• Krátkometrážní

Léto s liškou (2007)

Je to příjemné, idylické, naivní, zkrátka klasický rodinný film s jedním zvířecím a jedním dětským hrdinou. Klidně bych dala i čtyři hvězdičky, protože film ve mně celkově vyvolal přesně tu pohodovou náladu, ve kterou jsem doufala. To by tu ovšem nesměla být dvě velká ALE: Vypravěčka v podobě dospělé ženy mě po většinu času opravdu rušila, nepomohl tomu ani konec, ve kterém se ukáže, že to vše vypráví hlavní hrdinka již jako matka. Navíc některé momenty mě donutily velmi silně se zamyslet nad tím, jestli Luc Jacquet ví něco o výchově dětí. Nechat totiž dítě, aby v lese udělalo ohníček a pak od něj odešlo, a nedodat k tomu žádné poučení - prostě se nic nestalo, kdo to asi uhasil?! - to je na pár facek.

Labyrint (2012) (TV film)

Překvapivě velmi dobrá filmová adaptace mého oblíbeného románu. Kate Mosse je vynikající současná spisovatelka, která mě svojí trilogií Languedoc opravdu okouzlila. Proto jsem si nemohla nechat tenhle film ujít. A jsem ráda, že se ještě dělají takhle kvalitní filmy podle knih. Na to, že se jedná o německý televizní film s omezeným rozpočtem je to totiž překvapivě působivé. Labyrinth zachycuje vše podstatné z knihy, nesnaží se v divákovi vzbudit falešné emoce a nic se v něm zbytečně nepřehrává. Prostě příběh dvou žen, které od sebe dělí řada století - přeberte si to, jak sami uznáte za vhodné. Až na ten zbytečně kýčovitý konec to byla skvělá podívaná a třech hodin strávených před obrazovkou rozhodně nelituju. Nejúžasnější bylo pro mě asi to, jak moc vystihl režisér moje vlastní představy o tom, jak vypadají jednotlivé postavy, scény a scenérie, které jsem si při čtení knihy vytvořila. Za mě velmi příjemných 70%. Vzkaz pro uživatele Acrobat: Jedním dechem říct, že Mosse nepůsobí dokonale, ale knihu jsi nečetl, to je opravdu výrok hodný kulturního znalce, na kterého si ve svém komentáři hraješ. Ach jo...

The Cake Eaters (2007)

A hele, ona ta Kristen umí docela i hrát. :-) The Cake Eaters jsou nadmíru příjemný nenáročný snímek, po kterém se budete cítit opravdu příjemně. A takové jsou třeba jako sůl...

Hemlock Grove (2013) (seriál)

Nuda a šeď. Celý tenhle seriál by se nechal vtěsnat do jednoho až dvou dílů, tak chabý je děj. Horor to není ani omylem a snaha udělat seriál o vlkodlacích a upírech jinak se vůbec nepovedla. Na své si tak nepřijde nikdo, ani fanoušci hororového žánru, ani fanoušci upírů a další havěti. Vampire Diaries jsou oproti tomuhle skvost kinematografie - mají alespoň slušné zpracování, celkem uvěřitelné herce a hlavně (!!!) si nehrají na nic jiného než na seriál o nadpřirozených bytostech. Tady ale divák podle žánrového zařazení čeká něco úplně jiného, než co mu je nakonec naservírováno. A lahůdka Hannibala Lectera to tedy v žádném případě není. 40%

Hannibal (2013) (seriál)

Po zhlédnutí celé první série jsem velmi mile překvapena - zatím opravdu silné 4,5*. Největším tahounem seriálu je samozřejmě Mads Mikkelsen, který je sám o sobě na plné hodnocení. Jenže to by první dva díly nesměly být tak utahané a musel by se v nich člověk rychleji orientovat. Vydržela jsem vlastně jen kvůli tomu Madsovi, ale jsem za to opravdu ráda. Ještě by to chtělo ubrat trochu té psychelie, protože tohle zkombinovat s Hannibalovou chladknokrevností, manipulativností a zrůdností je moc i pro silné povahy. Konec první série mě opravdu navnadil na další pokračování, už se nemůžu dočkat. Jinak po American Horror Story je tohle další obrovské překvapení v produkci amerických seriálů. Jen tak dál.

Just Say Love (2009)

Na můj vkus až příliš komorní drama. Divadelní kulisové zpracování mě místy vysloveně rušilo, ani jednoho z herců nepovažuji za dobře zvoleného, typově mi tam neseděli, ačkoliv jejich výkonům se nenechá upřít kus dobře odvedené práce. Konec je ovšem parádní. 3,5*

Hotel Transylvánie (2012)

Takže už točíme animáky jen pro to, aby nějaké byly? Nebo co si o tomhle počinu mám myslet? Vše stokrát okoukané, neoriginální, nudné, velmi málo vtipné, vůbec ne strašidelné, dějově velmi jednoduché a klišovité. Zkrátka jedna velká šeď. Animované zklamání roku 2012.

Goodnight, Mr. Foot (2012)

Slaboduchá hříčka, kterou nám mohli tvůrci naservírovat možná někdy v 90. letech. Dnes se však s úspěchem nesetká ani omylem - snad jen u těch nejmenších. 40%

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Ano, skvělá animace, úžasná hudba, příjemná strašidelná atmosféra... Všechno to bylo krásně burtonovské, ale něco mi tam prostě chybělo. Původní krátkometrážní film se mi líbil mnohem víc, tady mi to občas přišlo trochu uměle nastavované, aby z toho tedy byla ta celovečerní podívaná - a to námětu spíš uškodilo. Velmi nekonvenční animák, který rozhodně patří mezi ty kvalitnější, ale do mého výběru The Best of Tim Burton se asi nikdy nedostane. 70%

Temné stíny (2012)

Na Temné stíny jsem se hrozně těšila, kvůli zdejšímu hodnocení jsem ale do kina šla s lehkými obavami. Naštěstí se nevyplnily. :-) mTim Burton mě opět nezklamal - ne že by to nemělo nějaké ty mouchy, ale já se celou dobu neskutečně bavila, nadchly mě kostýmy, prostředí i atmosféra, vtipné narážky na současnou i minulou kulturu a celkové zpracování upírského tématu, které se tak strašně moc liší od všeho, co nám dnešní konzuní Holywood servíruje (jak jen filmy typu Twilight nazvat - já bych věděl, ale to nemůžeme použít ;-)). Je to zkrátka pastva pro oči i uši. Abych pravdu řekla, pokud bych si měla vybrat z Burtonovy produkce za rok 2012, pak pro mně Temné stíny vedou, trošku mě zklamal spíš Frankenweenie. Doufám, že se nejedná o poslední spolupráci dua Burton-Depp, protože se jedná o snad nejúžasnější spojení režiséra a herce všech dob. 85%