• Krátkometrážní

Bezpečný přístav (2013)

Ačkoliv jsem podle traileru čekala trochu víc napětí, byla jsem celou druhou polovinu filmu přesvědčená o tom, že se jedná o průměrnou, tříhvězdičkovou, ale přesto vlastně celkem příjemnou podívanou. Ani extrémně pomalé tempo mi tady nějak nevadilo. Ale pak přišel jeden z nejpitomějších konců, který znám. Snahou změnit na poslední chvíli žánr to tvůrci úplně zazdili a já opravdu nemůžu jít s hodnocením výš. Za mě jedno z největších letošních zklamání.

Bezstarostný sex (2007)

Komparace genderových a "životně-zkušenostních" stereotypů. To je první definice, která mě po zhlédnutí filmu napadá. K lepšímu celkovému hodnocení mu chybí především více nadsázky a lehkosti. S nadsázkou to chápu - tvůrci očividně nechtěli vytvořit další variaci na nehorázně pubertální Prci, prci, prcičky. Ale chybějící lehkost je pro mě záhadou - jinak se totiž jedná o příjemný a vzdušný film, u kterého se nebudete nudit ani vás neurazí, a to dokonce ani tehdy, jste-li puritánštěji založení. Rozhovory i samotné akty jsou přísně realistické, což je sice fajn, ale rozhodně ne originální. Zkrátka dobrá průměrná komedie, vhodná pro večery ve dvou (ano, plní svůj účel navození lechtivé a úsměvné atmosféry). Dávám hvězdičku navíc za hlášku: "Chceš se předtím ještě chvíli líbat?" "Ne, myslím, že už víc nezvlhnu." ;-)

Bílá vdova (2000)

Příjemná britská komedie na nedělní odpoledne. Film má pomalejší rozjezd, ale pak se chytne a má naopak skvělý spád. Brenda Blethyn je šik dáma ve střední letech, která vás svojí naivitou a zároveň vnitřní silou okouzlí. A zhulené prodavačky jsou opravdu zábavné. 80%

Bílá vrána (2008)

Nevím, co si mám o tomhle filmu myslet. Nápad není špatný, pohled do toho, co se děje za zavřenými dveřmi v rodině s autistickým dospívajícím dítětem je sám o sobě velmi zajímavý... ALE... špatně vybraní herci celkový dojem neuvěřitelně srážejí, Rhys Wakefield se neustále tváří hrozně pitomě, namísto aby vyjadřoval kýžené emoce, Toni Collette je tradičně unavená a psychotická matka, která vám zkrátka musí být hrozně nesympatická, Gemma Ward je nemastná neslaná, Erik Thomson na první pohled odpudivej, ačkoliv tady by tak asi působit neměl... na druhou stranu pár opravdu silných scén se ve filmu taky najde, a to najednou všichni předvedou, že by hrát i uměli, kdyby jen trošku chtěli a snažili se... jediný kvalitní herecký výkon po celou dobu filmu ale podává Luke Ford, což je zatraceně málo, a já tenhle rozpor prostě nechápu... a co sakra měly znamenat ty scény s medvídkem?!?!?! Mám si to vyložit tak, že pár typu Collette a Thomson se nemůže divit, že má autistického potomka, nebo co?! 65%, škoda nevyužitého potenciálu...

Black Books (2000) (seriál)

Suchý britský humor, který je mi blízký, prostředí plné knih, o které tam sice vůbec nejde, ale i tak mě to (věčného čtenáře, knižního červa) posouvá seriálu zase o něco blíže, a snad první sitcom, ve kterém mi nevadí zkrachovalecké postavy a dokonce jsem ani na chvíli nepocítila, že mě iritují. Paráda. Marně volám po dalších dílech. :-( Tohle je totiž droga, ze které se špatně odvyká... 95%

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Velmi příjemná romantická komedie, která na diváka nevybalí všechno najednou, ale nechá ho docela dlouhou dobu v nevědomosti o vzájemných vztazích některých postav, což je na ní právě to sympatické. Pobavilo, zanechalo příjemný pocit, zkrátka správná volba pro lenošivé odpoledne po náročné zkoušce. Julianne Moore a Emma Stone jsou velmi talentované a příjemné dámy, k jejichž filmům se ráda budu vracet. :-)

Blbec k večeři (1998)

Když potkáte někoho nepříliš rozumově vybaveného a on to o sobě neví, dost často to bolí. Pokud však má tenhle člověk dobré srdíčko, zamilujete si ho, ať chcete nebo ne. A když se k tomu přidá schopnost zkazit, na co sáhne, máme v rukou francouzských tvůrců postaráno o jedinečnou zábavu. Vynikající film pro večírek v jednom s pizzou a vínkem, jen pozor, abyste ho v záchvatech smíchu nerozlili na postel :-) Blbec k večeři je dokonalým představitelem žánru francouzská situační komedie, a narozdíl od mnoha filmů podobného ražení se na něj můžete podívat vícekrát a stále vás pobaví.

Bolek a Lolek (1963) (seriál)

Bolek a Lolek je některými vynášen do nebe, některými naopak zatracován. Já patřím spíš k té druhé skupině - ani jako dítě mě nebavily jejich příběhy a vadila mi odfláknutá animace. 40%

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Tradiční animák, který se drží zajetého rodinného příběhu - ztracený pes, který hledá paničku, a zvířecí kamarádi, které po cestě posbírá a kteří mu více či méně dobrovolně pomáhají najít štěstí. Kdyby nebylo Bivoje, bylo by to za tři, ale tenhle parádně střelený křeček se svojí koulí tomu dodává potřebnou jiskru. Nakonec se docela zasmějete a rozhodně se nebudete nudit. ;-)

Brooklyn 99 (2013) (seriál)

Místy neskutečně trapné a dětinské, místy celkem fajn. Tomuhle seriálu musí dát člověk pár dílů na rozjezd, pokud ho po pilotu nechce rovnou hodit mezi odpad. Ne že by se pak konal nějaký extra zázrak, ale koukatelné to je.