• Krátkometrážní

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Tak koukám, že zase jednou poplavu proti proudu. Mě prostě jednička bavila mnohem víc, tohle už je na mě trochu přeplácané. Mám podobné pocity, jako když po úžasném Sám doma 1 zapnete i 2, a přestože se celkem solidně bavíte, uvnitř prostě víte, že na původní film to nemá...

Vraždy podle Jidáše (1999)

Na Sedm to prostě nemá. Ne že bych se vyloženě nudila, ale nemá to tu správnou atmosféru. Dostal mě až úplný závěr filmu - scéna na střeše. Jinak je to lehce nadprůměrná detektivka s prvky thrilleru (horor bych jako žánr určitě nedávala). Možná kdybych to zhlédla před pár lety, kdy jsem ještě měla spoustu podobných a nesporně kvalitnějších filmů před sebou, zamávalo by to se mnou víc. I tak ale příjemných 65%.

Záhada Blair Witch (1999)

Když já prostě nemám ráda tuhle jakoby amatérskou kameru. Nudila jsem se, nebála se, spíš se na pár místech pousmála, ale to bylo tak všechno. Ale jo, přiznávám, že určitou snahu o změnu v oblasti hororu a jeho zaběhlých a předvídatelných postupech to mělo. A taky to náležitě ocením hned dvěma hvězdičkami.

Akta X - Film (1998)

90. léta z toho čiší, takže z těch nejakčnějších scén člověk nic nevidí a nemá se tedy čeho bát. Doufám, že někdy uvidím díl seriálu nebo film, kde se něco skutečně vyřeší. Ale je to zkrátka kult a tomu se nadá odolat. 75%

Blbec k večeři (1998)

Když potkáte někoho nepříliš rozumově vybaveného a on to o sobě neví, dost často to bolí. Pokud však má tenhle člověk dobré srdíčko, zamilujete si ho, ať chcete nebo ne. A když se k tomu přidá schopnost zkazit, na co sáhne, máme v rukou francouzských tvůrců postaráno o jedinečnou zábavu. Vynikající film pro večírek v jednom s pizzou a vínkem, jen pozor, abyste ho v záchvatech smíchu nerozlili na postel :-) Blbec k večeři je dokonalým představitelem žánru francouzská situační komedie, a narozdíl od mnoha filmů podobného ražení se na něj můžete podívat vícekrát a stále vás pobaví.

Dokonalá vražda (1998)

Asi jediný film, kde mi šedá nevýrazná myš jménem Gwyneth vůbec nevadí, ba právě naopak. Dokonalá vražda je skvěle promyšlená, plná chladnokrevných pomstychtivých plánů a děsivé životní pravdy. Ani při druhém zhlédnutí jsem se nenudila a to si zaslouží plné hodnocení.

Ložnice a kuloáry (1998)

Mile britská a originální komedie, u které jsem dlouho váhala mezi 3 a 4*. Zápletka je ale až příliš absurdní, no existuje snad skupina třicátníků až čtyřicátníků, kteří by neustále řešili, jaké orientace tedy jsou a různě se promíchávali, než najdou partnera kýženého pohlaví, věku, vzhledu a sexuálních úchylek? Zkrátka tahle milá komedie byla na svůj nerealistický scénář málo ulítlá a na opravdovou komedii zase příliš romanticko-vážná.Takže je to dobrý britský průměr. I to je oproti řadě amerických filmů s takovou tématikou parádní výkon. 63%

Život brouka (1998)

Roztomilý animák, který je na konec 90. let opravdu vymakaný. Broučci jsou rozkošní, zápletka pohádkově klasická, zpracování kvalitní - oproti řadě současných animovaných výtvorů se mi tenhle líbí daleko víc...

Dharma & Greg (1997) (seriál)

Tenhle seriál mi v něčem připomněl Will a Grace - prvních pár dílů je rozpačitých, říkáte si, že z toho asi nic nebude. Jenže pak se vám hlavní postavy dostanou pod kůži a začnete si to vážně užívat. Dharma a Greg je lehce nadprůměrný sitcom, který vás místy bude dohánět k šílenství. Potkávají se tu totiž lidé ze dvou extrémně odlišných světů - světa bohatých konzervativních snobů a světa ulítlých hipízáků, kteří touží po prapůvodním spojení člověka s přírodou. A že se tohle spojení neobejde bez řady neskutečně vtipných situací, to už snad nemusím dodávat. Po zhlédnutí celého seriálu musím říct, že mi Dharma, Greg a jejich rodiče budou opravdu chybět. 70%.

Geriho hra (1997)

Dojemné a (bohužel) pravdivé. Nádherně zpracovaný kraťas o osamělosti a moudrosti podzimu lidského života. 100%, tady není co vytknout...