nechává na pochybách. Jedna hvězdička navíc za vynikající Jennu Elfman, kterou jsem si díky Dharmě a Gregovi opravu oblíbila a její úsměv prostě žeru. :-)

• 7.4.2014  12:56
    Guys with Kids (TV seriál) (2012)

Průměrný sitcom, který ničím nevybočuje z řady. Jako oddechovka fajn - v každém díle se párkrát zasmějete, nekoná se žádné přehnané drama, prostě takový úsměvný pohled do života tří rodin s malými dětmi. Věřím, že pro rodiče to může mít ještě další rozměr, nereálné mi to totiž vůbec nepřišlo. 55%

• 3.4.2014  23:44
    Jana Eyrová (2011)

Film je to krásně natočený, což o to. Při srovnání s famózní knižní předlohou vás ovšem zarazí, jak moc tvůrci obě hlavní postavy nepochopili. V případě Jany to trochu narovnává skvělý výkon Wasikowsky, která se očividně i přes úskalí scénáře snažila se svojí postavou co nejvíce ztotožnit. S Rochesterem je to však horší, jeho povaha nebyla vykreslena ani z poloviny tak dobře, jako se to podařilo Charlotte Bronteové. I tak by to ovšem byla čtyřhvězdičková podívána - nebýt toho zpackaného, osekaného konce, v němž se úplně ztratil smysl knižní předlohy a zbyla pouhopouhá sladkobolná viktoriánská romance, nad jejíž dojemností možná uroníte slzu, ale víc to s vámi nehne. Škoda, možná by stačilo přečíst si knihu ještě jednou a měli bychom před sebou jednu z nejpovedenějších adaptací kanonického díla.

• 3.4.2014  01:52
    Návrat mrtvých (TV film) (2009)

Je to spíše úsměvný film, žádné velké strachy a děsy od něho nečekejte. Nicméně Michelle Dockery podala úžasný herecký výkon... A navíc je to pořád o dost zábavnější i hororovější než Jamesova novela (bohužel). 50%

• 2.4.2014  23:16

Sám o sobě by snímek nebyl špatný. Jako zfilmovaná verze McEwanovy Betonové zahrady ovšem neobstojí. Scénář je místy děravý, některé věci oproti knize příliš zjednodušuje. Na rozdíl od ženských postav neměli u mužských herců tvůrci zrovna šťastnou ruku - Robertson je nepřesvědčivý a do role Jacka se nehodí. Ani Horst mi do filmu příliš neseděl. Celkově tedy pouhopouhý průměr.

• 23.1.2014  23:10

1. série je celkem povedená, bavila jsem se a mělo to smysl. 2. série už jenom tupě kopíruje tuny seriálů o povrchních blondýnkách, které z paty vyškrabávají drobečky své inteligence, aby ji aplikovaly na svůj milostný život a zajistily si tak lepší budoucnost. Celkově tedy průměrné tři hvězdičky.

• 30.10.2013  22:44

Atmosféru by to mělo slušnou, místy je to opravdu děsivé; herecké výkony ovšem lehce pokulhávají. Stokrát omletá zápletka mne opět svojí pointou překvapila, jsem prostě nepoučitelná... když mě tyhle filmy vážně baví a ráda se nechám chvilku tahat za nos. :-) Chování Joshe Brolina coby nejlepšího přítele Ewana McGregora teda mohlo být trochu racionálnější, nebo aspoň dovysvětlené - netvrďte mi, že takhle se vážně chovaj prakticky dospělí chlapi a že jim to navrch přijde vtipný! Nebo jo? Asi jako ženská nedokážu posoudit. Nicméně Nightwatch mě celkem mile překvapil a možná, že kdyby nebylo právě toho Joshe, šla bych klidně s hodnocením ještě o hvězdu výš.